Çocuklarda Horlama Sebepleri: Bu Çözümleri Deneyin!

57
3355
bebeklerde horlama

Çocuklarda Horlama Neden Olur Nasıl Geçer Horlayan Çocuğa Ne iyi gelir? Horlama da Bir Hastalıktır Çocuklarda uykuda horlama ve tıkanma nedenleri Çocuklarda horlama tedavisi için öncelikle ilaç tedavisi denenmeli Horlama sadece yetişkin bir şey değildir. Araştırmaya göre çocukların yüzde 20’si bir süre içinde hor görebiliyor. Ayrıca, her gece yüzde 7 ila 10’unun horladığından bahsediyor. Çocuklarda horlama her zaman alarm için bir neden olmayabilir. Ancak şiddetli horlayan çocukların ebeveynleri, horlamanın bir solunum veya uyku problemine işaret edip etmediğini öğrenmelidir .

1-horlayan çocuğa bitkisel çözüm
2-çocuğun gece horlaması
3-çocuğun uyurken horlaması
4-1 yaşındaki çocuğun horlaması
5-2 yaşındaki çocuğun horlaması
6-3 yaşındaki çocuğun horlaması
7-4 yaşındaki çocuğun horlaması

Çocuklarda Horlamanın Üç Sebebi

 1. Birincisi anatomik faktörlerden dolayıdır. Küçük bir hava yolu veya küçük bir çene ile doğan çocukların horlama olasılığı daha yüksektir.
 2. İkincisi, hava yolu boyunca kaslar ve sinirler düzgün çalışmıyor ve bu da horlamaya neden oluyor.
 3. Ve son olarak, büyütülmüş bademcikler ve adenoidler, bir çocuğun horlamasının en yaygın nedenidir.

Ebeveynlerin çoğu verilen horlama alır. Bazıları onu sevimli veya komik bile görebilir. Çocuklarda horlama her zaman ciddi sorunlara neden olmaz. Fakat alışkanlıkla horlayan çocukların ebeveynleri endişeli olmalı ve çocuklarının uykularının etkilenmeye başladığında gerçek neden ve horlama çözümlerini bulmaya başlamalıdır .

Horlama ayrıca kalbi ve beyni etkileyebilecek diğer alt tetikleyicilere de sahip olabilir. Bu yüzden çocuğunuzun bu durum için değerlendirilmesi en iyisidir. Uyku Apnesi çocuğunuzun alışılagelmiş bir horlayıcı olup olmadığına bakmak için bir şarttır.

Çocuklarda Horlama Belirtileri

Horlamanın altında yatan sorunun nedenini araştırmak gerekir.

 • Büyük bademciklere bağlı olabilir.
 • Gırtlak bölgesinin tam gelişmemiş olması mümkündür.
 • Veya tüm bunların dışında, ciddi bir problemin habercisi de olabilir.

Uyku Apnesi Nedir?

Horlama çocuğunuzun uyku apnesine veya üst solunum yolu rezistansı sendromuna sahip olduğunu gösterebilir. Uyku apnesi , hava yolunun çöktüğü ve kapanacağı durumdur. Bu nedenle çocuğunuz nefes almakta zorluk çekebilir. Bu durum çocuğunuzun uykusunu bozar, çünkü tekrar nefes almak için birden fazla kez uyandırmaya zorlanır.

Üst hava yolu direnci sendromu, hava yolunda direnç olduğunda, horlama çok fazla çaba gerektirdiğinde veya horlama çok yüksek olduğunda oluşur.

Uyku Apnesini Ne Arttırır?

Uyku apnesi riski birkaç faktörle artırılabilir.

