Home / Cilt Sorunları / Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi?
Elma Sirkesi Sivilceyi giderir mi
Elma Sirkesi Sivilceyi giderir mi

Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi?

Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi? Sivilceler her yaştan insanlarda görülebilen bir cilt problemidir. Tıp alanında sivilceler bir hastalık olarak adlandırılmakta ve birden fazla tedavi yöntemi önerilmektedir. Ancak her sivilcenin tipi farklıdır. Elma Sirkesi İle Sivilce, Sivilce İzleri, Cilt Lekeleri İçin Maskeler bu sivilceleri gidermek için birebir yöntemlerdir.

Birçok kullanıcımız, elma sirkesi sivilce lekeleri için nasıl kullanılır? diye soru sormaktadır. Bazı kullanıcılar ise elma sirkesi sivilce çözümü için kadınlar kulübü adı altında toplanıp gündelik toplantılarla bu konuyu konuşmaktadır. En güzel çözümü elma sirkesi sivilce sorunu için profesör dr. ibrahim saraçoğlu bu konuya açıklık getirmiştir. Sivilce izleri için elma sirkesi kullananlar olduğu gibi maden suyu kürü kullananlarda mevcuttur.En İyi 10 Sivilce Kremini de kullanabilirsiniz.

Evde elma sirkesi ile sivilce giderme

Bazı sivilce tipleri cilt üzerinde leke bırakır ve skar görüntüsüne neden olur. O yüzden sivilcenin tipini iyi bir şekilde tespit etmeli ve doğru tedavi uygulanmalıdır. Aksi halde cildin daha çok zarar görmesine ve bozulmasına neden olabilir.

Elma Sirkesi Sivilceye İyi Geliyor mu?

Bunun yanı sıra her insanın cilt tonu ve cilt tipi farklıdır. Bu nedenle cildinize doktor önermedikçe herhangi bir ürün kullanılmaması gerekir. Sivilcelerin tedavisi için sık sık kullanılan elma sirkesi, hassas ciltlerde sorun yaratabilir. Bu sebeple elma sirkesi tek başına kullanılmamalıdır. Ciltte yanık izleri oluşturabilir.

Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi
Elma Sirkesi Sivilceye İyi Gelir mi

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Elma sirkesi sivilce tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. İçerisinde bol miktarda antioksidan bulunmasından dolayı tercih edilmektedir. Genel anlamda elma sirkesi ciltte oluşan akne, siyah nokta ve beyaz komedon gibi sorunları gidermektedir. Aynı zamanda iltihaplı sivilcelerde de oldukça başarılıdır. Elma sirkesi ciltteki ölü derileri arındırır, siyah noktaları giderir, cildi derinlemesine temizler ve cilt sorunlarının önüne geçmeye yardımcı olur.

Sivilceler için Elma Sirkesi Kürü Kullanımı

Elma sirkesinin yakıcı bir özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda cildi kurutur ve tahrişe sebep olur. Bu nedenle elma sirkesini sık sık kullanmak yerine haftada 2-3 kez kullanabilirsiniz. Ayrıca cilde uygulanan elma sirkesi, mutlaka organik olmalıdır. Dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biride, cildi nemli tutmaktadır. Elma sirkesi cilt üzerinde sadece 5 dakika kadar kalmalıdır. Aksi halde cildin tahriş olmasına, egzama ve alerji gibi reaksiyonların oluşmasına neden olacaktır. Elma sirkesinin ardından cilt nemli kalmalıdır.

Elma Sirkesi Sivilce Lekelerini Giderir mi?

Sivilcelerin yarattığı en büyük sorunlardan biride, ardından bıraktığı lekelerdir. Özellikle de beyaz tenli insanlarda daha belirgin ve kötü görünüme neden olmaktadır. Elma sirkesi sivilce lekelerini zamanla geçirmektedir. Ancak düzenli kullanılmalı ve sabırlı olunmalıdır. Aynı zamanda elma sirkesi ciltte çok fazla bekletilmemeli ve bir süre bekledikten sonra iyice durulanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Çatlak Kremleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde babe çatlak kremi, bepanthol çatlak kremi kullananlar ve bonie çatlak kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir