Parlak cilt için ipuçları – Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

0
80
Parlak cilt bakımı

Parlak cilt bakımı için felsefem bellidir: “Kung Fu Panda – Sadece inanmanız gereken hiçbir şeyin gizli bir bileşeni yoktur.” Parlak cilt bakımı için ne yapılmalı ne yapılmamalı gibi sorulara cevap verirken, parlak cilt makyajı ve parlak cilt için krem önerilerini de sizlerin soruları dahilinde yanıtlayacağız. Parlak cilt için ne yemeli parlak cilt için maske çözümleri için aşağıdan bize soru sorabilirsiniz.

Yukarıdaki ifade benim için çok doğru ve cesaret verici ve hayatımda gerçekten birçok olumlu değişiklik getirdi. Çok sıkıcı, bronzlaşmış bir cildimin olduğu bir zaman vardı, her gün yüz yüze geldiğiniz Delhi gibi şehirlerde kirlenmeye meydan okuduğunuzda oldukça yaygındı.

Buna rağmen, Wheatish teniyle doğdum ve iyi cilt dokusuyla kutsandım. Ancak kendi ihmalim nedeniyle cildim sertleşti, yama ve akne eğilimli oldu.

Cildim bronzlaşmış esmerden ışıltılı cilde dönüşmüştü ve bu da sabır ve inanç olmadan mümkün olmayacaktı. Cildiniz için her gün iltifat almak harika bir duygu.

Sadece aşağıdakilerin yapması gereken Do’s and Don’ts basit kurallarına uydum (Kuru ve yağlı cilt Tipleri için yararlı):

Parlak cilt için Yapılacaklar

1) Her zaman Güneşte Yüzü kapalı olarak dışarı çıkın . Yüz yalnızca Pamuk eşarplarla örtülmelidir (naylon veya ipek malzeme hariç).

2) Güneş ışınlarının yoğunluğunun cilde zarar vermesi yüksek olduğunda, saat 11 ila 3 Pm gibi Saatlerde Şemsiye Taşıma .

3) Evinizden çıkmadan önce en az 50 SPF olması gereken Güneş Koruyucu(benim durumumda Neotregena ) uygulayın .

4) Vücut bronzluğunu gidermek için haftada bir kez lor ve haldi karışımı uygulayın.

5) Her gün 3-4 litre su içmek

6) Anulom Vilom Yoga’yı yapın – Cildin doğal olarak parlamasıyla sonuçlanan Kan dolaşımı için.

Bunları da Okumalısın  2018-2019 Kışı en iyi Çekik Gözlü Japon Yüz Maskeleri

7) Temizleyici olarak domates özü kullanın ve yüzünüzü 10 dakika sonra yıkayın

8) yüksek besin gıda yiyin vb meyve, kuru meyve, yeşil sebzeler, balık gibi

9) Vejeteryansanız ve balık yemiyorsanız, balık yağı bakımından zengin olan ve cildinize sonsuza dek sürecek olan omega 3 kapsüllerini tüketebilirsiniz .

10) Günde iki kez temizlik, Tonlama ve nemlendirme büyülü formülünü izleyin .

11) O zamanlar en iyi nemlendirici olduğundan cildinizde kuruluk yaşarken zeytinyağı kullanın .

12) Yüzünüzü günde en az 3 kez yıkayın .

13) Sivilce ile ilgili sorunlarla karşılaştığımda , birkaç gün kalamin losyonukullanırım . Ortadan kayboluyor ve daha önce olduğu gibi cilt bakım rejimi takip ediyorum.

14) Egzersiz / Yürüme / Koşma – Geç saatlere kadar izlemeye başladım, ancak son 2 yıldan beri evet, sadece formda kalmak için değil, İyi cilt sonuçları için de kesinlikle bunu takip ediyorum. Kan akışını artırarak cilt hücre beslenmesinde yardımcı olur.

15) Uyku – Parlayan ciltler için rahatlama şarttır. Ne zaman uykusuz kalsam cildimdeki değişiklikleri farkettim, parıltı otomatik olarak azaldı.

Parlak cilt için Yapılmaması Gerekenler

1) Alkol tüketiminden kaçınmaya çalışın (3-4 ayda bir iyidir)

2) Cilde zarar vereceği ve erken yaşlanmaya neden olacağı için sigara içmeyin .

3) Foundation, Moose, Compact, Primer vb . Makyaj ürünlerini kullanmaktankaçının. Zahmetsiz bir güzellik olabileceğiniz zaman neden makyaj yapmanız gerekiyor?

4) Yüz bakımı veya cilt bakımı için salonu ziyaret etmeyin (genellikle O3 + De bronzlaşma için 3 ayda bir salonu ziyaret ederim). Aksine, O3 + ürünlerini kullanarak Temizleme ve De bronzlaşma için gidin.

5) Herkesin farklı cilt tipleri ve ürünlere karşı farklı direnci olduğundan, başka birinin yaşam tarzını veya cilt bakım rejimini kopyalamayın .

6) Yağlı yiyecekler yemeyin .

7) Yüzünüzdeki makyaj ürünleri ile asla uyumaya gitmeyin . İster kajal isterse ruj veya herhangi bir krem ​​olsun, yatmadan önce Temizleyici (Loreal Temizleyici kullanıyorum) kullanarak uygun şekilde temizleyin.

Bunları da Okumalısın  Hassas Bebekler için Cilt Bakımı

8) Yüzünüzü sert bir şekilde ovalamayın . Her zaman yavaşça fırçalayın.

9) Yüzünüzü havlu veya sert bir bezle silmeyin; bunun yerine suyu silmek için yumuşak pamuklu bir bez veya mendil kullanın.

10) Suyu yukarıdan aşağıya doğru silmeyin, tersi yönde uygulayın ve değişiklikleri görün.

Bir önceki yazımız olan Güzelliğinizi canlı tutacak basit doğal ipuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here