 • Çocuğunuz şişman ise, boynundaki yağ yatışında hava yolunda baskı yapabilir ve horlamasına neden olabilir.
 • Alerjisi olan çocuklar da burunlarının şişmesi adenoidlerin iltihaplanmasına yol açabileceğinden daha yüksek risk altındadır. Tüm bunlar hareket halinde iken, çocuğunuz burnundan nefes almada zorluk yaşayabilir.
 • Hipotoni olarak bilinen bir durum olan çocuklar da risk altındadır. Bunun nedeni hipotoni olan çocukların nispeten zayıf kaslara sahip olmalarıdır. Boynundaki kaslar zayıfladığında, uyku sırasında nefes alıp vermeleri zor olabilir.
 • Bu iki durum aynı mekanizmayı paylaşmadığında bile astmatik çocuklar da risk altındadır. Astım, solunum apnesi riskini artırabilecek solunum güçlüğüne neden olabilir.
 • Ve son olarak, çocuğunuzun uyku apnesinin kalıtsal olma olasılığı da yüksektir .

Uyku Apnesinin Etkileri

 • Uyku apnesi olan çocuklar rahatsız uykudan muzdariptir.
 • Onlar yeterince dinlendirici uyku almazlar, bu da gün içinde tahrişe ve konsantrasyonda zorluklara yol açar.
 • Çocuklar, aynı zamanda, idrar yapma ihtiyacı hissettiklerinde bile umursamayacakları bir uykuya geri dönmek için çok uğraşırken, yataklarını ıslatabilirler.
 • Bozulan uyku da gece terörü ve kabuslar neden olabilir.
 • Uyku apnesi nedeniyle uyku kalitesinin düşük olması çocuklarda AHDH semptomlarına neden olabilir.
 • Uzun vadede, horlama ve uyku eksikliği çocuğunuzun kişiliğini etkileyebilir.
 • Çocuğunuz sinirlenebilir ve yoğunlaşmasında zorluk yaşayabilir.
 • Çocuklarda horlama da onun öğrenme yeteneğini engelleyebilir.
 • Horlama ve sonuçta ortaya çıkan oksijen eksikliği çocuklarda beyin hücrelerinin kaybına neden olabilir ve bu kayıplar geri döndürülemez olabilir.
 • Uyanıklık ve düşük oksijen seviyesinin epizodik periyotları sinir sistemini açar ve kalbe baskı yapar. Bu zamanla kan basıncında değişikliklere yol açabilir ve yetişkinlik hipertansiyonunun şansını artırabilir.
 • Rahatsız edici uyku, yağ ve şeker için artan bir arzuya neden olur ve bu da obeziteye yol açabilir. Ayrıca, uykusuzluk, egzersiz yapma olasılığı daha düşük olan yorgun bir çocuk için daha fazladır ve daha fazla kilo alımı ile birlikte uyku apnesini daha da kötüleştirebilir.
 • Kilo alımı da daha erken yaşlarda kolesterol problemi, diyabetik durum ve kardiyovasküler hastalık riski gibi diğer komplikasyonlara neden olabilir.

Çocuklarda Horlama Çözümü nedir?

 • Çocuklarda, horlamanın en yaygın nedeni genişletilmiş bademcikler ve adenoidlerdir. Dolayısıyla, bir ENT uzmanına yapılan bir ziyaret, işlerin doğru yönde ilerlemesine yardımcı olabilir.
 • Çocuğunuzun horlaması alerjenlere bağlıysa, evinizden ve çevrenizden gelen alerjenleri ortadan kaldırmaya çalışın. Doldurulmuş oyuncaklarla uğraşmak, polen mevsiminde pencereleri kapalı tutmak vb., Çocuğunuzun daha iyi nefes almasına yardımcı olmalıdır. Ayrıca, ciddi alerjilere yol açtıkları ve solunum zorluklarına neden oldukları için küf ve mantara dikkat edin.
 • Chiropractic yardım, Acupressure, Akupunktur ve Yoga gibi diğer tedavi seçeneklerinin yanı sıra cerrahi tedaviye meraklı olmayanlar da araştırılabilir.
 • Bazı durumlarda, bir tonsil kaldırma ameliyatı ile birlikte ortodontik tedavi en etkili çözüm olabilir. Bir KBB size ve çocuğunuza bu konuda en uygun seçimi yapma konusunda yardımcı olacaktır.
 • Eğer aracınız varsa ve devletiniz tesislere sahipse, çocuğunuz için bir gece uyku çalışması yapın. Çocuğunuzun obstrüktif uyku apnesinden muzdarip olup olmadığını belirlemek için kesin bir atış yolu.
 • Cerrahi ya da ortodontik müdahale ile düzeltilemeyen bazı ciddi uyku apnesi vakalarında CPAP ve / veya BIPAP makineleri kullanılabilir.

