Citalopram Deprosyon İlacı Nedir? Sitalopram Yan Etkileri, Yorumları

38
307
cipram citalopram ilacı
cipram citalopram ilacı

Ticari İsimleri: Sitalopram, Citol, Cipram, Citara, Citol, Relaxol

Citalopramın Yan Etkileri

Sitalopram Depresyon, modern zamanların en yaygın hastalığı haline gelmiştir. Gelişen ve büyüyen beklentiler ve ihtiyaçlar dünyasında, tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak ve tüm arzularınızı tatmin etmek gittikçe zorlaşmıştır.

Modern dünya, bireylerin topluluklarını kendi başına daha az rahat üretmeye başladı. Depresyon da bunun en iyi örneklerinden biridir.

Citalopram Nasıl Kullanılır?

Sitalopram Hastaların depresyonu tedavisinde kullanılan bir ilaç olan Citalopram, belirtilen dozda belirli bir süre içerisinde kullanılmakta ve hem olumlu hem de olumsuz etkilerinin olabileceği tartışılmaktadır.

Doktorlar hastalarına, depresyon dışındaki diğer nedenlerle de önermektedir. Bu bozukluklar şunları içerir:

 • Obsesif bozukluklar
 • Panik atak durumunda
 • Yüksek kaygı yaşamak
 • Günlük olarak olanlar için sıkıntı döneminde
 • Sosyal fobi olan insanlar
 • Migren

çok sık kullanılan bir ilaçtır.

Reçete Cipram çeşitli kimyasal olarak satılan denge düzenleyen beyin doğrudan etkiler ve sonuç olarak, ruh halini düzenleyen bir ilaçtır.

doktorlar tarafından belirlenen dozlar ve belirli zaman aralıklarında cipra kullanılan hafif yan etkiler arasında ağız kuruluğu, cinsel rahatsızlık, terleme, bulantı, baş dönmesi, uyuşukluk, yorgunluk, ishal ve baş dönmesi gibi çeşitli yan etkilere neden olabilir.

Aç olarak alınması gereken sitalopram ilacın etkisi değişmez (doktorunuza danışınız) . İlaç emziren anneler için önerilmez ve tavsiye edilmez.. Aşırı uykusuzluk ve baş dönmesi yaşarsanız doktorunuzla görüştüğünüz.

sitalopram nedir
sitalopram nedir

Doktorun gözlemlediği bir yan etkisi gözlemlendiğinde ilacı kullanmayı bırakınız . Depresyon ilaçlarının büyük detaylarla hareket etmesine yol açabilecek tehlikeleri vardır.

Genel ilaç yan etkilerini gösterir. Bunun dışında sitalopram diğer seratonin alımını engelleyen ilaçlara göre daha az cinsel isteksizlik oluşturabilir.

10, 20 ve 40 mg’lık tabletler veya 5 ml.’de 10 mg içerecek şekilde şurup halinde satılırlar.

Günde 1 defa kullanılırlar. (Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe!)

Yarım saatte vücuttan atılmaya başlar, tam etki sitalopram ilacı kullanılmaya başladıktan 1 hafta sonra görülmeye başlanır. Bu süre 1 aya kadar uzayabilir.

Beklenmedik bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurmalısınız!

38 YORUMLAR

 1. 15 Temmuz Vaka-i Şer’i Ulusun kaderini belirleyen Kurtuluş Savaşına benzetenler; “Başıma silah dayadılar, tek ben HAYIR diye haykırdım”, “Bizi öldürmeye gelenler uçağı aradılar,Allah örümcek ağı örmüş bizi göremediler” diyenlere GAZİLİK payesi vermek için daha neleri bekliyorlar.

 2. Evde kıçına pijamayı çekip akşama kadar boş boş oturan kutusu örümcek ağı bağlamış şu kızlarda ki özgüvenin yarısı bende olsa barbara palvini memlekete gelin diye getiririm aq

 3. “hukukun olmadığı ülkelerde adalet örümcek ağı gibidir güçlü olan ağı yırtar ve deler geçerken zayıf olan ağa takılarak yem olur.” Balzac

  Rüzgar çetin için ne güzel özetlemiş!

 4. Allah’ım güvercini ve örümceği yaratan halk eden ız iddeasiz bir örümcek ağı sert çelik bir kapıdan daha ikna edici olabiliyor sen halk et kullarını rahatlat Allah’ı

 5. Hello canım çok sıkılıyo sinirlerim bozuk bir kuble mutlu haber istiyorum sahi mutluluk neydi sevgiliyle yagmurun altında yürümekmiydi yoksa sevdiklerinle vakit geçirmekmiydi aklımın içi örümcek agı gibi duygularım kararsız ne hisetigimi bilmiyorum bu binevi felçlikmiydi yoksa

 6. Samimi olduğum bi yerdeyim bana aday sayıyor, bir aday ceo imiş ama MUHAFAZAKAR imiş. Ok kib bye. Konu kapandı her şey biraz olsun ama aşırı dindar, muhafazakar olmasın abi olmaz örümcek ağı temizlemekle zaman kaybedemem artık zaten bezmişim.

