60 Günde Stresten Kurtulun: Adım Adım Anlatım

0
68
Sitres Günde Stresten Kurtulun Adım Adım Anlatım

Sitres  60 Günde Stresten Kurtulma : Adım Adım Anlatımını yapacağız. Hayatınızı iyileştirmek, sert ve zorlu değişiklikler gerektirmez. Dünya ile nasıl göründüğünüzü ve nasıl etkileşimde bulunduğunuzu değiştirmek için basit adımlar atmakla hayatınızı tamamen 60 gün içinde tamamen değiştirmek mümkün.

Aşağıdaki sorunalrınız için birebir ideal bir yazıdır…

stresten kurtulmak için dua stresten kurtulmak için stresten kurtulmak için ilaç stresten kurtulmak için ne yapılmalı stresten kurtulmak için okunacak dua stresten kurtulmak için bitkiler stresten kurtulmak için ne yapmalıyım aşırı stresten kurtulmak stresten kurtulmak için aktiviteler, bitkisel yolları stresten kurtulma yolları, sinir stresten kurtulma duaları,  stresten kurtulmanın en iyi yolu stresten gerginlikten kurtulmak strese girerseniz kurtulmak icin ne yaparsınız stresten kurtulmak için okunması gereken dualar stresten kurtulma hareketleri stresten hemen kurtulma stresten kurtulmak için hangi dua okunur stres halinden kurtulma kronik stresten kurtulmak stresten kurtulmanın kolay yolu ve oyunları, stresten tamamen kurtulmak  stresten kurtulma teknikleri psikoloji stres sıkıntıdan kurtulma için birebir yararlı bir yazıdır…

İşte hayatınızda dikkate değer değişiklikler yapmak için her gün yapabileceğiniz 60 şey var. Bunların 60 günden fazla ya da 2 aydan biraz daha uzun bir süre içerisinde gerçekleşmesi düşünülüyor, şu an 60 gün olduğu düşüncesiyle – tamamen farklı bir insan olabilirsiniz.

Hadi içine girelim.

Kolayca Stresten Kurtulmanın Yolları

İçindekiler

Bunları da Okumalısın  Ewing Sarkom Nedir? Belirtileri, Nedenleri, Teşhisi Ve Tedavisi

Stresten Kurtulma 1. Gün: Kendi Değerinize İnanın

“Güçlü insanlar güçlü bir öz-değer ve öz-farkındalık duygusuna sahiptirler; Başkalarının onayına ihtiyaçları yoktur”
– Roy T. Bennett

Bu başlangıç ​​yolu. Değerini tanımalısın. Çünkü sen dünyanın değerli bir parçasısın. Geçen gün bir öğrenciyle görüştüm – her hafta dağıttığım ücretsiz görüşmelerden biri – ve kendime değer verip vermediğimi sordu. Ona söyledim, çünkü her bedenin kendi değerlerini tanıması gerektiğine inanıyorum. Onların büyük ve küçük şeyler yapma potansiyeline sahip olan ve diğer insanlara ilham veren ve onlara yardım eden insanlar olarak değeri.

Stresten Kurtulma 2. Gün: Yükseliş ve Düşüş Çalışması

“İnsanlar atalarına hiçbir zaman geriye bakmayan kâinatın peşinde koşmayacaklar.”
– Edmund Burke

Tarihin en büyük erkek ve kadınları yeniden yükseldi, düştü ve yeniden yükseldi. Geriye bakıp hayatlarını, hatalarını, erdemlerini ve kötü alışkanlıklarını araştırmak, kendi başınıza geliştirmek için en iyi yoldur. Okuduğum en önemli kitaplardan biri, Roma İmparatorluğu’nun Düşüş Tarihi ve Düşüşü – Cilt I-VI. 6 ayımı aldı. Zafer karşısında kibir ve yıkım hakkında bilmem gereken her şeyi bana öğretti. Roma İmparatorluğu’nun Düşüşünü ve Düşüşünü okumak zorunda değilsiniz, ama tarihsel bir figür hakkında en az bir biyografi okumaya başlamalısınız. Ve notlar al.

Stresten Kurtulma 3. Gün: Yüz Zayıf Yapan Nedir?

