Menstrüel Kramp Nedenleri ve Tedavisi

SorularCategory: SağlıkMenstrüel Kramp Nedenleri ve Tedavisi
Menstrüel Kramp Nedir tarafından 6 ay önce soruldu

Menstrüel kramp nedenleri

Kadınların kabaca bir ifadesi ile rahmin içinde her ay rahiminizi yenilemek için mevcut yumurtalarını dışarı atmaktır. Rahmi kasılma yoluyla içeriyi tahliye etmeye çalışırken, bu kasılmalar acı insanlar olarak hissedilebilir.

Genellikle normal kabul edilirken, bazı durumlarda, bir enfeksiyon veya tümör neden olabilir, olağanüstü kasılmalar şiddetli ağrıya yol açabilir.
alt karındaki bu ağrı, ortaya çıkan formda kramp ve biraz titrek şeklinde ortaya çıkıyor.

Bazı kadınlar da menstruasyon sırasında uterusta prostaglandinleri salgılarken, daha fazla acı hissetmenize neden olabilen aşırı kimyasalları acı çekebilecektir.
Primer ve sekonder adet krampları 2 fazda değerlendirilir. Sonuçta ortaya çıkan primer menstrüel ağrı kasılmaları ve spazmlar, tamamen normal bir segmenttir. Ancak, ikincil dismenore bir durumdur isretci ağrı normal değildir.

Bu dönemde sadece karın ağrısı, baş, boyun ve sırt ağrısı, bulantı, abdominal distansiyon ve halsizlik bağırsak dengesizlikleri ile eşlik edebilir. Ancak, bu durumda normal zaman içinde ideal bir seçimdir.

Menstruasyon böyle bir şeydir

Normal şartlar altında, 5 günden fazla tedaviye menstruel kramplara neden olan kasılmalar. Bununla birlikte, sekonder dismenore daha uzun sürelere tabi olacaktır. Örneğin, polipler ve Fibroidler ikincil döneme yol açabilir. Ayrıca çeşitli enfeksiyonlar da adet kramplarının süresini uzatabilir.

Rahim tamamen boşaltıldıktan sonra adet ağrısı sona erer. Kanama normal koşullarda bile devam ettiğinden, iş gücü kesilebilir. Ancak, ağrılı veya ağrısız kanama işlemi 2-4 gün arasında normal kabul edilir.
Genellikle anne olan kadınlar biraz daha şiddetli adet krampları olabilir, şiddet meydana geldikten sonra hamilelik azalır. Acı yaşayan kadınlar bile rapor edilmiştir.

akut adet dönemi adet kanamaları söz konusu değildir. Bu acının belli bir seviyede ortaya çıkması normaldir. Ancak bu kez, ağrıyı azaltmak mümkün olan, besin takviyeleri, Egzersiz, önleyici tedbirler ve ilaçlar için mümkün olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]