Evde Topuk Dikeni Tedavisi – Topuk Dikeni Nasıl Tedavi Edilir?

SorularCategory: SağlıkEvde Topuk Dikeni Tedavisi – Topuk Dikeni Nasıl Tedavi Edilir?
Topuk Dikeni tarafından 6 ay önce soruldu

Plantar fasiitin sebebi nedir?
Topuk dikenlerine neden olursa, topuk, bölgede bazı kalsiyum birikimi nedenleri vardır. İnsan sağlığı için çok önemli bir yer olan düzenli egzersiz, jogging, sık uygulanan, atlama hareketleri, Kasım ayında meydana gelebilecek ayak dokuları bölgesinde ve yaralanma, hastalık, uzamış ayakta ve başlıca nedenler olarak gösterilebilir. topuklu. Buna ek olarak, ayağa rahatlık sağlayan düşük kaliteli ayakkabılar ve ayrıca seçim nedenleri arasında gösterilebilir.

Plantar Fasiit Nedir?

Plantar fasiit plantar fasiit olarak bilinen insanlar arasında, hastalığın toprağın alt kısmında biriken topikal kemik kalsiyumun medial tarafında sert, kemik çıkıntısı oluşuyor.
Plantar fasiit genellikle hiçbir semptom göstermez. Bununla birlikte, iltihaplarda topuk iltihabını çevreleyen dokularda şiddetli ağrı meydana geldiği bölgede başlar. Bu inflamasyonun oluşumu ile birlikte, insanlar bir doktora danışmalıdır.

Plantar fasiit ağrının neden olduğu soruyu sormadan önce sabah kalkınca ilk kalkarken yatağımızdan çıkarken ve yerde hissettiğimiz acıyı hissederiz. Eğer ilk adımda yataktan çıktıktan sonra a Eğer ağrı hissederseniz, bu hastalığın ilk belirtisi olabilir.

Gece boyunca bu sabit ayakların plantar fasyası nedeni (bağ dokusu) esneme ve sertleştirme. Hastalık yürüyüşten oluşur. Gece ağrısının azaltılmasının sebebi budur. Fayanslarda ayaklara baskı uygulanır.

Plantar fasiit belirtileri

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, düzenli egzersiz, uzun süreli ayakta durma gibi aktiviteler plantar fasiitin ortaya çıkmasının nedenlerinden biridir. Plantar fasiit semptomlarını çok kötü bir şekilde rahatsız eden sporcular, özellikle de koşucuların görülme olasılığının daha yüksek olduğunu göstermektedir. Ayrıca masa başında uzun saatler çalışan kişilerde görülme olasılığı daha yüksektir.

Plantar Fasiit Nedir?

Plantar fasiit tedavisinde birçok yöntem uygulanmaktadır. Alternatif Tıp yöntemleri tıbbi yöntemler de kullanılmaktadır. Alternatif Tıpta rehabilitasyon tedavisinin en önemli noktası.
Ayrıca, ağrının şiddetine göre, zekaya ihtiyacın olabilir. Buz yöntemi, ağrıyı azaltmak için çok etkili bir yoldur. Ayaklarınızın bir torba buz üzerinde 1-2 saat ıslatılmış olması, ağrının yoğunluğunu azaltacaktır. Kısa bir cevap aslında soruya verilen cevaptır. Plantar fasiitin ne olduğu, özen ve sabır gerektirmez.
Ancak bu yöntemler hastalığa kalıcı çözümler oluşturmaz. Ağrının büyüklüğünün ve yoğunluğunun dayanılmaz olduğu ileri hastalık vakaları, doktorunuz tarafından istenirse hasta doktora başvurur ve ameliyat gerekebilir.
Son zamanlarda plantar fasiit tıbbi yönteminin tedavisi için proloterapi yöntemi yaygın hale gelmiştir. Bir proliferant, bu tedavi yönteminde kullanılan özel içerikli bir çözümdür. Uygulandığı özel içerikle bu çözeltiyi enjekte ederek topuk bölgesinde ağrı.

Bu çözüm sayesinde hücreler, bölgeyi tamir eden mekaniği tamir etmek için hasarlı bölgede aktif hale gelir ve topuk başlar. Eğer plantar fasiit cerrahisine ihtiyaç duyulmaksızın sorun olan alanın, hastalığın 3-4 seansında kalıcı olarak tedavi edilebildiği durumlarda proloterapi yöntemi uygulanır.

Plantar fasiit tedavisi

Plantar fasiit daha önce alternatif tıp uygulamasının uygulandığını belirtti. Televizyon programlarında karşılaşılan ama özellikle uzman doktorlar tarafından hazırlanan plantar fasiit tedavisi için hazırlanan bitkisel bitkilerin tedavi edilmesine çok yoğun ilgi gösteriyor.

Genç ve yaşlı, kadın ve erkek hastalara uygulanan bu bitkisel tedaviden bağımsız olarak uygulanan, en yaygın olarak görülen kuru üzüm ve kuru üzüm ve kuru üzümdür. Ezilmiş biber, ezilmiş kuru üzüm ve tülbent veya gazlı bezle sarılmış topuk karışımı haline getirilmiştir. 3 Bu yöntem gece boyunca uygulanır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]