Ayrıca , bebeğinizin bütün gece nasıl uyuyacağına ilişkin ipuçları için bu videoyu da izleyebilirsiniz.

Horlama gibi görünen basit bir durum çocuğunuzun mutlu ve sağlıklı büyümesini engelleyebilir. Bir ebeveyn olarak, uyarı sinyalleri için uyanık olmanız gerekir. Çocuğunuzdaki herhangi bir yaşta kronik horlama ve uyku apnesi gelişebilir, bu nedenle horlamayan bir bebek horlamayan bir okul öncesi ve benzeri bir durumu garanti etmez. Bu, çocuğunuzun yatak başındaki sonsuza kadar ayak parmaklarınızın üzerinde kalmanız gerektiği anlamına gelmez, yapmanız gereken tek şey genel sağlığını ve sağlığını izlemek ve eğer bir şey hoşuna giderse horlama olup olmadığını düşünün.

57 YORUMLAR

 1. Kafalar koltuğa yerleştirilmeye çalışılmış fakat düşmek üzre, ağızlar açık tavana bakar halde, kucaklarda bebek, dizlerde yatan ve sürekli ağlayan çocuk, derinlerden gelen horlama ve tren raylarının sesi; yolculuğumun özeti

 2. Bilgilerinizi aldığınız yer olumlu değil, ancak iyi bir konu.
  Bir süre daha fazla ders çalışmam ya da daha fazlasını anlamaya ihtiyacım var.

  Fantastik bilgi için teşekkür ederim, bu bilgi için görevimde bulundum.

 3. UYKU BOZUKLUKLARI
  Yetişkin ve Çocuk UYKUSUZLUK – APNE – HORLAMA rahatsızlıklarının tedavisinde multidisipliner yaklaşım.

  0 312 666 7 666
   

 4. Her şeyin çok mantıklı olduğuna inanıyorum. Ama şunu
  düşünün, daha çekici bir polst başlık oluşturduğunuzu varsayalım?
  Bilgilerinizin katı olmadığını söylemiyorum. Ancak, insanların daha fazlasını istemesini sağlayan bir başlık eklediniz mi?
  Yani Çocuklarda Horlama Sebepleri: Bu Çözümleri orada! – Oje.Gen.Tr çok sade. Sen gerektiğini
  Tto Yahoo’nun ön sayfasında gözetleme ve oluşturdukları nasıl not
  bağlantıları açmak için insanları kapmak için haber başlıklarını.
  Her şey hakkında
  söylenenleri heyecanlandıracak okuyucular çekmek için ilgili bir resim veya video eklemeye çalışabilirsiniz . Benim düşünceme göre, yazılarınızı biraz daha
  ilginç hale getirebilir .

  • gerçekten ilgimi çekti. Blogunuza yer işareti koyacağım ve haftada bir kez yeni bilgileri kontrol etmeye devam edeceğim.
   RSS yayına da abone oldum.

 5. Muhteşem web sitesi. Burada yararlı bilgiler bol. Ben de
  ek olarak lezzetli paylaşarak bazı arkadaşlar ans gönderme . Ve tabii ki, terinde teşekkür ederim

 6. Hmm, siteniz ilk yorumumu
  (süper uzun) yediği gibi görünüyor , bu yüzden yazdığım ve söylediklerimi özetleyeceğim
  , blog’umun tadını çıkarıyorum. Ben de hevesli bir blog yazarıyım ama yine
  de her şey için yeniyim . Tecrübesiz blog yazarları için herhangi bir ipucu ve ipucunuz var mı?