Düşüşünü sağlayan şey nedir? Kendinizi ve başkalarını hayal kırıklığına uğratan şey nedir? Zayıflığımı biliyorum. Ben onların bir öğrenciyim. Ben takıntı ve bağımlılığa eğilimliyim, ve odaklandığım zaman işe yaramazdım, ama seks, para ve içki olduğunda – bu felaketti. Kendi zayıf yönlerinizi keşfedin ve her biri ile savaşmak için tek bir paragraf planı yazın.

Stresten Kurtulma 4. Gün: Yardım İsteyin

“Çaresizce ihtiyaç duyduğunda benliğinizin yardım istemesine asla izin vermeyin. Hayatımızın bir noktasında hepimize yardım ettik. ”
– Edmond Mbiaka

Yardım istemek, yapmamız gereken kadar bir şey yapmıyor. Bazen, sadece ellerimizi giymek ve selam vermek meselesi – biz mücadele ediyoruz. 100 gün içinde kendinizi değiştirmek istiyorsanız, yardım için etrafınızdaki insanlara sorun. Zayıf yönlerinizi bulmanıza ve stüdyonlarınızı iyileştirmenize yardımcı olmalarını isteyin.

Stresten Kurtulma 5. Gün: Yeni Bir Şey Öğrenmeye Başlar

“Okuduğun kadar, bileceğin daha çok şey. Ne kadar çok şey öğrenirsen gidersen o kadar çok yer var. ”
-  Dr. Seuss

Kendine meydan okumanın hayati önemi var. Ruhsal, zihinsel, fiziksel olarak kendinize sorun. Bu fırsatı tamamen yeni bir şey başlatmak için kullanın. Ne olduğu önemli değil. Geçen gün, Profiterol’leri nasıl pişireceğimi öğrenmeye başladım. Bunun üzerine ödeme lezzetli olacak.

Stresten Kurtulma Gün 6. Bir Yan Hustle Başlatın

Bir yan koşuşturma, daha fazla gelir elde etmeye başlamak için basit bir yoldur. Çok fazla gelir olmak zorunda değil. Çok büyük bir miktar olmak zorunda değil ve bir Porsche satın almak zorunda değil. Kahve parası olabilir. Ancak, ek gelir getirerek, günlük işinizin dışında para kazanmaya başladığınızda, kendinizi girişimciliğe bağlayıp kendi özgürlüğünüzü kucaklayacaksınız.

Stresten Kurtulma 7. Gün: Borçları Ortadan Kaldırmaya Başlayın

Borç seni aşağı çeken şeydir. Üzerinde ağır bir şey var ve gecenin ortasında terlemeyi uyandırıyor. Borç büyük bir olumsuzluktur ve bununla başa çıkmak için bir plana sahip olmak dönüştürücü olabilir.

Bonus… Burada geçmişte borçları ödemeyi planlamamda yardımcı olduğum bir şablon var:

Creatomic Borç Ödemeleri Template.xlsx Ayrıntıları
düzenledrive.google.com

Stresten Kurtulma 8. Gün: Hatalarınızı Kabul Edin

Hatalar dünyanın sonu değil. Muhtemelen hala geçmiş suçlarınızdaki suçluluk, utanç, korku ve ağrılar ile yaşıyor ve sorun değil . İyi değil çünkü kendine büyük bir baskı uyguluyorsun ve o zorluğun altında tokalaşacaksın. Bu hataların gerçekleştiğini kabul etmeye başlayın ve eğer yapmamışlarsa – bugün olduğunuz kişi siz olmayabilirsiniz.

Stresten Kurtulma 9. Gün: Başarıyı kucakla

Başarıdan korkuyor musunuz?

Bunun aptalca bir soru olduğunu düşünebilirsiniz, ama ne kadar insanın bilinçaltı olarak başarıdan korktuğunu görünce çok şaşıracaksınız. Kendilerini sabote eder ve bundan kaçınmaya çalışırlar çünkü kimliklerini hedeflere ulaşma konusunda geliştirmediler – sadece üzerinde çalışma.

Başarılı olmak istiyorsan, onu kucaklamak zorundasın. Onu yaşamak için hazırlıklı olun.