 7. Odamın tabanından aşağı örümcek ağı sarkmış şimdi ben bu hayvanın evini nasıl başına yıkayım diye düşünüp duruyorum iki saattir

 8. Bir Lider düşün. Halkın beynini örümcek ağı gibi sarmış bir zihniyetten kurtarmak için canı ile savaş vermiş.
  Her türlü haksızlığa karşı gelmiş.
  Dünya’nın en büyük kripto örgütünü kendi Milleti ile bitirmiş.

  Bu Lider sizden ve ayyaş eşrafınızdan korkar mı?
  Arkasında Türkiye var!

 9. Hayata Zahide ile yetişemiyorsanız, Zuhal Topal ile sofraya buyurun, olmadı, gelinim sensin de elalemin marifetli gelinlerine imrenin.

  Kanal-izasyonlar,
  örümcek ağı…

 10. Kanunlar insan hakları beyannamesinin ters yüz edilmesi,büyük sinek sayılı zengin aileler, küçük sinek sömürülen toplum ve örümcek ağı ise emperyalizm şeklinde şematize edildiğinde herhalde çok daha kolay algılanır

 11. Çok tanıdık geliyor! Anten kulesi ve gökdelenlerin tepesindeki antenler, örümcek ağı gibi hepsi birbirine bağlı. Hedefleri İNSAN beyni. Frekans Beyin kontrol (Çamlıca anten kulesi, Sapphire, )

 12. Maalesef bu davranışların hepsi ülkeyi örümcek ağı gibi sarmış durumda, bütün ülkenin ciddi terapiye ihtiyacı var yoksa birbirimizi yok ede ede ortalıkta kimseyi bırakmayacağız

 13. siyasi arenada demeç vermekle mücadele imkanını 2007 krizinde bitiren TSK Tayyip’le karşı karşıya gelmek istemiyordu. Bununla birlikte TSK’nın içindeki örümcek ağı gibi sarılı ve içinde farklı grupların (sabetaist, yahudi, alevi, çerkez) bulunduğu Ergenekon 2008’den bu

 14. Hakikaten memlekete hizmet etmek isteyenlerin KALBİ açık olmalıdır sözüne takıldım ben 661 malum:) Örümcek ağı gibi memleketimin dört bir yanını sarmışsa 🙂 Neyse sorun belli cevabıda veriyor.Şu son filmdede bu msj vardır yapılacak belli .

 15. 🙂 İyi geceler
  Örümcek Ağı
  Duvara, bir titiz örümcek gibi, İnce dertlerimle işledim bir ağ. Ruhum gün boyunca sönecek gibi,Şimdiden ediyor hayata veda.
  Kalbim, yırtılıyor her nefesinde, Kulağım, ruhumun kanat sesinde;Eserim duvarın bir köşesinde;Çıkamaz göğsümden başka bir seda

 16. Teyze senin o yanına oturmadığın çocuk evladın yaşında evladııın bıktım yobazlıklarınızdan örümcek ağı tutmuş kafalarınızdan görgüsüzlüklerinizden sabah sabah yükseldim yine neyse hepinize gudmorning

 17. Endoskopik kaş kaldırma
  Burun dolgusu
  Göz altı ışık dolgusu
  Masseter botoks
  Dudak dolgusu 1lt
  Hollywood yanağı zaten yapılmıştı
  Örümcek ağı botoks
  Çene dolgusu

 18. Gönlümün hasret adında ağır bir misafiri var baş köşede oturan.
  Özlem ipeksi bir örümcek ağı baştan başa ruhumu saran.
  Tende gözle görülür bir izi yok lakin varlığım kabuk bağlamış yaralardan.
  Hayali huzuru coşkusu umudu aşktan,
  Acısıda sancısıda korkusuda aşktan.★
  Yıldız Seçen

 19. Kanunlar örümcek ağları gibidir! Zayıfları ağa yakalanırken, güçlüler ağı delip geç
  Kemalist rejim aklıma geliyor.

  Aynı şey sistem güvenliği içinde geçerlidir. Hacker çoğu zaman yakalanmaz, antivirüsler hep son kullanıcının işini engeller.

 20. Önce afişi inceleyelim sonra içindeki mesajlara bakalım.
  Resimde işaretli yerlere baktığımızda;
  insan beyninin olduğu yerde modern metropol, dev bir örümcek ve Tv kulesi dikkati çekiyor. Verilen mesaj: dalga boyu ile zihin kontrolü ve örümcek ağı
  ENEMY yatık N Paraleli vurguluyor

 21. Cildin altına yerleştirilen ve hiçbir zararı olmayan özel üretim micro ipliklerle istenilen bölgede gerdirme uygulaması olan Örümcek Ağı Estetiği (FTC) yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak oluşan ince çizgilerin azaltılıp, giderilmesine yardımcı olur.

 22. 2019 yılbaşını frenkeştaynların malikanesinde geçirmeye karar verdim. çok güzel yarasa kızartma, örümcek ağı helva, kuş yumurtasında böğürtlenli karafatma tatlısı da harikaymış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here