  Kesinlikle minnettar olurum.

 7. Sık sık blog yapıyorum ve bilgileriniz için size teşekkür ediyorum. Bu harika yazı
  gerçekten ilgimi çekti. Blogunuza yer işareti koyacağım ve haftada bir kez yeni bilgileri kontrol etmeye devam edeceğim.
  RSS yayına da abone oldum.

 8. Muhteşem web sitesi. Burada yararlı bilgiler bol. Ben de
  ek olarak lezzetli paylaşarak bazı arkadaşlar ans gönderme . Ve tabii ki, terinde teşekkür ederim

 9. Sizden mükemmel öğeler, dostum. Öncelikle eşyalarınızın farkındayım ve
  sadece son derece muhteşemsiniz. Burada aldığınız şeyi gerçekten çok
  seviyorum, söylediklerinize ve bunu yaptığınız gibi en iyi şekilde.
  Keyifli hale getiriyorsunuz ve
  akıllı kalmaya özen göstermeye devam ediyorsunuz . Senden daha çok şey öğrenmek için sabırsızlanıyorum.

  Gerçekten müthiş bir site.

 10. Otobüs yolculuğunda ağlayan çocuk sesi ve horlama lanetini direk arka koltuğumda yaşadım ya. Yemin ederim sinirden ne bok yiyeceğimi şaşırdım.

 11. Merhabalar web sitesi süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım Çocuklarda Horlama Sebepleri: Bu Çözümleri Deneyin! 21:16:08 te okudum.

 12. Merhaba herkese paylaşımın vallaha billaha çok hoşuma gitti, şukuladım Çocuklarda Horlama Sebepleri: Bu Çözümleri Deneyin! 02:29:04 te okudum.

 13. Selamlar web siteniz ciddiyim dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum Çocuklarda Horlama Sebepleri: Bu Çözümleri Deneyin! 02:29:18 te okudum.

 14. selam arkadaşlar web siten valla hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum Çocuklarda Horlama Sebepleri: Bu Çözümleri Deneyin! 21:27:11 te okudum.

 15. This version also provides longer liffe of the battery as compared to its predecessor; hence you will possess four (4)
  events of nonstopp reading time righht before there is a need to find an outlet.
  A chosen leader gave directions like “traffic off to the right,” at which call tthe miscroscopic cifcles turned off
  to the rifht annd kept turning before leader said, “traffic left,” once they quickly shifted and started turning left.
  You can select from Asian, African, European and Mexican channel lineups to match you thee best.

 16. Bademcik büyümesi olabilir – havalar soğuk ya bu ara farkında olmadan üşütüyorsa bademcigi şişer horlama yapar – çocuk doktoruna göstermekte veya kbb bölümüne gitmesi mantıklı

 17. Haha evin her yerinde horlama var oturma odasında babam horluyo çocuk odası şuan temiz misafir odası almış başını gidiyo kalan sahalar bizim

 18. Televizyonda haberleri dinlemek bu aktif yaşamda aslında çok karmaşık, bu yüzden sadece dünya çapında interneti bu amaçla kullanıyorum ve en yeni haberleri alıyorum.

 19. Harika bir yazı için teşekkür ederim. Başka herhangi bir kişi bu tür bir
  bilgiyi böylesine mükemmel bir yazma yöntemiyle nereden alabilir ?
  Ertesi hafta bir sunum yaptım ve bu tür bilgileri araştırıyorum.

 20. Bu yazı parçası, internet kullanıcılarının
  baştan sona yeni bir web sitesi ve hatta bir web günlüğü oluşturmasına yardımcı olacaktır .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here