Cilt Bakımı Maskesi Tarifi

0
108
Cilt Bakımı Maskesi
Cilt Bakımı Maskesi

Cilt Bakımı Maskesi Tarifi 2019 ve 2020 yılları için en cildinize yararlı olan makenin tarifini vereceğiz.

Ciltler, birkaç çeşit halinde kategorize edilebilir: yağlı, hassas, kuru ve kombinasyon. Kombinasyon derisi bazen yağlı ve bazen kuru olan ve her ikisinin de yamalarına sahip olan bir cilttir. Her cilt tipi için, cildin sağlığını ve güzelliğini iyileştirmeye yardımcı olan maskeler vardır.

Yağlı ciltler için bir cilt bakım maskesi, cildin aşırı yağlanmasına yardımcı olur ve cildin bir gün boyunca tekrar aşırı yağlı hale gelmesini önler.

Bu tür maskelerde sıklıkla bulunan maddeler çay ağacı yağı, deniz yosunu, salisilik asit ve benzoil peroksittir. Bu tür cilt bakım maskeleri, özellikle deri lekeleri ve yağlı olmaları durumunda, cilt lekesi olan kişiler tarafından sıklıkla kullanılır. Özellikle sivilce olan kişiler için formüle edilmiş bir cilt bakım maskesi , benzoil peroksit veya salisilik asit içerir.

Hassas cilt, tahrişe yol açmadan cildi temizleyen, arındırıcı ve nemlendiren yumuşak maddelerle yapılan bir cilt bakım maskesi ile tedavi edilebilir. Hassas ciltleri olan insanlar için maskelerdeki en yaygın içeriklerden biri aloe’dir. Salatalık maskeleri, hassas ciltli insanlar için de yararlı olabilir.

Kuru ciltli biri için en iyi cilt bakım maskesi türü nemlendirici bir maske. E vitamini, zeytinyağı veya jojoba yağı ile nemlendirici bir maske yapılabilir. Bu tarz bir maske cildi nazikçe temizler, aynı zamanda kuru yamalar için iyi bir nem dozajı sağlar.

Karma ciltli kişiler kil bazlı bir maske kullanmayı seçebilir. Kil, her tür cilt için birtakım faydalara sahiptir ve bir cilt bakım maskesi, cilt lekeleri olan insanların yağlı, kuru veya hassas olmasına yardımcı olabilir. Kil, gözenekleri gidermeye yardımcı olduğu için lekelenmeyi azaltmaya da yardımcı olabilir.

Son olarak, özellikle yaşlanan cilde sahip insanlar için tasarlanmış maskeler de vardır. Örneğin bir beyazlatıcı maske, yaşlılık lekelerini azaltmaya yardımcı olur. Bu tür cilt bakım maskesi, cilt tonundaki değişimleri ve soluk izlerini azaltmak için de kullanılabilir. Bir kolajen cilt bakım maskesi , yüzdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, kırışıklıkların iyileştirilmesine ve sarkma cildin kaldırılmasına yardımcı olmak için formüle edilmiş ve böylece yaşlanma belirtilerini azaltan diğer bileşenlere sahip maskeler de vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here