Nasır nedir? En iyi Nasır Kremi? Nasır nasıl geçer?

1
161
Nasır Tedavisi yöntemleri
Nasır Tedavisi yöntemleri

Nasır nedir? En iyi Nasır Kremi? Nasır nasıl geçer? Nasırın meydana gelme şekli aslında vücudun o bölgeye yardımcı olmasıdır; cilt, baskı ve sürtünme nedeniyle vücudun o kısmında tahriş hissettiğinde sertleşerek karşı bir tepki verir yani vücut o bölgeyi korumaya alarak nasırın oluşmasını sağlar.Nasır bandıda eczanelerde de satılmakla birlikte nasır ilacı tarifi de sizlere aşağıdaki yazımızın devamında vermekteyiz. Nasır nasıl çıkarılır ve nasır nedir gibi soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız. Nasır tedavisi nasrın kökü nasıl çıkarılır ayak parmağındaki nasır nasıl geçer ve evde nasır kökü nasıl çıkarılır gibi sorunlarınızın kesin çözümü bu yazımızda… Hadi yazımızı birlikte okuyalım ve derdinize derman olmaya çalışalım 🙂

Nasır Nedir?

En basit açıklama şekli ile nasır hakkında bilgi vermek gerekirse vücudun kendisini korumasıdır.

Ayak Nasırları Tedavisi

Ayrıca gösterilmiştir ki Aspirin sabit uygulanan basınçtan kaynaklanan ayak nasırları ve mantarlara karşı da etkili bir çözüm olmaktadır.

Vücutta nasırın oluştuğu bölgeler genellikle ağırlık taşıyan zorlanan kısımlardır. Bu sertleşme sadece ayakta olmayabilir anca nasırın oluştuğu yerler çoğunlukla ayaklar olduğu için ayak nasırından daha çok bahsedilir.

Baskı ve sürtünme denilen şey dar ve fazla sıkı bir ayakkabı, kalın bir yüzeyden oluşacak sürtünme ya da iki ayak parmağının birbirine olan temasından nasır oluşumuna neden olur.

Nasır Tedavisi
Nasır Tedavisi

Nasırın Belirtileri

Nasırın birçok belirtisi olduğu gibi, hiç belirtisi olmayan ağrısız nasırlar da olabilir. Yalnız nasır oluşmaya başlarken ilk belirti o bölgede ciddi bir ağrının olmasıdır. Ağrısız nasırlarda basınç olmadığı için ağrı da yok olur ama ciddi nasır türlerinde, ağrı daha fazla ve nasır daha da rahatsız edicidir. Ağrı ile bölge de sertleşme de başlar. Nasırlar zararsız olmalarına rağmen ciddi ağrılar verdikleri için tedavi yolu seçilir.

Bunları da Okumalısın  Depresyon Nedir? Klinik Depresyon Nedir? Depresyon Türleri Nelerdir?

Nasırın Tedavi Yöntemleri

Nasırların tedavi şekli yöntem olarak çok kolaydır. Dikkat edilecek husus, iltihaplı olan nasırı diğer nasırlardan ayırmaktır. İltihapla dolu nasırlar genellikle kazındığında içindeki pis kanı akıtır. Oysa bilinen nasır türünün altından ölü cilt hücreleri çıkmaktadır. Sorun olan şeyin nasır olduğuna emin olunduktan sonra farklı farklı tedavi şekli uygulanır.

Nasır Nasıl Tedavi Edilir?

Bunların içinde en zararsız yöntem ise ölü cilt hücrelerini ponza taşı ile zaman için de yok etmektir. Eczaneler de reçetesiz olarak da satışı yapılan nasır bantları, nasır tedavisinde içinde bulundurduğu asitler sayesinde nasırı eriterek tedaviyi uygulamaktır.

Evde Nasır Tedavisi

Bu çözüm ucuz ve etkili olmasının yanı sıra vücuda karşı da zararsızdır.

nasırlı eller
nasırlı eller

Nasırı Geçiren Ev Yapımı Kür

Nasır Kremi Malzemeleri

 • Dört adet aspirin
 • Bir adet limon
 • Bir yemek kaşığı su
 • Bir adet sünger taşı
 • Çorap

Evde Nasır Kremi Hazırlanışı

 • Dört adet aspirini sert bir cisimle ezerek un haline getirin. Çatal ya da benzeri sert bir cisim ile aspirini un haline getiremek için kullanabilirsiniz.
 • Ezdiğiniz aspirinleri temiz bir bardağın içine koyunuz.
 • 1 adet limonun suyunu çıkarmak için limonu ikiye bölerek suyunu sıkın.
 • Limon suyunu aspirin tozuyla karıştırın ve kalın bir macun şekline getirerek bu kıvamı yakaladıktan sonra biraz su ekleyin.

Evde Nasır Kremi Nasıra Uygulanışı

 • Ayaklarınızı temizleyin ve macunu nasır üzerine uygulayın.
 • Ayağınızı çorap ya da havlu ile sarın.
 • 20 – 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla ayağınızı durulayın.
 • Şimdi, sünger taşını alın ve nasırları engellemek için ayağınızın ilgili bölgesine sürtün.
 • Ayağınızı kurulayın ve bu işlemi haftada iki kez tekrar edin.
 • Ayağınız kısa bir süre içerisinde daha düzgün ve sağlıklı hale gelecektir.
Bunları da Okumalısın  Siyatik nedir? Siyatik sinir sıkışması neden olur? Belirtileri, Tedavisi

Bir önceki yazımız olan Sistit Nedir? Belirtileri ve Ev Yapımı İlaçlarla Sistit Tedavisi başlıklı makalemizde Sistit için antibiyotik kullanımı, sistit kanama ve sistit nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here