Crohn Hastalığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Komplikasyonları Nelerdir?

1
475
Crohn Hastalığı Nedir

Crohn hastalığı ameliyatı ve bu hastalığın sebeplerini, crohn hastalığı bitkisel tedavi yöntemi diyetini ve öldürücü olup olmadığını siz sevgili ziyaretçilerimiz için detaylı bir şekilde yazdık. Croh hastalığı ilerlerse ne olur sorusuna ve sizin aklınızdaki sorulara yanıtlar vereceğiz.

Crohn hastalığı nedir?

Bir otoimmün hastalık olan Crohn hastalığının tıbbi deneyiminin yetersizliğinden dolayı bir kaynak ve tedavi olarak tespit edilmemiştir.  Otoimmün bağışıklık sisteminiz ve tepki gösteremediği bağışıklık sistemi Crohn hastalığıdır. Crohn hastalığına neden olan birçok bakteriye işaret eder, ancak henüz tam olarak tanımlanmamıştır.

Bu nedenle, çoğu zaman deneysel Crohn hastalığı tedavileri, kesin olmasa da tedavi edici olmasına rağmen, bu, hastalığın etkilerini en aza indirmeyi sağlar.

Bir kolit tipi olarak sınıflandırılmasına rağmen, Crohn hastalığı, kolit hastalığın genel seyrinden farklı semptomlara sahiptir. Ülseratif kolit ile aynı yolculuk hakkında olmasına rağmen, Crohn hastalığı tüm vücudu ciddi şekilde etkileyebilir. Sindirim sisteminde ciddi etkileri vardır, çünkü ülseratif kolit ile seyreden ayrılabilir. Crohn hastalığının tedavisindeki son gelişmeler ve hastalığın sıfıra yaklaşmış olmasına rağmen hastalığın etkisi büyük ölçüde rahat bir yaşam sağlayabiliyor.

Bakteriyel aktiviteyi en aza indirgemek ve daha az yan etkisi olan ilaçların geliştirilmesi kapsamında gastrointestinal sistemde ve vücutta tedavi tekniklerinin etkilenen diğer unsurlarında rahatlama sağlar.

Sağlık için çok önemli bir sorun olan Crohn hastalığı, eklem ve deri hastalıkları ile birlikte yakalanabilir. Özellikle ağız yaraları ve egzama iyileşmesi ve Crohn hastalığının bir göstergesi olarak kabul edilir. Ancak, bağırsak kanaması, göz yorgunluğuna ek olarak Crohn semptomları gibi göz iltihabı, Crohn hastalığının ve sindirim sistemi bozukluklarının sık görülen semptomlarıdır. Crohn hastalığı bu bilginin ışığında bir sindirim hastalığıdır, basit değildir, oldukça karmaşıktır ve sistematiğin tüm vücudu etkileyen bir hastalık olduğu sonucuna varılabilir.

Bunları da Okumalısın  Sünnet Nedir? Erkek ve Kadın Sünneti Nasıl Yapılır?

Crohn hastalığı belirtileri nelerdir?

Crohn hastalığı sindirim sistemi kronik bir hastalıktır, sindirim sistemi hastalıkları sırasında tedavi etkileri açısından ve diğerlerinden önemli ölçüde farklılaşmış olsa da, sıklıkla ülseratif kolit ile karıştırılabilir.

Peki Crohn hastalığının belirtileri nelerdir?

Crohn’s hastalığının belirtileri, sindirim sisteminin tüm kolitleri ile aynı reaksiyon türleri

Crohn reaksiyon türleri

  • yorgunluk
  • uyku
  • karın ağrısı
  • yumru
  • Ateş
  • Kusma
  • İshal
  • kilo kaybı

Crohn ve benzeri sindirim sistemi hastalıklarının ortak belirtileri arasında. Ancak Crohn hastalığına ek olarak eklem ağrısı, cilt döküntüleri ve yaralar gibi ekzema, göz iltihapları, apse ve Crohn hastalığı gibi fistüller de farklı belirtilere işaret edebilir. Crohn hastalığından nasıl etkilendikleri sorusunun cevabı, verilebilecek tek bir cevap değildir, ancak karmaşık hale geldiğinde, denetim sürecinden sonra hastalığın teşhis edilmesinin mümkün olabileceği tartışılabilir.

Crohn Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Bir hastanın Crohn hastalığının belirtileriyle oldukça zor olup olmadığına karar verebilir. Tedaviler uzun süre sonra kolit, Crohn hastalığı türlerine maruz kalmayı denedikten sonra, sonuca ulaşılabilir.

Crohn hastalığının bazı benzer belirtileri farklı hastalıklara sahiptir. Apandisit, divertikülit, Yersinia enterocolitica, Bağırsak tüberkülozu, Crohn hastalığı, dizanteri ve salmonella gibi hastalık belirtileri tam olarak ortaya çıkar. Hastalığın tanısında hekimi analiz ederken, bu sorunlar Crohn hastalığını ortadan kaldırarak sonuca ulaşabilir.

[Toplam:2    Ortalama:3/5]

1 YORUM

  1. Selam paylaşımın gerçekten dikkatimi çekti, teraziye tıkladım Crohn Hastalığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Komplikasyonları Nelerdir? 22:50:41 te okudum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here