Pole Dansın Faydaları Nelerdir?

1
141
Pole Dans Faydaları
Pole Dans Faydaları

Pole Dans Faydaları Pole dans dersleri yaşam kalitesini nasıl iyileştirir? Refahı iyileştirmek için Pole dansın faydaları olağanüstüdür. Direk Dansı / Pole Dance Nedir? Direk Dansı ile Zayıflama Mümkün mü? sorusunun cevabı “evet”tir. Pole dans dersleri, hem fiziksel hem de duygusal ve zihinsel olarak hayatı iyileştirmeye yardımcı olur. Pole Dans Faydaları İngiltere’de Wolverhampton Üniversitesi’nde yapılan son araştırmaya göre, insanlar hemen bir sınıf Pole dans aldıktan sonra kendi havasında iyileştirmeler karşılaşabilirsiniz.

Pole Dansın Faydaları Nelerdir?

Fakat Pole dansın faydaları, zihin durumuyla sınırlı değildir. Burada, Pole dansın refahı geliştirmeye yardımcı olan 8 ana Pole Dans Faydalarını paylaşıyorum.
Pole Dans Fiyatları ile de sizi mutlu etmeye yeter..Gerek cinsel yaşantınızda gerekse kilolarınızdan kurtulmaya birebirdir. Poledans Nasıl Yapılır öğrenmek isterseniz resimli olarak sizlere anlatımını yaptık. Ayrıca Pole Dans Nedir ayrıntılı olarak açıklamıştık.

Poledans Faydaları

Pole dansı toplumlar, striptiz dans olarak nitelendirse de bu dans aslında bir çeşit spordur. Bu sporun estetik duruşta büyük faydası olduğu da fark edilmiştir. Peki, yalnızca estetik bir görünüm için mi bu dans yapılıyor?

Poledans Hızlı Kilo Verme

Bahsedilen bu dansın, oldukça fazla yararı olduğu ve binlerce kadın tarafından ilgi çektiği gözler önüne serilmiştir. Pek çok dans okulu, bu dansın kursunu açmış bulunuyor. Pole dans hareketleri, hemen herkesin yapması için ideal hareketlerden oluşuyor. Estetik durmak ve kilo vermek gibi çok güçlü durumları da beraberinde getirdiği için pek çok kadın tarafından rağbet görüyor. Pole dansına başlamak bireylere kilo kaybettirirken, esneklik kazandırıyor.

Vücudun esnek olması, daha yavaş yaşlanmasını sağlıyor. Pole dans, vücudunuzun tüm kaslarını çalıştırmaktadır. Tüm danslar içinde en çok kalori yakılan dans türüdür. Herkese uygun olup olmadığı tartışılsa da her yaşa ve kiloya uygun olduğu uzmanlar tarafında söylenir. Kilo ve yaş konusunun problem yaratmaması da, bu dansa yeni başlayanları oldukça teşvik ediyor. Aynı zamanda pole dans yapan kadınların, özgüveninde artış görüldüğü bilinmektedir.

Pole Dans Faydaları
Pole Dans Faydaları

Pole Dance’ın Faydaları Nelerdir?

1. Vücudunuzu, zihninizi ve ruhunuzu uyumlu hale getirir

Pole dans, vücudun en organik ve doğal ifadesini vurgular. Beden, zihin ve ruhun bütünleştiği bir alandan çalışıyoruz. Pole dans dersleri size, sizin vücut dinlemek yardımcı duygular fiziksel durumunu etkileyen ve gereksiz gerginlikler bir refah devletini çalmak serbest bırakmak için yollar bulmak anlamak teknikleri ve süreçleri öğrenirler.

2. Gerçek benliğinizi ifade etmenize yardımcı olur

Pole dans dersleri, en özgün duygu ve duyguları ifade etmek için mükemmeldir. Bu dans türünün özü, dans eden kişinin kişisel yorumunda bulunur ve bu ifade duygu ve duyguları besler. Pole dans derslerinde, diğer dans türlerinden çok daha fazlası, harika bir ifade özgürlüğü yaşayabilirsiniz. Bu deneyim, depresyonun artan motivasyona kadar, çeşitli şekillerde refahı artırmaya yardımcı olur.

