Dayanıklı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? Püf Noktaları

0
85
Dayanıklı Makyaj Nasl yapılır
Dayanıklı Makyaj Nasl yapılır

Dayanıklı Makyaj Nedir? Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?  Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? sorularına bu yzımızda cevap bulabilecek ve sizde kalıcı makyajın keyfine varacaksınız.. suya dayanıklı makyaj malzemeleri suya dayanıklı fondoten kullananlar suya dayanıklı fondoten markaları suya dayanıklı makyaj malzemesi tere dayanıklı makyaj suya dayanıklı makyaj nasıl yapılır suya dayanıklı makyaj sabitleyici waterproof makyaj ürünlerini sizler için yayınlayacağız.

Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmak kadınların vazgeçilmezi durumdadır. Ayrıca kadınlar için makyaj bir rutin haline de gelmiştir. Yapılan makyaj zamanla bozulmaktadır, dağılmaktadır ve tazelenme ihtiyacı duymaktadır. Sürekli makyaj yapmamak ve makyaj tazelememek için kadınlar daha dayanıklı ve daha uzun süre kalıcı makyaj yapmayı tercih etmektedirler. Yapılan makyajın suya, neme ve tere dayanıklı olabilmesi için bazı püf noktalar ve uygulanması gereken kurallar bulunmaktadır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? 

Kalıcı Makyaj Öncesi Baz

Makyajın dayanıklılığının artması için özellikle makyaj bazı kullanmak gerekmektedir. Her cilt tipine ve yapısına uygun olarak çeşitli makyaj bazları mevcuttur. Bu bazlardan birine sahip olarak makyajın dayanıklılığını ve güzellik oranını arttırmak mümkündür. Makyaj yapmadan önce makyaj bazını yüze uygulamak gerekmektedir.

Dayanıklı Makyaj Nedir
Dayanıklı Makyaj Nedir

Dayanıklı Makyaj Dudak ve Ruj

Makyaj yaptıktan sonra en önce kaybolan malzemelerin başında ruj gelmektedir. Herhangi bir şey yenilip içildikten sonra rujun dağılmaması mümkün değildir fakat dayanıklılığını arttırmak mümkündür. Rujun dayanıklılığını arttırmak için sürülecek ruj ile aynı renkte dudak kalemi kullanılmalıdır. Ruju sürmeden önce dudak kalemi ile dudaklar boyanmalıdır. Bu sayede rujun kalıcı etkisi artmış olacaktır.

Dayanıklı Makyaj Suya Dayanıklı Malzemeler

Yaz aylarında sıcağında daha çok terleme ve daha çok sıvı kaybı yaşanmaktadır. Bu ter atımı sonucunda makyajın dağılması söz konusudur. Bunun yanı sıra havuz ve denize girildiğinde makyajın dağılma ihtimali de çok yüksektir. Bu nedenle de yaz aylarında suya dayanıklı makyaj malzemeleri kullanmakta yarar vardır.

Dayanıklı Makyaj Kaliteli Makyaj Ürünleri

Makyajın dayanıklı ve güzel olabilmesi için ürün seçimi çok önemlidir. Ucuz ve kalitesiz ürünlerin dayanıklılığı çok düşük olmakla beraber kısa zamanda dağılma gösterebilmektedirler. Makyaj malzemesi seçerken dayanıklı ve daha kalıcı olabilecek kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Krem veya likit ürünler cilde daha kolay tutunabildikleri için toz ürünlere oranla daha dayanıklıdırlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here