Stresten Kurtulma 10. Gün: Bir Saatin Başına Çıkmayı Taahhüt Edin

Bu önemli. Sadece bir saat önce üretkenliğinizde ve mutluluğunuzda büyük bir fark yaratabilir. En kötü depresyon dönemimle uğraşırken 10 ya da 11’de kalkıyordum.

Yavaşça, her 2 veya 3 ayda bir sadece bir saat düştüm. O düşük dönemden çıktığımda, sabah 7’de kalkıyordum ve hayatım boyunca hiç olmadığı kadar iyi hissediyordum.

Stresten Kurtulma 11. Gün: Bir Kahrolası Yapın Fonu

Lanet olası ne paran var? Bu sizin bırakmanıza, uzaklaşmanıza ve günlük hayatınızda cehenneme neden olan insanlara etrafta ihtiyaç duymadığınızı söyleyebilecek bir tasarruf hesabı. Nasıl görünmesi gerektiğini hesaplamak için formülü şudur:

Aylık ödemeniz x 3 + tüm gece sadece bir kez parti çekmek için yeterli para.

Bu, işe alıştığım bir başlangıç ​​işinden kovulduğumda geri dönmeyi dilediğime dayanıyor. Hesabımda neredeyse sıfır param vardı, ama her santimi aldım ve onu aldım. Aptaldı, ama yapmam gereken şey buydu.

Bunları da Okumalısın  “Vegan ne demektir?” - Veganizm Nedir?

3 ay boyunca hayatta kalmak için yeterli paranız var mı, belki de en iyi arkadaşlarınızla bir yere sıçramanız yeterli…

Stresten Kurtulma 12. Gün: Toplantı İnsanlarını Başlat

Biliyorum, hepimiz ağ iletişiminden nefret ediyoruz. Geçmişte blog yazıları yazdım. Ancak, ağ iletişimi ve sadece arkadaş canlısı kişilerle tanışmak için dışarı çıkmak arasında bir fark var, hatta biten bir olayda bir bira ya da Skype üzerinden bir kahve üzerinde olsa bile. Önemli değil. Ne kadar çok insanla tanışırsanız, insan deneyiminiz o kadar geniş olur ki, bir kişi olarak o kadar iyi olursunuz.

Stresten Kurtulma 13. Gün: Kalbin Ne Demek İstediğini Dinle

Kalplerimiz bize her zaman şeyler anlatır. Onlar yapar. Bize mutlu olup olmadığımızı söylerler ve biz onları dinlemeziz, çünkü onların dillerini anlayamayacağımızı söylemek isteriz, böylece zor gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalmayız. Şunu yapmayı kes. Dinlemeye başla. Dikkat etmeye başla. Kalbin ne istediğini anla.

Stresten Kurtulma 14. Gün: Daha Fazla Fırsat İsteyin

Cidden, sadece sor.
Patronuna sor. Meslektaşlarına sor. Kolej oda arkadaşına sor.
Akranlarına, üstlerinize, muhasebecinize sorun. Sahip olduğunuz becerilere dayalı olarak değer katmanız için herhangi bir fırsat bilip bilmediklerini sorun.
Sor ve al.

Stresten Kurtulma 15. Gün: Paranı Aklınızdan Geçir

Sadece 20 dolar.
20 dolara, Udemy’de bazı güzel lanet olası inanılmaz kurslar satın alabilirsiniz. İşte bazı örnekler:

Zihninizi ve bilginizi geliştirmek için para harcamak asla bir israf olmayacaktır. Asla.

Stresten Kurtulma 16. Gün: Gün Kapalı

Kanepede oturmak. Xbox oynamak.
İstersen abur cubur yiyin. Aklını kapat. Her gün yapmak istediğin tembel şeyler yap. Hepsini söndürün. Niye ya? Çünkü kusurlu olmak için kendine yer vermelisin. Dağınıklık için kendine yer vermelisin. Bu doğal.

Stresten Kurtulma 17. Gün: Bir Acil Durum Planı Yaz

En büyük korkun ne? Benim için, çalışmama engel olacak kalıcı bir yaralanma çekiyor. Bu korkuya karşı koymak için, böyle acil bir durumda ne olacağına dair kontrol listeleri ve süreçler geliştirmek için zaman harcadım. Hastaneye gitmem gerekirse ne olur?
Bu kontrol listelerini dizüstü bilgisayarımda saklıyorum ve bu listelere nasıl erişeceğimi en iyi bilen kişilere talimatlar verdim.

