2019 Yılı Makyaj Sırları – 10 Yıl Gençleşme Garantili

3
70
makyaj

2019 Yılı Makyaj Sırları – 10 Yıl Gençleşme Garantili yazımıza hoş geldiniz..

makyaj sırları instagram makyaj sırları göz makyajı makyaj sırları video makyaj sırları youtube videoları ile süsleyip makyaj sırları blog akmayan makyaj sırlarını sizlerle paylaşacagız. insanlar tarafından pek bilinmeyen makyaj sırlarını sizler için derledik.

Birkaç ay önce 25’e döndüğümde, cildime bakmaya başlama zamanının geldiğine karar verdim. Artık güneşlenmeyen plaj günlerinde ya da makyajla dolu bir yüzle yatmayacaksınız. Artık bir yetişkinim. Bir kozmetik rafınadökülen kozmetik çantamı temizleyerek işe başladım . Eski kapatıcıları, rujları, göz farı paletlerini ve sebepsiz yere biriktirdiğim bir sürü şeyi attıktan sonra, SPF ile iyi bir nemlendiriciye “yatırım yapmaya” karar verdim. Dediğim gibi, şimdi bir yetişkinim.

Arkadaşlarımdan bir sürü önerim var ve onları çok güzel bir hanımefendinin Origins’ten bir nemlendirici almamı sağladığım yerel Sephora’ya getirdim . Dünyevi küvetten ve “tüm doğal” malzemelerden söz ettim. Kullanmadan üç gün sonra cildim çok tepki gösterdi. Genelde bebeğim yumuşak yüzü zımpara kağıdı gibi hissettim ve çok korkutucuydu.

Googling’i başlattım ve kozmetiklerin FDA onayına ihtiyacı olmadığını öğrendikten sonra ciddi bir İnternet deliğine girdim . Kozmetik ürünlerindeki tüm “tehlikeli” kimyasallar hakkında sayfa okudum ve hatta barkodları tarayan ve makyaj çantanızdaki potansiyel tehlikeli maddeleri listeleyen Think Dirty adlı bir iPhone uygulamasını indirdim. Öğelerimi taradığımda, uygulama “tehlikeli” kimyasalları kırmızı yazı tipinde listeliyordu, ancak neden zararlı olduklarına dair hiçbir bilgi vermemişti, ki bu çok sinir bozucu buldu.

Screen Shot 2014-12-11, 1.15.13'de

Bazı daha Googling beni Güzellik Lies Truth denilen Sleigh Bells Alexis Krauss tarafından işletilen bir siteye getirdi . O ve bir arkadaşım benimkiyle benzer bir deneyime sahipti ve tüketicilerini makyaj ürünlerinde neler olduğu konusunda eğitmeye adanmış bir blog oluşturdular. Avrupa’daki yasaklı ya da kısıtlı olan, Avrupa’daki yasaklanmış ya da kısıtlanmış 10 “en kötü” içerik için bir rehberleri var. ABD’de değil, rehberindeki bağlantıların ve kanıtların eksikliğinden dolayı sıkıntı çektim. Anlamadığım bilgilerle boğulmuş. Bir uzman bulmaya karar verdim. Beauty Lies Truth’ın 10 en kötü içeriğin listesini aldım ve Marie Leger’a gönderdim.NYU Langone Tıp Merkezi’nde dermatoloji profesörü ve doktora profesörü ve yakındaki çılgın sorularıma cevap verecek kadar iyiydi. Bazı ortak malzemeleri yıkarak başlayalım:

Propilen Glikol (Bazı insanlar “antifriz için süslü bir kelime” olarak adlandırır)

Bu ne?

LEGER: Propilen glikol, bir çözücü olarak [çözülür maddeler] ve nemlendiricidir [kozmetik ürünleri ve birçok dermatolojik ilaçlarda nemi tutar). Evet, aynı zamanda antifriz içinde de bulunur, fakat daha yeni, daha güvenli bir antifrizdir – aşırı derecede zehirli olan ve tatlı tadı olan eski etilen glikolun yerini almak için kullanılmıştır. Açıkçası mükemmel bir kombinasyon değil!

Bunları da Okumalısın  Miranda Kerr Makyajı Nasıl Yapılır?

Güvenli mi?

