Anoreksiya Nedir? Anoreksiya Nervoza Belirtileri Nelerdir?

0
126
Anoreksiya Nervoza
Anoreksiya Nervoza

Anoreksiya nervoza nedir

Obezite bizim yaşımızın hastalığıdır, ancak bazılarımız tam tersi durumla karşı karşıya kalabiliriz. Anoreksiya nervoza da bunlardan biridir. Yeme bozukluklarını, zayıflama hastalığını gösterir.

Anoreksiya nervoza, anormal derecede düşük vücut ağırlığı belirtisi ile görülen ve hayatı tehdit eden ciddi bir yeme bozukluğudur. Anoreksiya nevroza bozukluğu olan kişiler, ince kalmak konusunda aşırı takıntılıdır ve hepsi normal kilolarının çok altındadır.

Anoreksiya nedir

Anoreksiya obsesif bozukluktur. Reaksiyona rağmen, ciddi sonuçlara yol açabilen ciddi bir hastalık olan bir hastalık türüdür.  Zayıflık hastalığı, bir süre sonra, patolojik hale gelecektir ve organların iflası sonrası  organlarda yeme bozuklukları ile ortaya çıkacaktır. Bu tıbbi ve psikiyatrik sorunların tedavisinde oldukça zor olabilir. Ama tek sorun, yağsız ve zayıf kalmaktır. Hayatınıza odaklanır ve günlerce aç kalabilirsiniz. Bazı durumlarda hasta yediği yiyecekleri kusacak ve bundan memnun olacaktır. İşte bu bir hastalıktır.

Anoreksiya nasıl başlıyor

Anoreksi, hemen ortaya çıkabilecek bir sorundur. Genellikle normal bir diyette olduğu gibi davranırlar. Bu sebepten dolayı, bu problemin ne de çevrenin farkında değildir. Aslında, anoreksi olan hastalar tedaviden sonra bu problemin farkında olabilirler. Her psikiyatrik problem, bu problemi tanımlamak kolay değildir. Ancak, kısa bir süre içerisinde anormal davranışlarda görülen bu soruya dayanarak tespit edilebilecek bir dayanak oluşturulabilir. Örneğin, hasta yememeye ve çok hızlı bir şekilde kilo vermeye başlar. Bu durumda, bunu görebilir ve gerekli tedaviye yardımcı olabilirsiniz.

Anoreksiya neden olur

Anoreksiya genellikle kadın, özellikle genç kızlarda meydana gelir. Bu koşul, vücut sıfır olarak bilinir. En zayıf ve en güzel kız olmak isterler. Bazı kişilerde, hastalığın evresine bağlı olarak, en zayıf olma halinden daa öte çok daha öte zayıf olması ile sonuçlanır.

Çeşitli nedenlerle ve herkes için farklıdır. Anoreksinin nedenleri sorusuna açık bir cevap vermez. Ancak bir depresyon halindeki insanlar, psikolojik travma veya hormonal problemler yaşamışsa, bunun hastalığa yol açtığı söylenebilir. Ancak, söylediğimiz gibi, bu kaynaklar katı olmayabilir, bir düzine farklı meydana gelebilir. Bu hekim verilerinin istişaresiyle ortaya çıktı.

Anoreksiya Nervoza Nedir
Anoreksiya Nervoza Nedir

Anoreksiyadaki belirtiler nelerdir

Anoreksiya, kontrol edilemeyen nevroz. Hastanın kendisi çok meşgul ve hastalığa karşı daha savunmasızdır. Yaşamın merkezinde kilo vermek ve yağsız kalmak. Bunlar, her bir cümlede ilgili öğeleri içerir. Neredeyse hiçbir şey tüketmez ve depresif için ayrılmıştır.

Stevia bitkisi nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları nelerdir?

Anoreksiya, degradasyon, olağandışı şekillerde vücuda neden olur. Organların ciddi işlev bozukluğunu deneyimleyin ve hücreler hızla gerçekleşir. Ayrıca, bir süre sonra zayıflama işlemi geri döndürülemez, birçok anoreksik geri yüklenemedikten sonra kolayca yanmaya başlar.

Demir Eksikliğinin 10 Belirtisi ve Tedavisi – İbrahim Saraçoğlu Kürü

[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here