Üstteki sesler, değil mi?
Bana risk almaya hazır hissetmemi sağlayan bir güvenlik ve hazırlık hissi veriyor. Herhangi bir risk.

Stresten Kurtulma Gün 18: Gerçeklerle Yüzleşin… Nefret Eden Kişiler Zamanınıza Değer Değildir.

Bil bakalım ne oldu. Bazı insanlar her zaman bir pislik olduğunu düşünür.
Bu sadece böyle gidiyor.
– Ne yaptığın önemli değil.
– Nasıl yaptığın önemli değil.
– Birisi senden nefret eder.

İnsanlar Rahibe Teresa’dan nefret etmenin sebeplerini ve yollarını (ve bir şekilde) bulurlar.
İnsanlar da senden nefret edecek enerjiyi bulacaklar.

Bu yüzden o insanların senin zamanına değmeyeceğini kabul etmelisin.
Onları kimin umursadığı. Yeni başlayanlar için yapmamalısın.

Stresten Kurtulma 19. Gün: Önemsiz Gıdaları Kesin (ama tamamen değil)

Yaptığım en iyi kararlardan biri, günlük olarak tükettiğim abur cubur miktarını azaltmaya başlamaktı. Bir McDonalds’ın yanına oturduğumda, her gün orada yemek yerdim. Orada her fırsatım yerim. Orada bir paydaş gibi yemek yerim.

Ve bana ulaştı. Ruhlarımı etkiledi. Benim hakkımda her şeyi etkiledi. Kilomu etkiledi (tabii ki) ama aynı zamanda beni uyumadı. Depresyonumu hemen yukarı doğru sürdü. Üretken olmamı engelledi.

NOT… şimdiye kadar yaptığım en kötü şeylerden biri tamamen abur cubur yemeyi bırakmaktı . Çünkü vücudum buna bayıldı. Ve ben her zaman, her zaman inkar ediyordum, ve bu özlem gitmiyordu ve sonunda diğer tarafa çok fazla takılıp salladım ve o kadar çok şey yedim ki günlerce berbat hissettim. Aşırı olma. Kusursuz olman için kendine yer ver. Bu benim sloganım olmalı, yeterli zamanları söylüyorum.

Stresten Kurtulma 20. Gün: Çevrenizi Değiştirin

Yaptığınız şeyin ve çevrenizden haberdar olmanın uyanık olmasının her zaman önemli olduğunu düşünüyorum.
– Leona Lewis

Yaşadığınız ve çalıştığınız odalarda ruh haliniz, sağlığınız ve üretkenliğiniz üzerinde büyük bir etkisi var. Büyük bir etki. İşyerim neredeyse her yerde çöplükle dolu dağınık bir ofisim ve eski bir süt sandık taburesi yüzünden başarısız oldu. İşlerim düzgün bir masaya, uygun bir sandalyeye ve Batman duvarımın üzerine baskı yaptığımda aldım.

Çevrenizin hayatınızı nasıl etkilediğini ve bir insan olarak kim olduğunuzu düşünmeye başlayın, ve eğer negatifler varsa – küçük değişiklikler yapmaya bakın. Masanıza bir resim ekleme. Bir mum ışığı. Her şey sarsıldığı sürece önemli değil.

… Sonraki 40 Gün

Stresten Kurtulma 21. Gün: Gönüllü İş Yapmaya Başlamak

Stresten Kurtulma 22. Gün Destek Ağınızı İnceleyin

Stresten Kurtulma 23. Gün Bir Beyin Güveni Oluşturun

(Akşam Yemeği ve Beyin Fırtınası için Fikirli Dostlar Gibi Buluşmaya Başlayın)

Stresten Kurtulma 24. Gün Kırık Onarma

Evinizde Neyin Bozulduğunu Bul ve Onar. Eğer bilmiyorsan nasıl… Öğrenin.

