Kalp Krizi Belirtileri – Kalbiniz Sıkışıyorsa Bunlara Dikkat Edin!

3
613
Kalp Krizi Belirtileri

Kalp krizi belirtileri

Bir tür kalp krizi olan tıp dilinde adı miyokard infarktüsü, akut miyokart olarak bilinir. Bir kalp krizi öncesi belirtiler, birçok durumda çaba ile birlikte göğüs ağrısı belirtileri öncül olarak başlangıç gösterebilir. Ancak, çoğu zaman kalp krizi ile ortaya çıkan spazmlar ile göğüs ağrısı  karıştırılabilir.. Göğüs ağrısı belirtileriniz varsa acil servise başvurmak yararlı olacaktır.

Kalp krizi nedir?

Kalp, vücutta bir çeşit kan akışı sağlayan bir pompadır. Ancak, bu organik kan akışı ve ihtiyaçlarınıza göre pompalamaktadır. Kroner kaslarda tıkanmalara izin vermediği için koroner arter tıkanıklıklarının kanı vücuda taşıyan damarlardaki tıkanıklıklara neden olduğu düşünülmektedir.

Tabii ki, kandaki oksijen ve kaslara oksijen ihtiyacı, koroner arterleri, kalp kaslarının oksijen ve kanı çok yetersiz beslenemediği takdirde kalbin etrafındaki arterleri atar. Sonuç olarak, jeneratör etkisiz kaslara dönüşür ve bedenlerimiz iflas eder.

Kol uyuşması bu ağrı sonucu ortaya çıkabilecek bir durumdur.

Aslında, kalp krizi sadece arterlerin tıkanmasıyla ilgili olmayabilir. Koroner rahatsızlıkların dışında, kalbin yapısal bir bozukluğu varsa, kalp krizi geçirme potansiyeli de vardır. Bununla birlikte, bu yapısal sorunlar doğuştan gelen ve muhtemelen önceden farkedilebilen ve önlem alınabilecek önlemlerdir. Şimdi soruyu soralım,

kalp krizi belirtileri nelerdir?

  • Nefes alırken kalp krizi geçirdik ve sıklıkla halsizlesir
  • Ancak, mevcut durumda, göğüs ağrısı görülecektir.
  • Yukarıda belirtildiği gibi, sadece bir kalp bir kalp belirtisi olmayabilir, sadece acıya saldırır. Zaman zaman ve hatta sol kolun yayılmasına kadar uzanan çene ağrısına, hissetmek mümkündür.
  • Kalp krizi sırasında bilgisiz insanların yapabileceği hiçbir şey yok. Bu durumda hasta en yakın acil servise çok hızlı bir şekilde getirilmelidir.
  • Bazı hastalar geçtiğinde kalp krizi semptomları geliştirmeyebilir, vaka karartmanın bir sonucu olarak doğrudan anlaşılacaktır.

Kalp krizi nasıl oluşur?

Kalp, damarlar ve damarlar, aslında, bir sirkülasyon pompası, mekanik olarak basit gibi görünüyor, ancak mekanizma, vücudun organik kasıyla çalışmak belki de en zor çalışan organdır. Kalbini durdur, rahatlamak için Dec ver, bir olasılık var. Organlar kalp yavaşlar, vücut kanda hareket etmelidir, organlar beslenmeyecek.

kalp kasına miyokardiyal oldukça güçlü ve dirençli bir yapı denir. Miyokard, damarlar gibi tüm yapılar Nov tarafından beslenir. Ancak, örneğin, kaslardaki bacak hareketinin arterlerindeki tıkanıklıklar, sadece hayati risk taşıyan kalpte tıkanıklık olduğunda bir kesinti uyandırırsınız.

Ağ, koroner beslenemiyorsa ve miyokardiyal kaslar devre dışı bırakılırsa, bu arterlerin herhangi birinde bir tıkanıklık ortaya çıkarsa, miyokardiyal arteryel kan damarlarında bulunan koroner tabakayı, koroner ağ beslemelerini tıklayın. Bu durumda, vücuttaki kalbe veya kan akışına ve çok düşük verimlilikle çalışmasına izin verilmez. Bu duruma kalp krizi veya miyokard enfarktüsü denir.

Kalp krizi kimler risk altında?

Kalpte yapısal anormallikler olanlarda kalp krizi riski altındadır.

KALP KRİZİNİN TEDAVİSİ

Kalp krizi sonrası en önemli meselelerden biri de tedavi sürecidir. Bu konuda farklı uygulamalar karşımıza çıkıyor.

1. İlaç Tedavisi

2. Balon Anjiyoplasti

3. Stent

4. Bypass Ameliyatı

KALP KRİZİNİN NEDENLERİ

1. Genetik Faktörler

2. Cinsiyet

3. Yaş

4. Yüksek Tansiyon

5. Diyabet

6. Kötü Alışkanlıklar

7. Sağlıksız Beslenme

8. Hareketsiz Yaşam ve Obezite

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here