Cildinizi Gençleştiren Çay Ağacı Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır?

4
117
Çay Ağacı Yağı
Çay Ağacı Yağı

Cildinizi Gençleştiren Çay Ağacı Yağının önemini ve yüzünüze cildinize tatbiki ve kullanımı konusunda bilgilendirici şeker tadında yazımıza hoşgeldiniz. Çay ağacı yağı egzama gibi rahatsızlıklara karşı bu yağı kullananlar tarafından önerilmiş ve cilt lekelerine faydaları saymakla bitmemiştir.Çay Ağacı yağı nedir? Çay Ağacı yağının faydalarını ve nasıl kullanılır olduğunu gelin beraber inceleyeyelim.

Çay ağacı yağı nedir?

Avustralya’da yetişen çay ağacı iki metreyi bulan, yassı yapraklı bir ağaçtır. Bu ağaçtan elde edilen yağa verilen addır.

Çay Ağacı yağının faydaları

Çay Ağacı yağının faydalarını bilmeyen yoktur . Cilt bakımı, sağlık , güzellik gibi bir çok alanda faydalarını saymakla bitiremeyiz . Günümüz teknolojisi ilerledikçe hayatımızın  çok kolaylaştığı doğrudur.

Çay ağacı yağı niçin kullanılır?

Fakat bununla birlikte kolaylaşan hayatımızın birde zorlaşan yönlerini kısaca bu yazımda ele almak istiyorum. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hemen hemen her alanda makine ve sanayi gücü kullanılmaya başlandı bu sebeple ağaçlarımız kesilerek  park iş yeri konut eğlence merkezleri inşa edildi doğal yaşam koşullarından her ne kadar istemiyor olsakta  gittikçe uzaklaştık . Solumuş olduğumuz hava her geçen gün gittikçe kirlenmeye devam ediyor . Bulunduğumuz her ortamda yeteri kadar temiz oksijeni soluyamıyoruz. Bununla birlikte hem sağlığımız hem cildimiz bu sağlıksız  hava dengesinden olumsuz etkileniyor.Sivilce izleri için kremler’de bazen yetersiz kalıyor

Çay ağacı yağının faydaları
Çay ağacı yağının faydaları

Bununla birlikte zamanla cilt sorunları  sağlık sorunlarımız başlıyor. Her kadın gibi bizde yüzümüzde çıkan sivilcenin güneş lekelerinin ve bunun gibi daha birçok cilt sorunumuza doğal çareler aramaya koyuluyoruz. Sivilcelere iyi gelen bitkilerin başında çay ağacı yağı gelmektedir.

Çay ağacı yağının zararları

Çay ağacı yağı cilde uygulanarak kullanıldığında, özellikle hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Uygulanan bölgede kuruluk, kaşıntı, kızarıklık ve yanma hissi oluşabilir. Bu nedenle uygulamadan önce mutlaka doktora danışmak ve doktor onayı alınırsa küçük bir bölgeye uygulayarak etkilerini gözlemlemek en doğrusu oluyor.

Çağ ağacı yağının kullanımı

İşte tam da bu anda imdadımıza Farmasi Dr. Cevdet Tuna Çay Ağacı Serisi  yetişiyor.  Şimdi sizlere Çay ağacı serisini anlatacağım .

Çay Ağacı Yüz Yıkama Jeli

Çay ağacı yüz yıkama jeli çok memnun kaldığım ve severek kullandığım yüz yıkama jellerinden biri. Ayrıca kokusu da gerçekten çok ferahlatıcı.

Cildimizi kurutmadan cildimiz de bulunan yağı kiri ve en güzeli sivilceleri nazikçe yok ederek cildimizi ışıl ışıl parlatır.

Çeşitli nedenler ile oluşmuş lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Düzenli kullanıldığında SİVİLCE SİYAH NOKTA ve LEKELERİN oluşumuna karşı savaşır.

Çay ağacı bitkisinin tedavi edici özelliği mevcuttur. Kokusu tamamen doğaldır.  Cildinize dosttur.

Çay Ağacı Yüz Yıkama Jeli Kullanımı

Islak yüzünüze aşağıdan yukarıya doğru dairesel ve nazik hareketler ile masaj yaparak köpürtün ve yüzünüze yedirin. Daha sonra ılık su ile durulayarak temiz ve yumuşak havlu ile nazikçe cildinizi kurulayın.

Çay Ağacı Yağlı Yüz Temizleme Toniği

Yüzümüzde derinlemesine temizlik sağlar.  Cildimizin en alt katmanlarına doğru ulaşır ve gözeneklerimizin sıkılaşmasına yardımcı olarak Siyah noktalar ve sivilcelerinizi yok eder.

Cilt lekelerinin görünümünü azaltarak cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturur. Cildimizin rahatlamasını canlanmasını ve parlamasını sağlar.

Çay Ağacı Yağlı Yüz Temizleme Toniği Kullanımı

Bir pamuk yardımı ile yüzünüze tampon hareketler yaparak  yüzünüzü güzelce ve nazikçe temizleyin.

Ardından Çay ağacı yağlı yüz kremi ni uygulayın.

Çay Ağacı Yağlı Yüz Kremi

Cilde anında nüfus ederek cildi derinlemesine nemlendirir.

Lekelerin giderilmesine yardımcı olurken aynı zamanda sivilce ve siyah nokta oluşumunu da engeller. Koruyucu bir bariyer oluşturur ve cildi dış etkilere karşı korur.

Çay Ağacı Yağlı Yüz Kremi Kullanımı

Temizlenmiş Cilde sabah ve akşam olmak üzere iki defa uygulayın.  Dekolte yüz ve boyun bölgelerinde kullanımı uygundur.

Çay Ağacı Yağlı Sabunu

Farmasi Dr. Cevdet Tuna Çay Ağacı Serisi cildi rahatlatır gençleştirir. Lekelerin ve siyah noktaların görünümünün azalmasını  gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Cildinizi derinlemesine temizlerken aynı zamanda yoğun nemlendirme sağlar.

Çay Ağacı Yağlı Sabunu Kullanımı

Sabah akşam olmak şartıyla yüzünüze uygulayın köpürtün en iyi sonucu almak için 1dk yüzünüzde bekletin ve durulayın.

Çay Ağacı Yağı Kremi

Cilt bariyerini korumaya yardımcı olur.

Cilt yüzeyinde arındırıcı etkiye sahiptir.

Ciltteki savunma mekanizmasına katkı sağlayarak,cildimizin daha pürüzsüz olmasını sağlar.

Cilt kusurları ile savaşır.

Cildin PH nem dengesini korurken aynı zamanda tahrişe sebep olmadan cildin daha narin yumuşak ve bakımlı olmasını sağlar.

Tırnak mantarı hemoroid ve Akne tedavisinde mükemmel sonuç alınır.

Tırnak batması nasır topuk dikeni

Diyabet hastası yaraları apse ayak mantarı basur yanık ve kesiklerin hızla iyileşmesi gibi daha bir çok konuda evdeki ilk yardımcımızdır..

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

4 YORUMLAR

  1. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha güzel, saolun Cildinizi Gençleştiren Çay Ağacı Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır? 22:55:42 te okudum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here