İyi bir cilt bakımı için 3 önemli bitki kürü tarifi

0
128

İyi bir cilt bakımı için 3 önemli bitki kürü tarifini sizler için sunuyoruz. İyi bir cilde sahip olmak için ilk yapmanız gereken şey formda olmak. Egzersiz yapın, yoga yapın, olabildiğince hızlı koşun, zıplayın, dans edin, gülün, Yüzün, tekrar yüzün, ter atın, bunlar yağ gözyaşları. Şimdi, önemli olan, Cilt bakımı. İster inanın ister inanmayın, bugünlerde insanlar cildinize bakarak sizi yargılıyor.

İyi bir cilde sahip olan insanlar gerçekten çok güzel gözüküyorlar.Cilt bakımı seni harika gösterebilir veya seni çirkin yapabilir.

Asla pahalı kozmetikler ve ameliyatlar için gitmeyin, sadece bunları deneyin. Bunlar ucuz,% 100 doğal ve mutfağınızda da mevcut.

Cilt parlatma

papaya
  • Papaya’yı parçalar halinde kesin ve yapıştırın. Şimdi içine saf bal ekleyelim. Bunu cilde uygulayın ve 30 dakika sonra temizleyin. Doğal olarak parlayan bir cilt için 15 gün boyunca günlük olarak bunu yapın.
  • Sandal ağacı macununu cilde uygulayın ve 1 saat bekletin. Şimdi ılık su ile temizleyin. Bu cilt parlaması için güçlü eski tekniktir.
  • Vücudunuza haftada üç kez saf badem yağı uygulayın, bu basit ayurveda rutini vücuttaki kan akışını artırır ve cildinizin daha önce hiç olmadığı gibi parlamasını sağlar.
  • Multani mitti face pack uygulayın ve 30 ila 45 dakika kurumasını bekleyin. Şimdi suyla temizleyin. Bunu 30 gün boyunca günlük yapın, cildinizde inanılmaz bir parlaklık elde edersiniz.

Siyah noktalar

limon
  • Taze bir limon alın ve suyuna sıkın. Şimdi limon suyuna bir pamuk top sokun ve onunla karanlık noktalara masaj yapın. Bütün gece bekleyin ve sabahları yıkayın. Koyu renkli lekelerinizin kaybolması için bu rutini 15 gün boyunca uygulayın.
  • 2 haftadan daha az sürede temizlemek için koyu lekeler üzerine günde iki kez aloe vera jeli uygulayın. Bu, koyu renkli lekeleri gidermek için en etkili Ayurveda evi ilacıdır.
Bunları da Okumalısın  2018-2019 Kışı en iyi Çekik Gözlü Japon Yüz Maskeleri

Sivilce

sivilceler için bitkisel kür
  • Yüze eşit miktarda taze nane yaprağı suyu uygulayın. Bütün gece bekletin ve ertesi sabah yıkayın. Sivilcelerden kurtulmak için bu işlemi sürekli olarak 4-5 gün boyunca tekrarlayın.
  • Bir sarımsak dilimler halinde kesin ve hafifçe sivilce sürün. 10 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Bu bazen cildinize zarar verebilir, bu yüzden dikkatli olun.
  • Erken sabahlarda 5-10 dakika anulom vilom pranayam uygulayın. Bu stresi azaltır, kan dolaşımını iyileştirir, sivilceleri iyileştirir ve ayrıca cilt rengini artırır.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here