Her Yüze Kahkül Yakışır mı?

2
198
Her Yüze Kahkül Yakışır
Her Yüze Kahkül Yakışır

Her Yüze Kahkül Yakışır mı? sorusuna cevap verebilmek için yuvarlak yüze kahkül yakışır mı sorusunu da düşünmek ve kıyaslamak gerekir. Kahkül modelleri hangi yüze yakışırsa yakışsın, tüm yüz detaylarında sizi daha çekici hale getirecektir.  Yüz şekline göre perçem modelleri kahkül kimlere yakışır testi de online oalrka fotografınız üzerinde test yapan siteler mevcut ama öncelikle yazımızı okumaya ve bilgilenmeye devam edelim.

Her Yüz Tipine Kakül Yakışır Mı?

Bazen depresyon nedeniyle bazen de değişiklik amacıyla bayanlar saçlarında değişiklik yapmak isterler. İnsanlar bir çok kez aynaya bakıp kakülün yakışıp yakışmayacağını düşünürler. Kakül hemen hemen her yüze yakışabilir fakat kakülün de çeşitleri vardır.

Kakül Çeşitleri

Bayanlar kakül çeşitlerinden yüzüne uygun olanı seçmelidirler. Yüzünü tanıyan kişiler kakül seçiminde zorlanmazlar. Genellikle alnı açık olan yani alın ile kaş arası mesafesinin fazla olduğu kişiler kakülü tercih ederek güzelliğine güzellik katabilirler. Kıvırcık saçlara sahip kişiler kakül bakımında ve kullanımda oldukça zorluk çekmektedirler. Bu nedenle kıvırcık saçlı kişiler kakülü pek tercih etmemektedirler.

Her Yüze Kahkül Yakışır mı
Her Yüze Kahkül Yakışır mı

Kalp Şeklinde Yüzlere Kahkül

Kalp şeklinde bir yüze sahip olan kişilerin kakülleri çok fazla dolgun olmamalıdır. Bu yüze sahip kişiler kestirdiği kakülü yüzünün yan tarafına atarak kullanmayı tercih etmektedirler. Kakül yanda kullanılacağı için bu kişilerin kakülü kaşları kapatacak uzunlukta tercih edilmektedir.

Kare Şeklinde Yüzlere Kakül

Kare yüz şekli kakülün en çok yakıştırıldığı yüz şekli olarak görülmektedir. Kare şeklinde bir yüze sahip kişiler kakülü sıklıkla tercih etmektedirler. Bu yüz yapısındaki kişiler oldukça dolgun, tüm alnı kaplayan kakülleri tercih ediyorlar. Bu yüz şeklinde ise kakül uzunluğu kaşları geçmeyecek şekilde tercih edilmektedir.

Oval Yüz Şekline Kakül

Oval yüz şekline sahip kişiler, keskin olmayan kakül tercih etmektedirler. Kısa uzun şeklinde net bir çizgisi olmayan kesimler bu yüze yakıştırılmaktadır. Oval yüz kakül kullanımında en şanslı grup olarak görülmektedir çünkü bu yüz yapısındaki kişiler kakülü her şekilde taşıyabilirler.

Yuvarlak Yüzlerde Kakül

Toplu bir yüz şekline sahip kişiler kakül kullanmak istediklerinde kakülleri net çizgilerle belirli olmasını tercih etmekteler. Yuvarlak yüzlü kişiler alnını tamamen kaplayan, gözlerinin üzerinde biten ve keskin çizgiye sahip kakülü kullanmaktadırlar.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here