Home / Cilt Sorunları / Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?
Doğum Çatlak kremi

Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer? Doğum sırasında anne adaylarının yaşadığı zorluklar, doğum ile birlikte bitmiyor. Doğum nedeniyle vücutta bir çok değişiklik meydana gelmektedir. Doğum sonrası çatlaklar nasıl giderilir diye kara kara düşünen anne ve anne adaylar için basit ve etkili bir kaç yöntemi sizlerle paylaşacağız.

Doğum sonrası çatlaklar için bitkisel çözüm önerileri

Doğum sonrası çatlaklar için bitkisel çözüm önerileri de sunacağız. Doğum sonrası çatlaklar nasıl geçer sorusuna profesör dr. ibrahim saraçoğlu doğum sonrası çatlaklar için mucize bir doğal krem önerisinde de bulnmuştur. Ayrıca doğum sonrası çatlakların lazerle tedavisi de mümkündür. Hamilelikte çatlak görüntüleri biz kadınları her zaman rahatsız etmiştir.En İyi Çatlak Kremlerini deneyerek bu kötü görüntüden kolaylıkla sıyrılabilirsiniz.

doğum sonrası çatlaklar nasıl giderilir,doğum sonrası çatlaklar için bitkisel çözüm, doğum sonrası çatlaklar nasıl geçer, ibrahim saraçoğlu doğum sonrası çatlak kremi, doğum sonrası çatlakların lazerle tedavisi, doğum çatlakları tedavisi, doğum çatlakları nasıl geçer,

Hamilelik Çatlakları Nasıl Geçer?

Özellikle psikolojik anlamda çokça rahatsızlık veren doğum sonrası çatlaklar bunlara en iyi örnek. Özellikle doğum sırasında kilo alan anne adayları, bu çatlaklar ile olan mücadelelerine uzun yıllar devam edebilir. Aslında doğum sonrasında meydana gelen çatlakları bitkisel yollar ile azaltmak mümkün.

Doğum Sonrası Çatlaklar
Doğum Sonrası Çatlaklar

Hamilelik  Lekeleri Nasıl Geçer?

Çatlakların Azaltılmasında Etkili

Doğum sonrasında karın ve bacak bölgelerinde meydana gelen çatlakların tamamen ortadan kaldırılması mümkün olmayabilir. Ancak en aza indirmek ve ciddi anlamda belirgin olmalarının önüne geçmek için birkaç yöntem bulunuyor. Bunların arasında en sık denenen ve sağlıklı sonuç alınan organik yağlar ile yapılan masajdır.

Hamilelik Çatlaklarına Havuç Yağı Mucizesi

Bitkisel karışım için gerekli olan havuç yapı, fındık yağı, badem yağı ve limon suyudur. Her gün bir kâsenin içine 1 tatlı kaşığı havuç, 1 tatlı kaşığı badem ve 1 tatlı kaşığı da fındık yağı eklenir. Ardından yarım limonun suyu sıkılarak karışıma ilave edilir. Bir pamuk yardımı ile çatlakların üzerine bu karışım sürülür ve masaj yapılarak yedirilir. Birkaç saat sonra yağ vücut tarafından emilecektir. Ancak limon suyu yapışkan bir his bırakabileceğinden duş alınabilir.

Hamilelik Çatlaklarını Peeling İle  Yok Edin

Çatlakları önlemenin diğer bir yolu ise kakao yağıdır. Ancak bu uygulamadan önce cilde peeling yapılmalı ve cilt yağ emilimine uygun hale getirilmelidir. Bunun için 1 tatlı kaşığı mısır ununa macun haline getirecek kadar süt ilave edilir. Ardından çatlakların bulunduğu bölgeye masaj yapılarak uygulanır. Bu peeling ciltte beklerken 1 tatlı kaşığı ozon yağı, 1 tatlı kaşığı kantaron yağı, 1 tatlı kaşığı kakao yağı, 1 tatlı kaşığı vazelin ve 1 kapsül E vitamini ilave edilerek karıştırılır. Ardından peeling hafif nemli bir bez ile ciltten uzaklaştırılır. Hazırlanan bu karışım da yine bir pamuk yardımı ile masaj yapılarak cilde uygulanır. Kakao yağı kolaylıkla cildin alt tabakasına ulaşarak etki edecektir. Bu karışım da her gün cilde uygulanabilir. Üstelik bu yağlardan tamamı ve vazelin cilt tarafından emileceği için yıkamaya da ihtiyaç bulunmaz.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi? başlıklı makalemizde Elma Sirkesi Sivilceye etkileri, Elma Sirkesi Sivilceyi giderir mi ve Elma Sirkesi Sivilceyi yok eder mi hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir