Göz Farı Sürme Teknikleri – Etkileyici Gözler İçin

1
167
Göz Farı Sürme
Göz Farı Sürme

Göz Farı Sürme Tekniklerini sizler için adım adım anlattık. Far sürme aşamaları farklı farklıdır. far sürmeyi bilmiyorum diyenler için uygulamalı bir yazı hazırladık. Yeni başlayanlar için far sürme tekniklerini sizler için paylaşacağız. Tek renk far sürme gölgeli far nasıl sürülür gibi sorulara yanıtlar vereceğiz. Parmakla far sürmek  isteyenlere de videolu olarak anlatacağız.

Göz Farı Sürme Teknikleri

Göz makyajı uygulama da en önemlisi, doğru göz farı kullanmaktır.Göz Farı Sürme Tekniklerinde seçtiğiniz renk, göz farı için önemlidir. Günlük makyaj veya özel bir davet için makyaj yapıyorsanız göz farı seçmek için doğru yaptığınız şeylerden biri de seçtiğiniz kıyafettir ve bu büyük önem taşımaktadır.

Göz farı için yumuşak renklerde daha fazla günlük makyaj için tercih edilebilecek şık davetler için koyu renkler kullanmalısınız. Söylediğim gibi, giydiğiniz kıyafetler de seçiminizde size yardımcı olacaktır. Örneğin kıyafette çok hafif bir renk, beyaz veya siyah gibi açık kapalı renkler mevcutsa,göz farınızda pembe gibi yumuşak renkleri kullanmak zorundasınız.

Şık, gri ve siyah ağırlıklı makyaj yapıyorsanız ve eğer mümkünse ışıltılı göz farı tercih etmeye özen gösterin. Göz makyajının çoğunu özel günlerde, dumanlı göz makyajında ​​önerdim. Makalenin ilerleyen bölümlerinde dumanlı göz makyajı hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Göz Farı Sürme teknikleri
Göz Farı Sürme teknikleri

Hatırla, en sık tekrarlanan hatalarda makyaj, aynı renk göz farı olan seçilmiş elbise veya bluz tercih etmenizden kaynaklanmaktadır. Özellikle renk turuncu ve mor renkler gibi. Çarpıcı bir renkte veya çok koyu bir renkte bir elbise seçerseniz, farlarınızdaki göz rengi aynı renktedir, ancak birkaç ton daha hafif kullanmalısınız.

Bugünlerde birçok makyaj seti markası bulabiliyorsunuz. Bu hayat kurtaran makyaj setleri, doğru renkte çok fazla renkli göz farı makyajı yapmak için tercihlerinizi daha kolay hale getirecek.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır bu konumuzda detaylıca anlatmıştık.

Göz farı nasıl uygulanır? 

Doğal göz makyajı göz makyajı konusunda en önemli kriterlerdir. İlk önce göz kapağınızın ten rengiyle eşleşen bir göz farı uygulayın. Bunu kaşlarınızı uzatmak, gözünüzdeki ten renginiz uyum sağlamak için iyi olacaksınız. Göz farı rengini kullanmadan önce, farların alt kısmına giderken, özellikle su bazlı olduğundan emin olun. Ardından, uygulayacağınız kıyafetleri göz farı ile eşleştirerek, doğal kıllara sahip bir fırça yardımıyla uygulayın. Gözün kenarlarından içeriye doğru uygulayın. Her bir rengin geçişiyle, fırçayı kullanın, renklerin birbirine karışmasını sağlayın.

Dumanlı göz makyajı yapması ne kadar sürer?

Göz farı ile değil fırçanın yardımıyla dumanlı göz makyajı uygulanabilmektedir.. Böylece, renk geçişi çok daha kolay olacak ve doğal bir şekilde uygulandığı için daha doğal duracaktır.

Esmer Tene Makyaj Nasıl Yapılır? Esmerler İçin Makyaj Sırları

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

1 YORUM

  1. Mrb sayfanız ciddiyim ilgi uyandırıcı, face de paylaştım Göz Farı Sürme Teknikleri – Etkileyici Gözler İçin 18:06:43 te okudum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here