Acemi ve Profesyoneller için Kolay Makyaj Hileleri

0
91

Makyaj konusunda acemi veya profesyonel olmanız farketmez, ipuçları ve kolay yöntemler her zaman işe yarar.

1. Astarlar

Astarların amacı, cildin hazırlanmasına, gözeneklerin arıtılmasının ve cildin pürüzsüzleştirilmesinin, temelin daha kolay ve pürüzsüz bir şekilde uygulanabilmesi için daha iyi bir yüzey sağlamasına yardımcı olmalarıdır.

2. Kaliteli Kuruluş

En sevdiğim kuruluş Estee Lauder ve MAC. Cilt tonunu pürüzsüzleştirir, lekeleri gizler ve cildime belirli bir ışık kalitesi verir. Doğru rengi seçin, yanlış olanı seçerseniz tüm görünümü bozacaktır. Kopma eğiliminde iseniz, daima yağsız bir temel kullanın ve kırılmayan daha kuru bir cildiniz varsa, yağ bazlı bir formül deneyin.

Fondöten uygulamak için parmaklarınızı kullanın ve orta ve tam örtücülüğe sahip bir fırça istiyorsanız, fondöten bir fırça ile uyguladığınızda, en sonunu tutun. Biraz daha az kontrole sahip olacaksınız ancak size daha doğal bir görünüm kazandıracak yumuşak bir dokunuşa sahip olacaksınız. Şeffaf kaplama için bir sıvı fondöten pompası ve orta için iki pompa kullanın.

3. Mağazanızdan makyaj satıcısından yardım isteyin

Yakınınızdaki herhangi bir büyük mağazayı ziyaret edin, beğendiğiniz ve satın almayı planladığınız markaları seçin, ücretsiz bir makyaj demosu isteyin (varsa) ve makyaj sanatçısından yeni ipuçları ve tavsiyeler alın. Makyaj sanatçısından size fondöteniniz için doğru rengi, göz farı vb. İçin ne tür bir fırça uygulamanız gerektiğini söyleyin. Her yüz farklıdır ve cilt tonları çok farklıdır, bu nedenle öğrenmek için renkler ve dokularla denemeniz gerekir. sana gerçekten ne uygun.

4. İyi bir kapatıcı edinin

Gözlerinizin altında, burnunuza yakın ince bir tabaka kapatıcı oluşturmak için parmağınızı hafifçe vurma hareketinde kullanın, asla göz farı tabanı olarak göz kapağınıza koymayın, makyajın kırışmasına neden olur. Önce vakfınızı, ardından kapatıcınızı uyguladığınızdan emin olun. Vakfınızı kapatıcınızdan önce uygularsanız, özellikle tam kapsamlı bir vakıf kullanıyorsanız çok fazla kapatıcıya ihtiyacınız olmayacağını göreceksiniz.

5. Sıvı Astarı

Sıvı astarı test etmenin kolay bir yolu, ilk kirpik çizginizin hemen üstündeki bir çizgiyi hafifçe izlemek için taupe eyeliner kalemini kullanmaktır, bu numara, sıvı kalemi doğrudan kalemin üstüne uygulamadan önce çizgilerin düz ve doğru olmasını sağlar. hat.

6. Maskara

Sonradan rimel uygulamadan önce bir kirpik kıvırıcı kullandığınızdan emin olun. Kirpikleriniz kırılgandır, bu nedenle sadece bir kez kıvırın ve kıvırıcıyı 10 saniye boyunca üzerinde tutarak sayın. Maskara ömrünüzü uzatmak için, tüpe birkaç damla salin solüsyonu ekleyin ve fırçayı çevirin.

Zig zag uygulamasında maskara uygulamayın, kirpikleriniz de zig zag ve topaklaşacaktır. Doğal ve dolgun görünen kirpikler için dışa ve dışa doğru uygulayın.

7. Nemlendirici

Makyajın ne kadar pahalı ve güzel olduğu veya makyajdan önce yüzünüzü hazırlamamanız durumunda tekniğin ne kadar mükemmel olduğu önemli değildir. Makyajınızın altındaki iyi bir nemlendirici anahtardır. En iyileri nemlendirir, pürüzsüzleştirir, matlaştırır veya gittiğiniz görünüme bağlı olarak bir parıltı ekler ve en önemlisi makyajınızla iyi gider. Asla iyi bir nemlendirici olmadan makyaj yapmaya başlamam.

Tamam, ipuçlarımı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkürler. Ben de bir makyaj sanatçısıyım ama tekniklerimi ve yeteneklerimi geliştirmek için hala her gün öğreniyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here