LEGER : Tek çok büyük miktarda propilen glikol dozuna oral maruz kalmanın hayvanlarda zararlı olduğu ve bunun da konvülsiyon ve koordinasyon eksikliği ile sonuçlandığı gösterilmiştir. Uzun süreli propilen glikol miktarlarına uzun süreli oral maruz kalma konusunda çok az veri bulunmaktadır – hayvan çalışmaları nispeten kısa süreler için yapılmıştır (çoğu ayın düzeninde, 10 köpekle 2 yıllık bir çalışma hariç) 1970’lerin başlarında. Avrupa Birliği, gıda maddelerinde izin verilen konsantrasyonlarla ilgili olarak FDA’dan daha sıkı kurallara sahiptir ve bu da son zamanlarda ABD’den üretilen “Fireball” likörün raflardan çekilmesiyle sonuçlanmıştır.İsveç ve Finlandiya’da. Ağızdan alınma ile ilgili uzun vadeli verilerin kıtlığı göz önüne alındığında, kişisel olarak çok fazla yemek yememenizi tavsiye etmem. Ayrıca, e-sigaraların ne kadar popüler olduğu göz önüne alındığında, solunduğunda güvenliği konusunda gerçek bir veri eksikliği söz konusudur .

Bununla birlikte, topikal olarak (ya kendim ya da benim uygulamamda) kullanmaktan çekinmem. Son zamanlarda, Kozmetik Madde İnceleme Uzman Paneli (FDA tarafından desteklenen ve hakemli dergilerde yayımlanan bir endüstri ticareti dernekleri) güvenlik verilerini ve önerilerini tekrar gözden geçirerek,% 50’ye varan konsantrasyonlarda, topikal olarak kullanımının güvenli olduğu sonucuna varmıştır. Molekülleri cilde derinlemesine nüfuz etmez; Yüzeysel epidermis ile sınırlı kaldıkları görülüyor.

Bununla birlikte propilen glikol, kontakt dermatitin nispeten yaygın bir nedenidir. Diğer bir deyişle, zaman içinde alerjiler geliştirmenin ve daha sonra ortaya çıkan risklerle birlikte kaşıntılı, tahriş olmuş cildin geliştirilebileceği söylenebilir. Aynı zamanda sadece rahatsız edici olabilir. Benim uygulamamda, sık sık topikal ilaçlar kullanmak ve bu nedenle propilen glikol içermeyen kozmetikler tavsiye etmek zorundayım.

TLDR: Cildinize koyabilirsiniz, ancak zamanla alerjiniz olabilir. Sadece fazla yedirmeyin!

Mineral yağ

Bu ne?

LEGER: Mineral yağ, birçok kozmetikte yaygın bir madde olan petrol türevidir. Vazelin, örneğin,% 100 petrol jölesidir. Dermatolojide en sevdiğimiz “ajana” ajanlardan biridir – yara iyileşmesi, kuru dudaklar ve gerçekten kuru cildi nemlendirmek için. Bunun nedeni, bunun kansere neden olduğuna ya da hamilelik sırasında zararlı olduğuna dair kanıt olmamasıdır. Ek olarak, en büyük faydalarından biri, insanların alerjisi olması açısından son derece nadir olmasıdır.

Güvenli mi?

Kınaya, çay ağacı yağına veya diğer bitkisel katkı maddelerine karşı alerjiniz çok daha olasıdır, örneğin petrolatum. Pratikte çok kullanırım.

Bunları da Okumalısın  Yaz Makyajı İpuçları ve Sırları

TLDR: Mineral yağ iyidir.

Formaldehit

Bu ne?

LEGER: Formaldehit, kozmetik, şampuan ve kondisyonerlerde koruyucu olarak ve bakteri üremesini önlemek için kullanılır. Aynı zamanda suni bir tırnak sertleştirici olarak ve saç düzleştirme ürünlerinde – çoğunlukla salonlarda kullanılmak üzere tasarlananlar olarak kullanılır. ABD’de, İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi (OSHA), saç düzleştirme ürünlerinde formaldehitin aerosolizasyonu konusunda bir uyarı yayınladı ve bunun, salon çalışanlarının uzun süreli maruz kalma ile güvenliğini nasıl etkilediğini açıkladı. Kanada ve Fransa bu saç bakım ürünlerinden bazılarını piyasadan çıkardılar.

Güvenli mi?

LEGER: Yüksek dozlarda, formaldehit karsinojenik ve teratojenik özellikler gösterir. İnhale edilen formaldehitin nazofaringeal kanserler ve lösemiye neden olabileceği insanlarda inandırıcı hayvan ve epidemiyolojik kanıtlar vardır. Bununla birlikte, ABD ve Avrupa, formaldehitin kozmetik ürünlerde sınırlı konsantrasyonlarda güvenli olmasını düşünmektedir.

Formaldehit ayrıca alerjik kontakt dermatitin nispeten yaygın bir nedenidir. Formaldehit maruz kalma sınırlamak için çok mantıklı olduğunu düşünüyorum.

TLDR: Formaldehitten kaçınmaya çalışın. Eğer musunuz gerçekten o Brezilyalı patlama gerekir mi?

Parabenler

Bu ne?

Parabenler gıdalar, kozmetikler, ilaçlar ve deodorantlarda antimikrobiyal bir koruyucu olarak kullanılır. Parabenler hakkında ortaya konan başlıca endişelerden biri, malignite ile bağlantılı olup olmadığıdır. Meme dokusunun üst dış kadranda birçok meme kanserinin görüldüğü gözlemi, bunun, koltuk altı ürünlerinin uygulanmasından kaynaklanabileceği hipotezine yol açmış ve bu teoriyi destekleyen bir grup araştırmacı vardır. Parabenlerin, meme kanseri gelişiminde rol oynayabilen düşük bir estrojenik aktiviteye sahip oldukları bilinmektedir ve bunlar aynı zamanda topikal uygulama yoluyla sistemik olarak da absorbe edilebilirler. Bununla birlikte, koltuk altı deodorantları ve meme kanseri arasındaki ilişkiyi gösteren epidemiyolojik veriler yoktur.

Güvenli mi?

LEGER: ABD, Kanada ve Avrupa Birliği, tüketici ürünlerindeki parabenler üzerinde aynı sınırlamaları tavsiye eder ve sınırlı konsantrasyonlarda güvenli olduğunu düşünür; Parabenler ve meme kanseri ile ilgili verileri gözden geçirdiler ve yetersiz olduğuna karar verdiler. Parabenler ve kanser arasındaki bağlantı, formaldehit ve malignite arasındaki bağlantıdan çok daha az ikna edicidir.

Ancak parabenler, nispeten yaygın bir temas allerjendir – insanlar tekrarlanan uygulamalardan sonra alerjiye dönüşebilir ve bunu sıklıkla hastalarımda görüyorum. Bununla birlikte, maruz kalmayı sınırlamak isteyen tüketiciler için birçok paraben içermeyen kozmetik ve kişisel bakım ürünü bulunmaktadır.

TLDR: Parabenler ve kanser arasında ikna edici bir bağlantı yoktur, ancak riski almaya istekli değilseniz, birçok paraben içermeyen ürünmevcuttur.

Bunları da Okumalısın  Cilt Bakımı Maskesi Tarifi

Kömür katran boyaları

Bu ne?

LEGER: Poliaromatik hidrokarbonlar içeren kömür katranının, uzun süreli kullanıma sahip işçilerde hem hayvan hem de meslek çalışmalarında birçok karsinojen olduğu gösterilmiştir. Psöriyazis ve bazen egzama tedavisi için dermatologlar tarafından kullanılır ve sedef ve kepek tedavisinde kullanılan birçok şampuanda aktif bir maddedir. Günümüzde yaygın olarak kullanılmamaktadır, büyük oranda uzun süre yüksek dozlarda malignite ile ilgili endişeler nedeniyle.

Güvenli mi?

LEGER: 21 yıl medyanı takip edilen 13.200 psoriasis ve egzama hastası üzerinde yapılan büyük bir kohort çalışmasında, herhangi bir malignite riski görülmemiştir – bu hastalar nispeten kısa süreler boyunca tedavi edilmiştir.

TLDR: Kömür katran boyalarını önlemek için çaba sarfetmelisiniz.Başlar, en yaygın olarak şampuan ve saç derisi bakımlarında, sabunlarda, saç boyalarında ve losyonlarda bulunurlar .

Başka bir ürün veya içerik hakkında bir sorunuz mu var? Doktorunuza sorun. Kesinlikle sizden daha iyi biliyorlar! Asking size çok şey kazandıracak ve çok başarısız bir şekilde başarısız olan Googling’i kurtaracak. Oh, ve merak ettiğin durumda, Dr. Leger’la konuştuktan sonra makyaj durumumu yeniden düşündüm.

Yazımız aşağıdaki sırların tamamını içerir 🙂

 1. beyonce makyaj sirlari
 2. çekici makyaj sırları
 3. doğru makyaj sırları
 4. esmer makyaj sırları
 5. evde makyaj sırları
 6. makyaj yapmadan güzel görünmenin sırları
 7. güzelleştiren makyaj sırları
 8. güzellik sırları makyaj hileleri
 9. hafif makyaj sırları
 10. iyi makyaj sırları
 11. makyaj yapmayan kadının sırları
 12. kusursuz makyaj sırları
 13. kolay makyaj sırları
 14. kalıcı makyaj sırları
 15. kadınların makyaj sırları
 16. mükemmel makyaj sırları
 17. doğru makyajın sırları nelerdir
 18. önemli makyaj sırları
 19. makyajın sırları programı
 20. pürüzsüz makyaj sırları
 21. porselen makyaj sırları
 22. makyajın sırları 360 sunucusu
 23. sade makyaj sırları
 24. ünlülerin makyaj sırları
 25. güzel makyajın sırları video
 26. doğal makyaj yapma sırları
 27. doğru makyaj yapmanın sırları
 28. profesyonel makyaj yapmanın sırları
 29. kolay makyaj yapmanın sırları

Bir önceki yazımız olan Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? 10 Yaş Gençleştiren Makyaj başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:10    Ortalama:5/5]

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here