Makyaj Nasıl Yapılır? En iyi Makyaj Tüyoları

0
123
Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Uygulanmalı

Makyaj Nasıl Yapılır diye makyaja başlayacak ve bu konuda bilgisi olmayan kızlarımız, hanımlarımız için makyaj tekniklerini sunacağız. Resimli göz makyaj teknikleri ve evde makyaj nasıl yapılır gibi sorulara yanıtlar vereceğiz. Adım adım doğru makyaj yapılışı ve evde güzel makyaj yapma teknikleri göz makyaj modelleri 2019‘de popüler olmaya devam ediyor ve 2019 sonbahar ilkbahar döneminde de avrupai makyaj trendleri ortaya çıkacaktır. Siyah, mavi yeşil ela ve kahverengi gözler için hafif makyaj modelleri bu muhteşem yazımızda..

Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj kadınların hayatın rutin olarak yer olan günlük işlemlerden biridir. Çalışan kadınların özellikle ofis içerisinde görev alan bayanlar için ise mecburi bir işlemdir. Doğru makyaj için cildinizi tanımanız oldukça önemlidir. Kusursuz makyaj için ise mutlaka temiz bir cilde ihtiyaç vardır.

Cilt Tipine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınların kendilerini daha bakımlı hissettiği makyaj, çeşitli bölümlere ayrılır. Günlük, gece ve düğün makyajı olacak şekilde sıralanır. Bütün makyajlarda ortak olarak tercih edebileceğiniz ve makyajın temelini oluşturan fondöten kusursuz makyaj için temek unsurdur.

Kahverengi Gözler İçin Makyaj Modelleri

Cildinizi yağlı ya da mat göstermeyecek, suratınızda tabaka gibi durmayan, doğallıktan uzaklaştırmayan fondötenler her zaman için avantajlıdır. Cilt tipinize ve ten renginize en yakın rengi kullanmalısınız. Almadan önce kolunuzda ya da elinizin üst noktasında deneme sağlayabilirsiniz.

Koyu Kahverengi Gözler için Makyaj Modelleri

Şayet gözleriniz koyu kahverengiyse orta ve koyu renkte farlar sizin için idealdir. Siyah, siyaha yakın gri, koyu yeşil ve erik rengi farı koyu kahverengi gözlerinize gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Metal renkli farlar da sizin göz renginize defa yakışır. Daha çarpıcı bakışlar için simsiyah bir maskara kullanmayı savsaklamayın.

Açık Kahverengi Gözler için Makyaj Tüyoları

Gözleriniz açık kahverengi veyahut ela ise kara eyeliner kullanmayın. Bunun adına lacivert veyahut kahverengi sizin için henüz mantıklı olacaktır. Altın tonlarını içerisinde barındıran sarı farlar gözlerinizi baştan çıkarıcı gösterecektir.

Orta Koyu Kahverengi Gözler için Makyaj Modelleri

Orta koyulukta kahverengi gözlere sahipseniz bronz tonları acilen denemenizi öneririz. Ayrıca menekşe rengi ve yeşil de sizin göz renginize uygundur. Sarı ve turuncu gibi güneş tonları da sizin göz renginize çok yakışır.

Makyajda Sıralama Nasıl Yapılır?

Doğru fondöten seçiminden sonra temiz cilde fondöteni fırça ya da sünger yardımı ile uygulamalısınız. Eğer yüzünüzde pürüzler söz konusu ise fondöten öncesinde makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Gözaltlarınıza fondötenden neredeyse iki ton açık kapatıcı stik kullanmalısınız. Biraz da pudra sürebilirsiniz. Makyajı öne çıkaran en önemli detay gözlerdir. Göz yapınızda bu durumla doğru orantılıdır.

Hızlı Makyaj Tüyoları

Küçük bir göz yapısına sahipseniz rimel ve göz kalemleri ile biraz daha büyük gösterebilirsiniz. Elbiseniz ve yüz biçimine göre renk tercihlerinde bulunabilirsiniz. Öncelikle kaş kontörünü sağlamalı alt kısımlarına aydınlık verecek beyaz rengi hafif olacak şekilde sürmelisiniz. Doğru koyu renkler gölgelendirme yapabilmek için her zaman göz kapağı çukuru ve uç kısımlara sürülür. Göz pınarlarınıza da minik parlaklıklar katabilirsiniz. Eyeliner da çektikten sonra rimelinizi sürebilirsiniz.

Makyajda Ruj Nasıl Sürülür?

Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için önce kabuklaşmış ve kurumuş dudak yapısından uzaklaşmalısınız. Diş fırçası ile minik fırçalama sağlayabilirsiniz. Hem kurumuş derinden arındırır hem de dolgunluk sağlar. Sonrasında nemlendirici uygulamalısınız.

Dudağa Ruj Sürme Tüyoları

Bu işlemi makyaj öncesinde gerçekleştirmelisiniz. Yeterli pürüzsüzlük sağlandıktan sonra koyu renk ruj sürecekseniz kalem çerçeve mutlaka kullanmalısınız. Rujunuz ile aynı renk olmasına önem veriniz. Çerçeveyi çektikten sonra dudağın kenar kısmından başlayarak içe doğru sürmelisiniz. Dudağın orda çukur kısmına fırça yardımı ile minik bir highlighter sürebilirsiniz.

Makyaj Resimli Örnekleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here