El titremelerine ne neden olur?

SorularCategory: SağlıkEl titremelerine ne neden olur?
Eli Titreyen tarafından 6 ay önce soruldu

Elin titremesine neden olur

bazen ellerimiz bizim titreşimlerimize karşı titrer. El ve kol titremelerini bıraktığımızda kaslarımızda yükler oluşursa çok ağır şeyler uzun süre hareket ettirilir. Bu geçici bir durumdur. Ancak, bazı el titremeleri uzun ömürlü ve hatta süreklidir. Tıp dilinde tremor hastalığı titremesi, kaslarının istemsiz hareketleri. Bu durum, titreyen ellerle problem yaşayan bireyler için sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir. El sıkışırken, bu durum diğer insanlar tarafından farkedilecek ve hatta biraz garip görüneceğini düşünürken, elleri depolamanın psikolojik anlamda kendisini kötü hissetmesi gerekiyor.

Tremor hastalığı olan insanlar, titreyen ellerin sık sık kendi kendilerine sordukları soruyu sordukları toplumda üzülüyor ve bu da mümkün olduğunca az kullanılmaya çalışılıyor. Ve titremeye neden olur? Titreyen ellerle, çok fazla kafein, bazı uyuşturucu kullanımı yapan kas titreme, bazı rahatsızlık, anksiyete bozukluğu, anksiyete, düşük kan şekeri gibi neden olabilir. Yaşlı insanların büyük çoğunluğu el sıkışabilir.

Bir an için eller yere paraleldir, yerçekimi kuvvetine karşı pozisyonda tutulurken tıpta titriyorsunuz

Bir nesneyi, belirli bir çabanın sonucu olarak ortaya çıkan titreme gibi butona basar gibi genişletir

El titremelerine neden olur?

SİTRES: Çok korktuğumuzda, öfkelendiğimizde kullandığımız bazı ifadeler var.

Bunun sebebi, saldırganlık, kaçma, tehlike ve Acil Durumlara benzer şekilde saldırmak veya kaçmak gibi bir şey olduğunu düşünmenizdir. Vücut kendini dışarıdan gelen bir tehdide karşı korumak için alır ve bu için adrenalin salgılar. Adrenalin salınımı, kalp hızı artar, kas gerginliği ve mide asidinde artış ile kan damarlarını genişletir. Kendinizi daha iyi koruyabilmek için vücudun Gard’sına alışın. Titreme, bu savunma anında vücutta meydana gelir.
Vücudun dışından tehlikenin ne olduğunu ayırt edemediğinden, sadece tek bir eylem fikrine odaklanır: kendini savunma ve tehlikeyi paylaşır. Stres, endişe, endişe ve tehlike anında meydana gelen titremeyi ortadan kaldırmak El, bu tehdit edici durumu ortadan kaldırmalıdır.

Bununla birlikte, buna ve tehlikeye ve dışardan gelen bir uyarana, çarpıntılara, terlemeye, titreme, psikologla görüşme gibi belirtiler yaşıyorsanız, yaşadığınız ölümsüzlüğün altta yatan nedenlerini öğrenebilirsiniz.

KAFEİN: Kafein el titremesinin nedenleri arasındadır. Biraz kahve içerken, bazı insanlar kahve uyandırmak zorunda olup olmadığını size söyler. Bunu yapmak, çarpıntı ve titreyen ellerle kahve anlamına gelir.
Bu sadece kahve, çay, enerji içecekleri, yiyeceklerdeki kafein ve soda ve çikolata gibi içecekler değil. Bitki kaynaklı kafein, merkezi sinir sistemi üzerinde bir uyarıcı etkiye sahiptir.

Bu da sabah uyandığında zorluk çeken kişiler, gece geç saatlere kadar öğrenim görmesi gereken öğrenciler, uykusuz kalanların Kurtarıcıları için birkaç tane gerektirecektir. Aslında kafein miktarının yalanların yan etkisinin gösterilmesi.

Fazla kafein alımı, baş dönmesi, anksiyete, baş ağrısı, sinirlilik, hiperaktivite, kol ve el titremesi gibi yan etkileri vardır.

Kafein ithalat kapasitesi, herkes farklı. Bir fincan veya iki, kafein yan etkileri sakinleri olarak, 5-6 veya daha fazla bardak kahve miktarında, kafein rahatsız etmedi. Yaklaşık 6 saat içinde vücuttan atılmadan vücut tarafından depolanan kafein.

ALKOL: Alkol bağımlılığı ve el titremesinin nedenleri arasında sebep olan maddeleri sayabiliriz. Alkol ve vücuttaki bazı ilaçların uzun süreli kullanımı bağımlılık yapabilir.

Bu maddeyi uzun bir süre kullanan, belirli bir süre sonra, bu maddelerin tüketimine göre düzenli olarak kullanan insanların bedenleri yeni bir düzen oluşturacak ve bu öğeleri düzenli olarak vücudun düzenli çalışması için almanız gerekir.

Bağımlılık meydana geldiğinde beyinde kimyasal bir dengesizliğe neden olan maddeler alınmaz ve sonuç olarak baş ağrıları, vücudun belirli bölgelerinde görme kusurları, uykusuzluk, ağrı ve el sıkışması görülür.

İLAÇ KULLANMA: Herhangi bir rahatsızlıktan dolayı kullandığınız ilacın bir yan etkisi olarak ellerin titremelerini yaşayabilirsiniz. Doktorunuza yan etkiler hakkında danıştığınız durum, farklı bir ilacı önerebilir.

GENETİK: titreme neden olur? soruna başka bir cevap ‘genlerde olmalı’. Bazı insanlar şikâyetlerden sorumlu elini sıkıyor, vücutta hatalı bir gen taşıyor ve anneden ve babasından geçiyor. Ailesel veya esansiyel tremor tremor tremor bu hastalık şeklinde çağrılır.

Ebeveynlerin neredeyse yarısında bu durumdaki insanlar da, esansiyel tremorda görülür. Bir elden bir ya da iki elinde olabilir. Bir taraftan başlayın ve diğer ellere geçebilir. Titreme ve ölümsüzlük dışında başka bir yan etki gözlemlenmez.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]