3. Benlik saygısını güçlendirir.

Pole dans, benlik saygısını yükseltmek için en iyi danslardan biridir. Özgür ifadeyi vurgular. Pole dansta, insanlar kendi kişiliğine uyum sağlayabilecekleri kriterleri takip ederek kendi dans tarzlarını ifade etme fırsatına sahip olurlar.

4. Vücudunuzla ilişkinizi geliştirir

Pole dans, vücudunuzun benlik saygısını geliştiren en iyi danslardan biridir. Belli bir vücut türü gerektirmez. Her türlü fiziksel beceriyle çalışır ve onu tüm vücut tiplerine karşılar. Pole dansta incelenen teknikler, vücut hakkında derin bir bilgi birikimine yardımcı olur. Bedeni, ruhun eşsiz bir ifadesi olarak keşfetmeye yardımcı olurlar.

5. Stresi serbest bırakır ve vücudu rahatlatır.

Pole dans tekniklerinin çoğunda ana prensip, minimum kas gücü ile dans etmektir.Pole dans teknikleri Sınıflar böyle serbest kas gerginliği ve gevşeme durumuna girmek yardımcı Yayın Tekniği gibi, öğrenilir.
Pole dansta, doğaçlama da çok kullanılır. Doğaçlamada vücudun organik dürtülerini izleyerek dans edilir. Bu süreç stres yaratan fiziksel, zihinsel ve duygusal stresleri serbest bırakan bir deneyim sunar.

6. Solunumunuzun kalitesini artırır

Doğal ve organik solunum Pole dansta kullanılan temel ilkelerden biridir. Çağdaş bir dans sınıfında, nefes akışını engelleyen ve nefesle uyum içinde dans eden gerilimleri ortadan kaldırmak için daha derin bir nefes almayı öğrenir. Bu solunum bilgisi, sağlığa ve sağlığa büyük faydalar sağlayabilir. Doğal ve organik solunumun stres attığını ve beyin sağlığına fayda sağladığını kanıtlamıştır.

7. Duruşunuzu geliştirir

Pole dansın refahı arttırmanın en önemli faydalarından birisi de postürdür. Hemen hemen tüm dans türleri, postürü iyileştirmeye yardımcı olur. Fakat hiçbiri Pole dans olarak duruş ve beden uyumu hakkında derin bir anlayış sunuyor.
Pole dans anatomisinde ve bedensel bilginin geliştirilmesine yardımcı olan somatik hareket teknikleri çalışılmaktadır. Bu tekniklerle gerginliği serbest bırakabilir ve kötü duruşa neden olan alışkanlıkları iyileştirebilirsiniz. Herhangi bir hareket türünü gerçekleştirirken, dansta veya gündelik hayatta uygun bir duruşa sahip olmanın en sağlıklı yollarını keşfedebilirsiniz.
İyi duruş sağlığın önemli bir yönüdür. İyi duruş, kasları ve kemikleri güçlendirmeye yardımcı olur, esnekliği ve canlılık düzeyini artırır ve yaralanmaların önlenmesine yardımcı olur. İyi duruş, omurgada anormalliklerin önlenmesine yardımcı olur ve bu da daha sonra ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Eklem yüzeyinin bozulmasını azaltır, böylece artrit riskini azaltır.

8. Fiziksel sağlığınızı geliştirir

Her tür dans gibi Pole dans, birçok düzeyde mali sağlığı iyileştirmeye yardımcı olur.Düzenli olarak uygulandığında, egzersizin tüm faydalarını, hem aerobik faydaları hem de kuvvet egzersizlerinin faydalarını sunar. Pole dans dersleri, kasları güçlendirmeye ve dayanıklılığı artırmaya yardımcı olur. Ayrıca esnekliği artırmaya ve koordinasyonu ve dengeyi geliştirmeye yardımcı olurlar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here