Stresten Kurtulma25. Gün Sektörünüzdeki İşleri Aramaya Başlayın

Uygulanmaz. Sadece Ne Becerileri Eksik Olduğunu Çalışmak. Bu Beceriler üzerinde Çalışın.

Stresten Kurtulma 26. Gün Yürüyüşe Başla

Her gün. 5 Dakika Önce. Sonra 10 dakika. Sonra 20 dakika. Gradully, Daha İyi Bir Seviyeye Kadar Yolunuza Yürür.

Stresten Kurtulma 27. Gün Spor ve Yürüyüş

Doğada biraz zaman harcayacağım. Yürüyüş. Kamp. Piknik.

Stresten Kurtulma 28. Gün Yarını Planlamayın.

Takvim uygulamasında yapın. Zaman Dönemlerini Engelleyin.

Stresten Kurtulma 29. Gün Evinizi Düzenleyin

Beraber Beraber Ol. Hesabınızı Birlikte Alın. Reciept’leri Tek Bir Yere Koy.

Stresten Kurtulma 30. Gün. Yalnız Olmayı Yeniden Öğrenin.

Stresten Kurtulma 31. Gün Bir blog yazmaya başla

Her Gün Yazmazsanız bile. Yapabildiğin zaman yap.

Stresten Kurtulma 32. Gün. Duygularınızı, Kaderlerinizi ve Tepkilerinizi Kontrol Edin.

Duygularınızı, Kaderlerinizi ve Tepkilerinizi Kontrol Etmeyi Yapabilirsiniz.

Stresten Kurtulma 33. Gün Vücudunuzun size boyun eğmediğini kabul edin

Senin aklın da değil. Birlikte Çalışmalılar.

Stresten Kurtulma 34. Gün Diyet Yapın

Hem sağlığınızı hemde kilonuzu koruyun

Bunları da Okumalısın  İşitsel İşleme Bozukluğu Nedir? Nedenleri ve Belirtileri

Stresten Kurtulma 35. Gün Gelecekten kormayın

Gelecekten sakın kormayın. Gelecek zaten gelecek 🙂 Kaderinizin bir kısmı Allahın bir kısmı sizin elinizde.

Stresten Kurtulma 36. Gün Unutmayın ki bir ego dünyadaki en kötü şey değildir

Başarı için hayati olabilir.

Stresten Kurtulma 37. Gün Başka Bir Dilde Nasıl Söyleşeceğinizi Öğrenin

(Bu Dilin Daha Fazlasını Öğrenmek İsteyeceksiniz)

Stresten Kurtulma 38. Gün Standartlarınızı yükseltin

Sadece% 10. İşiniz İçin Standartlarınız, Yemeğiniz, Sabah Yürüyüşünüz.

Stresten Kurtulma 39. Gün Şeker alımınızı inceleyin

Değişiklik Yapmanız Gerekirse Bir Değişiklik Yapın. Şeker Düşman Değildir. Aşırı Is.

Stresten Kurtulma 40. Gün Sadece Bir Haftalık Giderimi Durdurun

Perşembe günleri hep bir kahve alır mısın? Bir Hafta İçin Bir Kahve Olmadan Yaşamayı Deneyin.

Stresten Kurtulma 41. Gün Kendinize İşinizde Ve Ev Hayatınızda Nasıl İşler Edinebilirsiniz

Bunu yapmak için IFTTT kullanın. Her Gün 10 Dakika Tasarruf İçin Yolunuzu Otomatikleştirin.  Ardından% 10 oranında artırın.

Stresten Kurtulma 42. Gün Geceleri uyuyun

8 Saat idealdir. Ben 5’de çalışıyorum. #Mükemmel değilim

Stresten Kurtulma 43. Gün Meyve ve Sebzelerinizi Artırın

Sadece Bir Öğe Tarafından. Sadece bir lanet havuç.

Stresten Kurtulma 44. Gün Ortağınızı veya En İyi Arkadaşlarınızın Hobisini Keşfedin

Farklı Bir Aktiviteye Kendinizi Deneyin ve Ortaya Çıkarın.

Stresten Kurtulma  45. Gün Kendi Geçmişinizi Öğrenin

Ebeveynlerin Nasıl Buluştuğunu Öğrenin. Yaşadıkları Yerde Yaşadıklarını Öğrenin. Unuttuysan İlk Öğretmenin Adını Öğrenin.

