Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır, Saça Faydaları Nelerdir?

0
119
Argan Yağının Faydaları
Argan Yağının Faydaları

Argan yağının cilde  yüze faydalarının ele aldığımız bu yazımızda, Argan Yağı sadece saça mı sürülür yoksa yüze de sürülür mü? gibi soruları da yanıtlayacağız. Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır, Bu muazzam yağ nasıl kullanılır ve Argan Yağının Faydaları Nelerdir? gelin hep birlikte okuyup inceleyelim.

Argan Yağı

Argan yağı adındaki bu yağ son dönemde saç için en çok kullanılan yağların başında geliyor. Asırlardır bulunan argan yağı insanların hayatına yeni yeni girmiş olsa da argan adındaki meyveden elde edilmekte olan argan yağı insan vücudundaki birçok noktada kullanılabiliyor. Ayakların ve ellerin bakımında, cilt bakımında, yüzün temizlenmesinde sıkça kullanılan argan yağı en çok da saçların bakımında kullanılmaktadır.

Argan Yağı Saç Uzatırmı?

Argan yağı içeriğinde bulundurduğu yoğun muhteviyat ile saçınızı beslemektedir ve saçınızın uzamasını sağlamaktadır. Argan yağı kullananlar olduğu gibi hala kullanmayanlarda mevcuttur. Argan yağı ne işe yarardiye merak edenler, argan yağı kullanıcı yorumlarını okuyarak alıp almama konusunda bir karara varabilirler.  bu yağdan oldukça memnun. Birçok markanın da farklı farklı çeşit argan yağı üretimi mevcuttur.

Argan Yağı Hakkında Kısaca Detaylı Bilgi

Argan Meyvesi ve Yağı Hakkında Argan meyvesi Fas ülkesinde yetişmektedir. Fındığı andıran bir renkte olan argan meyvesinden çeşitli amaçlar ile yağ elde edilmektedir. Üretim bakımından çok zor bir üretimi bulunan argan yağı meyvenin çekirdeğinin öğütülmesi sonucu elde edilir.

Argan Yağı
Argan Yağı

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Argan meyvesinin tek tek çekirdeklerinin çıkarıldığı ve öğütüldüğü bu işlem çok zor olduğu ve insan gücüne dayandığı için argan yağı da değerli bir yağdır.Satın aldıktan sonra, içeriğini muhakkak okuyunuz. İçeriğinde detaylıca bilgilendirme ve nasıl kullanılacağına dair bilgi mevcuttur.Masaj yaparak saçınıza uygulayın ve 5 dakika sonra saçınızı bolca su ile yıkayınız..

Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

1-Argan Yağı saçın bozulan dengesini yeniden kazandırır.
2-Argan yağı Omega 9, omega 3, E vitamini yağı muhtevası ile saçlarıradikal uca besler, kuvvetlendirebilir ve süratli bir şeklinde uzamasınayardım eder.
3-Saça tabii yoldan bakıp yaparak parlak ve temiz saçlara kavuşturur.
4-Saç boyası kullanan şahıslar için boyanın henüz uzun yaşamlı olmasını sağlar.
5-Argan yağı içinde tespit edilen vitamin ve mineral özleri vasıtası ileyıpranmış saçları onarır, saç köklerini kuvvetlendirebilir.
6-Saç diplerini besler, saçın henüz gür görünmesine yardım eder.
7-Saçlara esneklik kazandırır ve böylece koparak dökülmeleri engel olur.
8-Argan yağı, saçı tabii olarak nemlendirir, karışmasını engel olaraktaramada basitlik sağlar ve basit görünüm alır duruma getirir.9-Saç kırıklarının oluşmasını engelleyip olarak saçın prıl pırıl kalmasını sağlar.
10-Saç derisini ve saçı nemlendirir.
11-Argan yağının içeriğindeki E vitamini kuvvetli bir antioksidandır, bu vitamin vasıtası ile güneşten ve başka sebeplerden yıpranan saçınkendisini onarma müddetini hızlandırmaktadır.
12-Yine bünyesinde tespit edilen omega yağ asitleri vasıtası ile kökleri besleyerek saç yapısını kuvvetlendirebilir ve negatif etraf şartlarına karşı saçı henüz metanetli duruma getirir.
13-Masaj ile saç derisine yapılan argan yağının saç dökülmesini engellediği bilinmektedir.
14-Boyadan yıpranan, kuruyan ve kırılgan duruma gelen saçlar için harika bir çözümdür.
Argan Yağının saça Faydaları
Argan Yağının saça Faydaları
Birçok faydası bulunan bu yağın yaşlanmayı geciktiren ve iyileştiren bir gücü bulunuyor. Gebelikte oluşan çatlakların tedavisinde, geçmeyen bazı yaraların tedavisinde kullanılabilen argan yağı ayrıca saç konusunda da oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Cilt bakımı yanında saç bakımında da kullanımı günden güne artan argan yağı saç kremlerinde, şampuanlarda, saç spreylerinde ve saçta kullanılan benzeri bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.
Özellikle cansız ve kuru olan saçlarda etkili sonuçlar veren argan yağı saçın nem dengesini sağlamakta, saçın derisini tedavi etmekte ve saçı eski canlı görünümüne ve kalitesine döndürmektedir. Argan yağı genel olarak saça parlaklık vermesi, saçlardaki kırıkları onarması, deride meydana gelen kepeklenmeyi önlemesi için kullanılmaktadır. Ayrıca argan yağı saçlarda sık sık oluşan elektriklenmesinin önüne geçmesi, saç dökülmesini sona erdirmesi ve saçlarda nemlenmeyi sağlayabilmek amaçları ile de kullanılabilmektedir.

Argan Yağı Kullanmak Yeni Saçlar Çıkarır Mı?

Argan yağı içeriğinde E vitaminlerini içermesi ve anti oksidan özelliği sayesinde saç oluşumuna da yardımcı olmaktadır. Ancak saç dökülmelerinde etkili olan bir yöntem olarak bilinse de saçın dökülme sebebinin bilinmesi ve tedavinin ona göre yapılması da önemlidir. Bu nedenle bu yağın kullanımından önce saçın dökülme nedenleri hakkında gerekli tetkikler de yapılmalıdır.

 

 

Argan Yağı - doa kozmetik

Nashi Argan Yağı 100ml

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here