Home / Cilt Sorunları / En İyi Leke Kremi – Evde Leke Kremi Tarifi
En İyi Leke Kremi
En İyi Leke Kremi

En İyi Leke Kremi – Evde Leke Kremi Tarifi

En İyi Leke Kremi – Evde Leke Kremi Tarifi cildimizde oluşan lekeler rahatsız edici olabiliyor. Bunun önüne geçmek ve oluşan lekeleri gidermek birkaç adım da gerçekleşebilecek kolay bir işlem. Yoğun hayat temposu içerisinde gerekli cilt temizliği ve bakımını yapamamak, yaz aylarında maruz kalınan güneş, yanlış ürün kullanımı, makyaj ürünlerinde cilde zarar veren ürünlerin kullanımı önemli rol oynamaktadır.

Leke kremi kullananlar arasında yapılan araştırmaya göre, leke kremi expigment kullanımı ve lekomed leke kremi cilt lekeleri için birebir oldugu kanısına varılmıştır. Güneş lekesi kremi expigment, güneş lekeleri için en etkili krem diyebiliriz. Lierac leke kremi ve dermycin leke kremi de ayrıca kullanabilirsiniz.

En İyi Leke Kremi

Öncelikle bu etkenleri tamamen yok edemiyorsak bile minimum düzeye indirmemiz gerekmektedir. Cildimizin pürüzsüz görünmesi bizler için oldukça önemlidir. Özellikle bayanlar için bakım vazgeçilmezdir. En iyi leke kremini kullanarak sonrasında gerekli nemlendirme işlemlerine düzenli bir şekilde devam ederek cildimizin ihtiyacını karşılayabiliriz. Gerekli olan kremleri kullanmaya başladıktan sonra farkı gördüğünüzde daha dikkatli olacaksınızdır.

En İyi Leke Kremi Nasıl Seçilmeli

Öncelikle cilt tipinizi öğrenmelisiniz. Daha sonra nemlendirici ve leke giderici özelliği isteğinize göre maksimum ya da minimum seviyelerde olan ürün ve marka araması yapılmalı. Kullanan yorumları bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.

Bu konu üzerine başarılı birkaç marka var Estee Lauder, Kiehls, Shiseido bu markaların başında gelmektedir. Çok yoğun bir etki istememeniz halinde Loreal, Nivea da bu konu üzerinde başarılı markalar arasında yer almaktadır. Doğal aleo vera özü içeren kremlerde göz önüne alınmalı lekeler için tek yeterli olmasa da günlük kullanıma uygun olabilirler.

En İyi Leke Kremi - Evde Leke Kremi Tarifi
En İyi Leke Kremi – Evde Leke Kremi Tarifi

En İyi Leke Kreminin Kullanımı

İlk olarak yıkama jeli ile düzgün bir şekilde cilt yıkanmalı sonrasında havlu ya da peçete ile kurulanmalı. Cilt tipine uygun tonik pamuk yardımı ile cilde uygulanmalı. Derinlemesine yapılan temizliğin ardından en iyi leke kremi masaj yaparak uygulanmalı. Vücudun diğer kısımlarında ise yıkama jeli uygulandıktan sonra krem kullanımı gerçekleştirilebilir. Bu uygulamaların düzenli yapılması halinde gözle görülür bir etki olacaktır.

Güneş lekeleri için en etkili krem

Güneş dolayısıyla oluşan lekeler de ise bu uygulama dışında birde koruması yüksek güneş kremleri kullanılmalıdır. Yeniden tekrarlamaması için ise lekelerin sebebi bulunup önlem alınmalıdır. En iyi krem uygulamasını sabah ve akşam yatmadan önce uygulamanız yeterli gelecektir. Lekelerin geçmesi halinde nemlendirme işlemine devam edilmeli cildin buna ihtiyacı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En İyi 10 Sivilce Kremi başlıklı makalemizde En İyi 10 Sivilce Kremi, en iyi sivilce kremi ve evde sivilce geçiren kür tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:2/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir