Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? 10 Adımda Kusursuz Güzellik

1
125
Dumanlı göz makyajı
Dumanlı göz makyajı

Dumanlı göz makyajı Nasıl Yapılır İpuçları Geçmişten günümüze ve en popüler uygulama olan dumanlı göz makyajı çok dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Dumanlı gözler, çekici, sofistike, gizemli bir görünümü vardır. Gözlere dramatik bir görünüm kazandırır. En çok kullanılan makyaj stilidir. Ünlü makyaj yapanlara dikkat ederseniz, özel gece ve kırmızı halı favorilerinizden biridir. Bu makyajı gerçekten yapmakta ne kadar zahmetli görünse de, bu zor değil, aksine oldukça kolay bir iştir.

Dumanlı göz makyajı resimli bir anlatımla nasıl daha pratik olur anlatımını yapıp videosunu paylaşacağız. Dumanlı göz farı seti ile makyajınızı kendinize özel bir hale getirerek ve gecenizi harika geçirebilirsiniz.

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

 • Göz kapakları makyajında ​​bir astar ve sonrası sürüşten oluşur. Böylece, gün içinde bir farın distorsiyonu göz kapaklarınız yağlanır, sizi de engeller.
 • Tüm göz kapağı için nötr renkli bir göz farı uygulanmalıdır. Dumanlı göz makyajı uygulaması, eyeliner kullanılmamalıdır. Bunun yerine bir kalem kullanabilirsiniz. Kalem idealdir. Yoğun gölgeler kullanmak yerine bir kalemden yardım alabilirsiniz.
 • Üst kirpik eyelinerının tabanından çekerek, bu kısım çizginin ortasında biraz daha kalın tutulur.
 • Kirpiklerin alt kısmı için bunu tekrarlayın. Daha sonra, aplikatör veya çizilmiş çizginin parmağıyla ve dumanlı bir görünüm yardımıyla dağıtılır.
 • Kemiğin alt kısmının dış köşeleri boyunca koyu bir göz farı bulunan göz kapakları geçerlidir. Tüm bunları yaparken, orta boy ve düz bir fırça yardımıyla yardım alabilirsiniz. Tüm abartılı gözünüze yayılmamaya dikkat edin. Göz sürüşünüz için doğru ışığı kullanın.

ul>

 • Farınızı bir fırçayla temizledikten ve dağıttıktan sonra uygulayın.
 • Göz kapaklarının yardımıyla göze batan bir göz farı, gözünüzün ortasında bir nokta koyup parmağınızın yardımı ile hafifçe dağıtın.
 • Gözlerin iç çizgisini çeken bir kalemle dağıtın. Ardından kullandığınız göz farı ile alt kirpiklerin alt kısmını boyayın.
 • Makyajı tamamlamak için iki kat maskara kullanabilirsiniz.
 • Tüm bunlar için zamanınız yoksa ve eyeliner ile hızlıca yapabilirsiniz. Eyeliner’ı kapalı bir durumda kullanmadan önce, ılık suda 20 saniye bekletin. Çıkarın ve biraz soğumaya bırakın. Sürülebilir bir sıcaklığa ulaştığında, göz kapaklarının köklerine yakın kirpik kısımlarında da, göz kalemi içine saçılmış şekilde uygulayın. Alt kirpiklerin alt kısmı için aynı işlemi yaptıktan sonra, dumanlı makyaj aplikatör süngeri veya kalemin yardımı ile arkasında olduğundan emin olun. Daha karanlık bir görünüme ulaşmak istiyorsanız, tüm bu işlemleri tekrarlamanız gerekir.

İsterseniz dumanlı göz makyajı yaparken gözleriniz için çekici kirpiklere sahip olmak istiyorsanız kirpik setinizin yardımıyla kirpiklerinizi daha dolgun yapabilirsiniz. Bir fön makinesi yardımıyla  hafifçe ısıtın ve bu işlemden sonra soğumasını beklemeden kirpiklerinize uygulayın. Kirpiklerinizi daha kolay sabitlediğini göreceksiniz.