Stresten Kurtulma 46. Gün İşlemlerinizi İyileştirin

Tasarruflarınızı Artırmak için Mevduatınızı Yuvarlaklaştırın

Stresten Kurtulma 47. Gün Her zaman diğerlerinin Favourns kazanmalarına yardımcı olun

Ama Asla Bu Şekerleri Beklemeyin.

Stresten Kurtulma 48. Gün Stresden Kaçınmak İçin Her Kuruşun İzini Tutun

Stresten Kurtulma 49. Gün Daima Nerede Olduğunu Kredi Ver.

Stresten Kurtulma 50. Gün Bir Aile Olarak Birlikte Daha Çok Zaman Geçirin

Kendi Ailesi Olmuyorsa, Arkadaşlıklarınızla Yaptığınız Aileye ortamına bakın.

Stresten Kurtulma 51. Gün Kariyeriniz İçin Bir Yedek Plan Geliştirin.

Stresten Kurtulma 52. Gün Sokağınızı Temizleyin

Çevrenizi Değiştirecek, Komşularınıza Sunulacak Ve İyi Hissetmenizi Sağlayacak.

Stresten Kurtulma 53. Gün Nefret ettiğini düşündüğün bir şeyi dene.

Stresten Kurtulma 54. Gün Önemli ve Değerli eşyalarınızı koruyun

Anahtarlarınızı, Cüzdanlarınızı, Gözlüklerinizi Tutmak İçin Bir Yer Seçiniz.

Stresten Kurtulma 55. Gün Bütçenizi kendinize göre ayarlayın

Buna Göre Öğeleri ve Bütçeyi Ne Zaman Değiştireceklerini Öğrenin

Stresten Kurtulma 56. Gün Bir Oyun Satın Al

Herhangi Oyun. Oynat. Sen Suck olsan bile.

Stresten Kurtulma 57. Gün Herhangi bir sporu dene

Herhangi Bir Spor. Sörf yapmak, koşmak, her neyse. Sadece bir atış ver.

Stresten Kurtulma 58. Gün Kitap Kulübü Bul

Çevrimiçi, Çevrimdışı, Nerede. Daha Okumaya Devam Ediyor Ve Okuduğunuzu Tartışıyor.

Stresten Kurtulma 59. Gün Bir Odadaki En Güvenilir Kişi Olun

Stresten Kurtulma 60. Gün Sabahınızı Daha Verimli Yapmanın Yollarını Bulun.

Garanti Nedir?

Bu 60 günün sonuna ulaşmanız ve hayatınızı ve sağlığınızı bir insan olarak geliştirmeniz mümkün olmaz. İmkansız. Dolayısıyla garantim, eğer bunu izlerseniz – her gün yönetmese bile – daha mutlu ve daha başarılı olacaksınız.

İşte en iyi bölüm. Sadece onu takip etmeye çalışmak bile bir fark yaratacaktır, çünkü kendi durumunuzu iyileştirmek için doğuştan gelen bir isteğinizin olduğunu kendinize kanıtlayacaksınız. Bu kendi başına büyük bir kazanç.

Bekle. Bu Haberi Okudum, Neden Bunları Dinlemeliyim

Hey! Yine ben…

Çünkü bu 60 günlük kontrol listesini kendim takip ettim.
Tanı koyduğum depresyonun en kötü dönemlerinde, ilacı aldığımda ve hatta yataktan bile çıkamadığım zamanlarda – bunu her gün – yarattım. Ben içtiğimde. Çok. Ben kırıldığında. Hiçbir şeyim olmadığında. Kendimden nefret ettiğimde.

Şimdi farklı bir insanım ve bunu yapmak için çok çalıştım. Dürüst olmak gerekirse, bu süreç inanılmaz bir fark yarattı. Ve eğer onu takip edersen, kaybedecek neyin var? Seni bunun için suçlamıyorum. Sadece kendini nasıl geliştirebileceğin hakkında bir fikrim var.

Bir önceki yazımız olan Altın iğne Nedir? Faydaları Nelerdir? Gerçekten işe yarıyor mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here