Kol Uyuşması Nedenleri – Neden Kolunuz Uyuşur?

0
130
kol uyuşması neden olur
kol uyuşması neden olur

Kol uyuşması nedenleri iyi bir işarettir ve bedensel olmayan tepkilerimizden biridir. Sol kolumuzun uyuşması, özellikle de kardiyovasküler sistemle ilgili bir sorunu gösterebilir. Sağ kol uyuşukluğunun, his kaybı ile ortaya çıktığı zaman çok önemli olmasa da, bazı ciddi problemlere de işaret olabilir.

Ancak, sol kolun uyuşukmasında, sağ kolda veya sinir sisteminde, eklemlerde ve kaş bölgesindeki sorunlarından ortaya çıkabilecek problemlerde uyuşukluk hissi vardır.

Kol Uyuşması Nedenleri

Kolların uyuşmasına neden olabilen boyun ağrısı ve boyun problemleri de aynı soruna davetiye çıkarabilir.. Belki modern kentin ve halkın ortak problemlerinden biri. Hepimiz bilgisayar başında oturduk ve çoğunlukla çalışıyoruz. Bu durumda, postür bozuklukları, eklem hastalıkları, zaten kaçınılmazdır. Bu bireyler ya da bilgisayardaki çalışanlar, özellikle boyun fıtığı, boyun ağrısı ve boyunda hastaların önceliği adaydır. Ağrı kesici olarak kullanılan buscopan da birer ağrı kesicidir.

Neden Kolunuz Uyuşur?

Bununla birlikte, boyun sorunları olan veya boyun ağrısı uyuşmuş bir kol vücutta çeşitli ağrılara ve hastalıklara davetiye çıkartacaktır. Kolda boyun ağrısı uyuşması, bu nedenle sağa veya sola bağlı olmak önemli değildir. Ayrıca, koldaki sinir ani sıkışmaları, geçici süspansiyon hallerinde kan akışından kaynaklanan uyuşukluğa neden olabilir.

Kol uyuşması hangi hastalıkların habercisidir?

Kolun uyuşma, kalp ve damar hastalıkları olmasına neden olan ciddi problemler oluşturabilir. Bu sorunların tetikleyicisi diyabet için taranabilir. Kol uyuşması, hayati kalp ve damar hastalıkları bağlamında bir tehlikeye işaret eder, acil servise hemen başvurulmalıdır.

Ayrıca besinsel yetersizlikler nedeniyle kolun uyuşması, vitamin ve mineral eksikliklerinden kaynaklanabilir.

Doktor bu nedeni bularak hastaya göre tedavi yöntemi uygular.
  • Sağ Kol Uyuşması Neden OlurUyuşma birçok nedenden dolayı meydana gelebilir. …
  • Şeker Hastalığı: …
  • Sinir Sıkışması ve Hasarı: …
  • Beslenme Yetersizliği ve Bozukluğu: …
  • İnme: …
  • Karpal Tünel Sendromu: …
  • Geçici İskemik Atak: …
  • Kol uyuşması tedavisi.

Sol Kolun Uyuşmasının sebepleri nelerdir?

Yukarıda bahsedilen sol kol uyuşukluğunda, boyun ağrısı, boyun eğrisinin düzleşmesi, beslenme yetersizliği ve kan akışı, özellikle kalp atışı belirtilerinden biri olduğunda, risksiz yaşamsal nedenlere bağlı olabilir.

Sol kol, omuz ve çene yayılan uyuşmadan önce bir kalp krizi oluşur. Çoğu zaman aynı bölgede ağrı ile birlikte uyuşmuş olmak. Göğüste sıkışma hissi, sol kolunuz bu durumla işaretlenir ve eğer sol tarafta ağrı ve hissizlik hissederseniz 12 saatten fazla sürüyorsa acilen bir acil servise gidiniz!

Ayrıca sol kol uyuşması, beyin anevrizması, felç nedeniyle oluşabilir. İnme, kalp krizi, uyku kaybı ve güç kaybını ilk bakışta ayırt edebilmeniz için kolunuz size tavsiyede bulunabilir.

Sağ Kolun Uyuşmasının sebepleri nelerdir?

Sağ kolun uyuşmasının sebepleri arasında kalp ile ilgili nedenler ortaya çıkmayabilir. Bununla birlikte, bu, koldaki hayati risklere maruz kalabilir. Mesela, sağ kolda bir his kaybı ve ciddi çoğunlukla ağrıya karşılık gelebilir. Sağ koldaki uyuşukluk, hayati değerler dışında çoğu zaman sonuçlara yol açmaz.

Genellikle sorunlar eklemler ve uyuşukluğa neden olur. Karpal tünel sendromunun nedenleri arasında kolda uyuşma da önemli bir faktördür. Hayati bir risk var, ama yaşam konforunu ciddi şekilde etkiliyor. Ayrıca dolaşım sistemi bozuklukları da buna neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here