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır
Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır

İyi bir maskara fırçasına sahip olmak çok önemlidir. Buxom maskara kirpiklerinizin hacmini verir ve gözlerinizi ortaya çıkarır. Dumanlı göz makyajı renkleri göz farı renkleri göz farı seti genellikle yoğun yapacaktır. Bu setler ten renginize göre elde edilebilir ve hatta gün boyunca kolayca farklı renkler uygulayabilirsiniz. Bu, makyaj uygulamak için uzun bir zaman alır ya da bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Dumanlı göz makyajı gözünüz için önemlidir.Gözünüzün güzelliğini ortaya çıkarır.

Kadınların güzelik için bir çok makyaj ile ilgili farklı yöntemleri vardır. Bazıları dudakların uzun kirpiklerini vurgulamak için gözlerini biraz etkileyici göstermek için makyaj yapar bazıları gözlerini ortaya çıkarmak için bazıları da kilosunu gizlemek için.

Dumanlı Göz makyajı Pratik Yapılışı

Uygulanan makyaj sayesinde, müthiş bakış açısına sahip insanlara doğru mesajı iletirsiniz. Yani şimdi gizemli görünüme dikkat çekmek zor değil.
Tüm kadınlar için pratik bilgiler vereceğiz.  Bazıları için abartılı görünse de, her kadının istediği etkileyici bir görünüm. Deneyenler bu makyajdan çok memnunlar ve birlikte güzel görünüyorlar. Kendilerinin düşündüklerinden çok daha fazla ilgisi bu makyaj üzerinde var.

Pratik dumanlı göz makyajı nedir?

Size bu konuda birçok güzel fikir sunacağız. Makyajınızı her zamanki gibi yapmaya başlamadan önce yüzümüzü temizliyoruz. İhtiyacımız olan iki malzeme var. Bu siyah veya kahverengi göz kalemi ve rimel. Göz kalemi ilk önce gözümüzü alacak şekilde kalacak. Şimdi bu dağıtmak için daha önemlidir. Karanlıktan ışığa geçmeniz çok önemlidir. Sonra gözlerimizi Siyah kalem altına alıyoruz. Yine, sağdan sola doğru dağıtırız. Gözlerimize serin bir bakış, gözün içine eklemek için siyah bir kalem alıyoruz. Altta veya üstte siyah kalem uyguluyoruz. Sürüş makyaj maskaramız da sonuçlandı. Daha görsel bir izlenim için dumanlı göz makyajı, onunla ilgili anlatılan videoları izleyerek daha iyi bir fikrin olabilir.Bizim yöntemimizi sizin için kolay bahsetti. Ama ben bunu söyleyeyim, gözlerin gözlerinin altından küçük siyah bir kalem, ki bu bizim hanımlarımıza sürülmeli. Çünkü gözlerinin daha küçük görünmesine neden oluyor. Size zaman içinde en güzel ve etkileyici bir görünüm verir, bu makyaj sayesinde olduğundan daha etkileyici görünmesini sağlar. Uyguladığınız mezuniyet düğününüz için istediğiniz görünümünü kullanacağınız dumanlı göz makyajı ve iki kat daha fazla farkedeceğiniz insanlar tarafından güzelleşecek. Bu işlemi on dakika içinde eve ulaşmak için uygulayabilirsiniz, her zaman bir adım öne geçersiniz. Saç salonuna gitmene gerek yok. Kısa bir zaman diliminde ve her şekilde kolayca ve kısa sürede uygulayabilirsiniz.

https://oje.gen.tr/goz-fari-surme-teknikleri-etkileyici-gozler-icin

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

1 YORUM

 1. Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? 10 Adımda Kusursuz Güzellik 14:59:25 Selam bu web sitesi inanki hayran edici, teraziye tıkladım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here