Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Hızlı Makyaj Tüyoları

0
127
Mavi Göz Makyajı yapılışı

Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Göz makyajı her geçen gün değişime uğramakta ve yenilenmektedir. Mavi göz makyajı da bu yeniliğin bir örneğidir. Mavi ve tonları makyajda pek sıcak bakılmayan renklerdendir. Bunun sebebi abartı görüneceğinin düşünülmesidir. Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır, mavi göz makyajı, mavi göz makyajı videosu, mavi göz makyajı tüyosu veriyoruz. Fakat bu durum tamamen makyaj yapımında yapılan hatalardan kaynaklanmaktadır. Mavi göz makyajının bu yıl öne çıkmasının başlıca sebebi bu hataların düzeltilmesi ve kadınların mavi farlara bir şans vermesidir.

Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Peki, mavi göz makyajı nasıl yapılır? Mavi göz makyajı, siyah ya da kahve göz makyajları kadar kolay olan bir makyaj değildir. Bu noktada tercih edilen mavinin tonu ve farın iyice dağıtılıp dağıtılmadığı önem kazanacaktır.

Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır
Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Mavi Göz Makyajı Öncesi Yapılması Gerekenler

Mavi göz makyajı yapımına geçilmeden önce yapılması gereken ilk şey makyajda kullanılacak mavinin tonlarını belirlemektir. Gece mavisi rengi bu senenin en trend renklerindendir. Makyajda kullanılacak mavi far seçildikten sonra sıra cilt makyajına gelmektedir. Cilt makyajı özenli yapılmalı fakat dikkati gözler çekeceği için çok abartılmamalıdır.

Mavi Göz Makyajı Yapımı

Mavi makyaj yapımı için kullanılacak farların seçilmesi sonrası yapılması gereken tek şey uygulamadır. Göz kapakları göz bazı ile sabitlenmeli ve en açık mavi ile makyaja başlanmalıdır. En açık mavi göz kapağına yayılmalı fakat çizgiyi geçmemelidir. Onun hemen ardından bir koyusu olan mavi kris bölgesine sürülmeli ve bu iki far birbirine iyice karıştırılmalıdır. Renk homojen bir şekilde karışana kadar devam edilmeli ve daha sonra mavi bir eyeliner ve rimelle tüm makyaj tamamlanmalıdır.

Mavi Göz Makyajı Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Mavi göz makyajı yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin kendine uygun farı seçmesidir. Bu noktada göz rengi ve hatta cilt tonu dikkat alınmalı ve buna göre bir seçim yapılmalıdır. Göz makyajında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise farın özenli bir şekilde sürülmesi ve iyice yumuşatılmasıdır. Keskin bir şekilde kalan farlar göz makyajını kötü gösterecek ve farın rengi ne kadar güzel olursa olsun makyaj acemice görünecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here