En etkili cilt parlatıcı ürünler nelerdir?

0
68
En etkili cilt parlatıcı ürünler

En etkili cilt parlatıcı ürünler , cilt sorunlarımızın farklı durumlarını tedavi etmeye yarayan bazı bileşenler içerir. Pigment üretimini engellemeye çalışırlar (melanin üretimini kontrol ederek) veya cildin daha koyu lekeli üst katmanlarının uzaması ve daha sağlıklı bir cilt ortaya çıkması için hücre dönüşümünü arttırmaya yardımcı olurlar.

Cildimizi aydınlatmak için, hidrokinon en etkili aydınlatıcı maddelerdir. 1982’den beri , hidrokinon, melasma, çiller ve genel kahverengi yamanın tedavisi için FDA tarafından onaylanmıştır . Maalesef, ABD dahil birçok ülkede hidrokinon, kanser riskinin artması ve cildin tekrar kullanılmasıyla koyulaşması ile ilgili endişeler nedeniyle yasaklandı.

Endişelenmeyin, kullanması güvenli olan ve dermatologlar tarafından önerilen, size sunulan birçok güvenli cilt hafifletici madde vardır. İşte böyle güvenli ve etkili aydınlatma bileşenlerinin bir listesi:

  • Kojik Asit: Birkaç farklı mantar türünden üretilir. Genellikle bir cilt aydınlatma maddesi olarak bir dizi farklı cilt problemini tedavi etmek için sıklıkla topikal olarak kullanılır. Kojik asit, serumlar, temizleyiciler, kremler ve sabun dahil olmak üzere birçok farklı tipte aydınlatma ürününde bulunabilir.
  • C Vitamini: C Vitamini’nin antioksidan özellikleri ve kollajen sentezindeki etkisi, C vitamini cildin sağlığı için hayati bir molekül haline getirir. C vitamini genellikle nemlendiricilere, sabun ve serumlara dahil edilir. Bu cilt bakım ürünleri tipik olarak, cilde nüfuz etmek için daha yüksek miktarda içerik içerir ve hiperpigmentasyon ve yaşlanma belirtileri gibi cilt bakımı sorunlarını etkili bir şekilde hedefler.
  • Glutatyon: Glutatyon, çok sayıda cilt faydası olan son derece güçlü bir antioksidandır. Beyazlatıcı etkileri sayısız araştırmada sonuçları tahmin edilebilir ve tekrarlanabilir olacak kadar tutarlı olduğu kanıtlanmıştır. Glutatyon çoğu zaman tüketim için aydınlatıcı kremlerde, sabun veya cilt beyazlatma tabletlerinde kullanılır.

Bunlar en etkili ve güvenli cilt aydınlatma bileşenleridir. Yukarıdakilerin dışında, Alpha-arbutin, azelaik asit, linoleik asit ve meyan kökü ekstresi, aydınlatma ürünlerinde kullanılan etkili bileşenlerden bazılarıdır. Bu nedenle, herhangi bir aydınlatma ürününü kullanmadan önce, güvenli malzemelerle yapıldığından emin olun .

Bir önceki yazımız olan Daha beyaz bir cilt için Kore'lilerin güzellik sırları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da Okumalısın  En etkili sivilce giderici bitki kürleri
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here