Down Sendromu Nedir? Bebeklerde Belirtileri Nelerdir? Çocuklarda Tedavisi

SorularCategory: SağlıkDown Sendromu Nedir? Bebeklerde Belirtileri Nelerdir? Çocuklarda Tedavisi
kader Personel tarafından 6 ay önce soruldu

Down Sendromu Nedir?

Down Sendromu Nedir? Bebeklerde Belirtileri Nelerdir? Çocuklarda Tedavisi Bu görüş yanlış bir görüş olmasına rağmen, hastalık Down sendromu olarak bilinir. Temel olarak, Down sendromu, sarışın veya esmer, uzun ya da kısa, kromozom yapısındaki farklılıklardan kaynaklanan genetik bir özellik olmak gibidir. Ancak, düşük ses tonu, Down sendromlu bebekler çünkü onlar emekleme, yürüme ya da başınızı tutmak için zorlanma gibi sorunlar yaşarlar. Ayrıca, Down sendromu konuşma ve dil becerileri olan çocuklar diğer bebeklere göre daha yavaş ilerlemektedir. Koşullar olumsuz gibi görünse de Down sendromu, Down sendromlu çocuklarının yaşamları boyunca becerilerini ve yeteneklerini geliştirmeleri ve çok geniş bir alanda büyümek için daha az belirgin bir şekilde ortaya çıkma yetenekleri vardır.

Down sendromunun belirtileri

Belirtiler arasında Down sendromu Down sendromunun belirgin yüz özellikleri olan bebeklerde. Down sendromlu bir bebek, düz yüz şekli, küçük olmasına rağmen, geniş burun ve eğimli gözler. Dillerin yapısı küçük, büyük dudaklı olup olmadığına bağlı olarak algılanmaktadır. Gittikçe büyüdükçe, Down sendromunun sık görülen fiziksel özelliklerine ek olarak, ortalama bir boyuta sahip bir bebeğin doğumu sırasında, zaman içinde geliştikçe akranlarına göre daha fazla petit yapıya sahip oldukları ortaya çıkmıştır. Ayrıca Down sendromlu bebeklerde, düşük ton, çeşitli beslenme problemlerine bağlı olarak Nov, kabızlık veya sindirim problemleri görülebilir.

Bebeklerde Belirtileri Nelerdir?

Gebelikte Down sendromu testi yapılır, bebeğin Down sendromu olup olmadığı. Genel olarak, Down sendromunun anlaşılması için tarama ve tanı testleri mevcuttur. Tarama testlerinde Down sendromunun Down sendromu riskini tahmin ettiği fetusun tanısal test sonuçlarının doğru olarak alındığı söylenir.

Down sendromunu Nasıl Anlaşılır

Down sendromu, gerçek anlamda bir sonuç, bir test, kromozomal anormallikleri saptamak için tanısal bir test ve toplanan doğru cevabı verir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]