Karaciğeri Temizleyen 8 Doğal Gıda

1
82
Karaciğeri ne temizler karaciğeri temizleyen bitkiler

Karaciğeri ne temizler sorusuna  bu yazımızda sizlere güzel ve yararlı besinlerden oluşan bir makale oluşturduk.. Karaciğeri ne temizler sorunun yanıtını videolarla ve makale oalrak ta sizlerw sunduk. Karaciğeri temizleyen meyve, otlar, kür, sebze, yoğurt gibi gıdalar olduğu gibi bir çok gıdada karaciğeri temizleyen yiyecekler olarak sınıflandırılabilir. Karaciğeri temizleyen macunlarda var ama sizlere önerimiz doğal gıdaları tercih etmenizdir.

Karaciğeri temizleyen hap gibi bir çok arama olduğu gibi ahmet maranki, ibrahim saraçoğlu kürleri de mevcuttur. Karaciğer temizleme (detoks) diyetleri, detoksu saraçoğlu macunu karaciğeri temizler mi gibi soruların cevapları konumuzdadır. Karaciğer temizleme toniği gibi bir çok alternatif te mevcuttur.

Karaciğer vücuttaki en büyük organdır ve muhtemelen en çok en az olanıdır. Gün boyu karaciğeriniz sadece besinlerinizi besinlere dönüştürmekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzdaki toksinleri de ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Ne yazık ki, ortak Amerikan diyeti karaciğerinizi herhangi bir iyilik yapmıyor. Tüm işlenmiş maddeler, kızartılmış yiyecekler, tuz ve şeker ile birlikte diğer çevresel kirleticiler veya stres ile birlikte bu önemli organa gerçekten bir yük getiriyor .

İyi haber şu ki, eğer diyetinize konduğunuzda, karaciğerinize iyi bir temizliği olan, iyi dinlenmiş, sağlıklı ve işe geri dönmeye hazır olan çok sayıda basit ve mevcut yiyecek var. Kendin için gör!

Karaciğer Temizliği Sanatında Ustalaşmış 8 Gıda

1. Yapraklı Yeşil Sebzeler

Lahana, roka, ıspanak, hindiba ve hardal yeşillikleri gibi yapraklı yeşillikler, karaciğeri seven klorofil içerir. Bu tatlı yeşiller, karaciğerin işini biraz daha kolaylaştırmak için ağır metalleri, böcek ilaçlarını ve kimyasalları nötralize edebilir. Yapraklı yeşillikler de karaciğerdeki safrayı artırabilir ve bu da atığı temizlemeye yardımcı olur. (1)

Yapraklı yeşillikler sadece bollukta değil, aynı zamanda bunları kullanmanın birçok yolu vardır. Bu yeşillikler salatalar, tatlılar, en sevdiğiniz tariflerinize veya meyve suyu olarak pişirilir.

2. Karaciğeri Temizleyen Sarımsak

Diyetinizi diyetinize dahil etmek, karaciğerin toksik ajanlardan korunmasına yardımcı olabilir. Sarımsak ayrıca karaciğerinizdeki iyi enzimleri harekete geçirir, sağlıklı ve dengeli tutar. Çalışmalar ayrıca sarımsakın mükemmel bir anti-enflamatuar ve antioksidan olduğunu göstermiştir. (2, 3)

3. Karaciğeri Temizleyen Limon

Tadına ekşi, ama karaciğerin için tatlı bir arkadaş! Limonlar ve kireçler C vitamini ile paketlenir ve güçlü antioksidanlardır. Limon veya limon suyu içmek vücudunuzun toksik maddeleri su ile emilebilecek maddelere dönüştürmesine yardımcı olur. (4, 5)

Limon ve kireçler suyunuza basit bir lezzet katmak için harikadır, ama aynı zamanda smoothies, meyve suları, tatlılar ve hemen hemen her şeyde ekstra bir lezzet yumağı olarak kullanılabilirler.

Kilo Vermek için 14 Günlük Limon Suyu Diyeti

4. Karaciğeri Temizleyen Greyfurt

Limon ve limon gibi, greyfurt büyük bir karaciğer temizleyici olan C vitamini içerir. Greyfurt suyu ayrıca bazı karaciğer hasarlarına karşı koruyabilir ve kanserojenleri ve toksinleri temizleyebilir. (6)

Greyfurtlar, bir kahvaltı veya gün ortası atıştırmalık olarak kendi başlarına lezzetlidir, ancak bu turunçgil aroması da smoothie’lere, salatalara veya meyve sularına eklenebilir.

5. Karaciğeri Temizleyen Zerdeçal

Bu parlak baharat , sadece güzel bir renkten daha fazlasıdır. Bu büyük bir anti-inflamatuar ve antioksidan. Ayrıca, toksinlerin temizlenmesini sağlayan enzimlerin güçlendirilmesiyle karaciğer temizliğinde yardımcı olur ve safra akışının artmasına yardımcı olur. (7)

Zerdeçal hemen hemen herhangi bir tarifi üzerine kiraz olabilir. Toz halinde kolayca smoothies, çorba, yahni veya başka bir yemek için eklenebilir!

Zerdeçallı Yağ Yakan Kahve Tarifi

6. Karaciğeri Temizleyen Brokoli ve Karnabahar

Brokoli ve karnabahar, karaciğerde enzim üretimini desteklemeye yardımcı olan glukosinolat içerir. Karaciğeri ayrıca hasardan koruyabilir ve detoksifiye edici yeteneklerini arttırabilir. (6)
Brokoli ve karnabahar, büyük pişmiş, kavrulmuş, buğulanmış, herhangi bir çorba veya salatada karışık veya biraz humus veya diğer daldırma ile çiğ yenir.

7. Karaciğeri Temizleyen Avokado

Avokado son yıllarda büyük bir takip ile popüler hale gelmiştir, ancak kesinlikle beklentileri karşılar. Avokado, antioksidan enzim sistemini geliştirerek karaciğere yardımcı olur ve ayrıca karaciğer hasarını da azaltabilir. (8)

Avokado, tost ekmeği, smoothie’ler için ekstra kremsi bir doku ya da salata ve dipslerde ekstra bir sürpriz olarak harikadır. Bununla gerçekten yaratıcı olabilirsiniz!

Avokadonun Faydaları Nelerdir? İbrahim Saraçoğlu

8. Karaciğeri Temizleyen Yaban mersini

Yaban mersini, diğer birçok meyve ve sebzeden çok daha güçlü bir antioksidandır. Karaciğer bunu seviyor! Çalışmalar, bu küçük mavi adamların kronik karaciğer hasarının ortak bir sonucu olan hepatik fibroziyi koruyabildiğini ve önlediğini göstermektedir. Bunlar ayrıca anti-inflamatuar olabilen ve tümörlere karşı koruyan antosiyaninler, polifenoller ve flavonoidler içerir. (9)

Yaban mersini herhangi bir smoothie, meyve suyu, salata, yoğurt rengi eklemek için harika, adını. Bu küçük adamlar, ağzınızda bulduğun her yerde nefis bir patlama.

Mutlu Karaciğer, Sağlıklı Vücut

Bu inanılmaz karaciğer temizliği yiyeceklerinden bazılarını deneyin ve kesinlikle farkı hissedeceksiniz. Unutmayın, sadece bu güç gıdalarını diyetinize uyguladığınız için, abur cubur ve alkolle delirebileceğiniz anlamına gelmez. Denetleme daima anahtardır. Dengeli ve sağlıklı bir diyet tutmak gerçekten uzun vadede karaciğeriniz için ne işe yarayacak!

[Toplam:1    Ortalama:1/5]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here