Migren Nedir? Evde Miğrenden Kurtulma Yöntemleri

SorularCategory: SağlıkMigren Nedir? Evde Miğrenden Kurtulma Yöntemleri
kader Personel tarafından 6 ay önce soruldu

Migren

Adı, migren baş ağrısının bir çeşididir, kadınlarda daha yaygındır ve günlük hayatta çok yaygındır. Aslında migren baş ağrısını tanımlamak için yeterli değildir. Çünkü migren-baş ağrısı, nörolojik (sinir sistemi) durumdur. Beyinde serotonin gibi kimyasalların etkili veya azaltılmasına bağlıdır. Bir migren atağı sırasında otonom sinir sisteminin temel işlevlerinden bazıları geçici kesintiler yaşadı. Basit, migrenin en yaygın şeklidir. Baş ağrısı, bulantı, bazen kusma, ışık, ses ve koku duyarlılığı klasik migren belirtileri arasındadır. Auralı migren tipi, hissizlik, geçici felç gibi nörolojik bulgular görülebilir. Çocuklarda migren bulantı, kusma ve karın ağrısı içerir. Migren, psikolojik sıkıntıya yol açabilir.

Migren, hayatı tehdit eden riskli bir hastalık değildir. Baş migren tipi baş ağrısının bir bölümünde çoğunlukla yerleşti. Bölümler 3-4 saat ya da 3 gün sürebilir. En sık görülen migren semptomları arasında mide bulantısı, kusma, parlak ışıklara bakma, ses ve rahatsızlık şikayetleri ile rahatsız edilmek gibi rahatsız edici bir verici de bulunur.

Günümüzde en büyük iş kaybı, migrenin ilk nedenidir. Migren saldırısından muzdarip kalanların% 90’ı işlerine devam etme ihtiyacını hissedemez ve hissedemez. Migren geçiren bir kişi ayda yaklaşık 2 kez, 1 aylık iş kaybı olarak görülüyor.

Migrenli hastalar karanlıkta, sessiz ve yüksek sıcaklıkta olmayan bir odada uyumak isterler. Bir çok çözüm tedavisi var.

En sık görülen migren klasik migren migren tipleri basittir. Basit migren en yaygın olanıdır. Sıradan migren denir. Daha çok kadın etkiler. Baş ağrısı, Tek veya çift taraflı, kusma nadirdir.

Migren Nedir? Evde Miğrenden Kurtulma Yöntemlerini de aşağıdan soru olarak sorabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]