Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

1
105
Genç Gösteren Makyaj
Genç Gösteren Makyaj

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? Genç Gösteren Makyaj İpuçları Makyaj hemen her kadının yapmaktan hoşlandığı bir güzellik trendi. Üstelik her kadın farklı tekniklerde makyaj yağıyor ve farklı tonları yüzüne uyguluyor. Ancak tüm dünyada kabul görmüş bazı makyaj teknikleri, kişini 10 yaş daha genç gösteren bir etki yaratıyor.

Öyle makyajlar yapılmaktadır ki, genç gösteren makyaj renkleri ve makyaj hileleri ile sizi genç gösteren ruj renginiz ve  cildi genç gösteren fondöten çeşitleriyle en az 10 yaş gençleşeceksiniz. Genç gösteren fondoten markası ile ve kıyafetinizdeki genç gösteren kıyafetleriniz ile yüzü dolgun gösteren fondöten tarzınızla artık yaşlılık derdine son..

Genç Gösteren Makyaj Tarifi

İşte bu makyaj hilelerinden bazıları;

Genç gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Önce Kaşlarınıza Yoğunlaşın Pek çok kadın kaşlarının seyrek ve kısa olduğundan yakınır. Aslında bu durum kadının daha yaşlı görünmesine de yol açar. Bu nedenle bakışların buğulu ve genç bir güzelliğe bürünmesi için öncelikle kaşların ele alınması gerekmektedir. Bu nedenle bir kaş farı ve bunu uygulayacak ince uçlu bir fırçaya sahip olmak gerekir. Kaş rengine en uygun renk seçilerek, kaşların aralarındaki boşluklar doldurulmalı ve kısa kaçların uçları hafif uzatılmalıdır.

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır
Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır

Genç gösteren Makyaj Renkleri

Parantez Çizgileri Yok Edin Burun kenarlarından dudakların altına kadar inen parantez çizgilerde yaş almanın getirdiği en belirgin görüntüdür. Dolayısıyla daha genç bir yüz ortaya çıkarmak için parantez görünümünü de yok etmek gerekiyor. Bunun için direkt parantezi kapatmak yerine, parantezin oluşturduğu gölgeyi kapatmak daha pürüzsüz bir makyaj oluşturacaktır. Bu işlem için gerekli olan ise, cilt tonundan biraz daha açık bir kapatıcı kullanmaktır.

Genç gösteren Makyaj Hileleri

Çene Altı Yaşlılık İzlerini Yok Edin Yaşı en çok gösteren diğer bir nokta da çene ve onun altıdır. Dolayısıyla daha genç bir görünüm için bu noktalara da el atmak gerekir. Bunun için cilt tonundan 2 kat daha koyu bir kapatıcı ve fondöten kullanılmalıdır. Bu ürünü çene ucu bölgesine uygulamalı ve bir makyaj süngeri yardımı ile boyna doğru sürülmelidir. Böylelikle çene ve altındaki yaşlılık izleri yok edilmiş olur.

Gençleştiren Majyaj Yapılışı

Aydınlatıcı Kullanın Özellikle göz çevresindeki kırışıklıklar ve kazayağı bölgeleri için aydınlatıcılar bir numaralı kapatıcılardır. Cilt tonundan daha açık ve hafif parlak olan aydınlatıcılar parmak uçları yardımı ile bu bölgelere uygulanıp dağıtılabilir. Ancak bunu fondötenden önce yapmak gerekir. Çünkü fondöten aydınlatıcıyı kapatacağı için göz kenarında katman oluşturur. Bu da birkaç gülümsemeden sonra çizgilerin yeniden meydana çıkmasına neden olur.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here