Poledans Nasıl Yapılır?

1
105
Poledans Nasıl Yapılır,polodans öğrenmek,poledans öğrenmek,poledans kursu

Poledans Nasıl Yapılır sorusunu en detaylı pole dans (pole dance) şekilde sizlere anlatımını yapacağız.. Pole dans Nasıl Yapılır sorusuna  uygulamalı videolu anlatım sunacagız. polodans öğrenmek istiyorsanız size kedin ve hızlı bir kaynak hazırladık. Poledans öğrenmek için yapmanız gereken teknik konular aşağıdadır.erkek pole dans exotic fitness pole dans pole dans hakkında pole dans nedir,pole fitness,poledans sizleriharika bir yazı bekliyor.

Poledans kursunu izmir, antalya, istanbul, manisa, ankara konya, adana, gaziantep, kıbrıs edirne, tekirdağ, kocaeli izmit, kayseri gibi illerde açılan kurslarda da öğrenbilirsiniz. Poledans tekniğini resimlerle kısaca analtıp gösterdik. Poledans ipucları artık bir tek tık yakınınızda..

Direk dansının popülaritesini arttırmak, onu denemek için şansı olan herkes için pole dans, bir sürpriz değil. Pole dans, cinselliğinizi keşfetmeniz ve ifade etmenin ve harika bir şekilde kalırken hareket özgürlüğünün tadını çıkarmanın harika bir yoludur. Stresten kurtulmak için güçlü bir araçtır.

Poledans Nedir?

Pole dans nedir sorusu aslında çoğumuzun bildigi bir kavramdır. Direk dansı nedir sorusu ile eş değer soru olan direk dansı yaparken bir kaydırma hareketi yapmak için, baskın elinizle direğe tutun ve iç ayağınızın direğin tabanına yakın olmasını sağlayın. Kolunuzu, ağırlığınız direğe asılı olacak şekilde düzleştirin, sonra dış bacağınızı yana doğru döndürün ve iç bacağınız üzerinde dönün, böylece direğin etrafından sonuna kadar ilerleyin. Dış ayağınızı aşağıya yerleştirin ve ağırlığınızı üzerine kaydırın, ardından iç bacağınızı kutbun ön tarafına bağlayın ve vücudunuzu geriye doğru kaydırın. Temel bir tırmanışla ilgili ipuçları için okumaya devam edin!

Poledans Nasıl Öğrenilir?

En iyi Pole dans yapanlar, poledansın tutkularını açıkladılar ve yaratıcılıklarını Oje.gen.tr okuyucularıyla paylaştılar. Ayrıca yeni başlayanlara bazı harika ipuçları sunmaya çalıştılar. Direk dansının tadını çıkarmak için bir sanatçı olmak zorunda değilsin. Sadece bir deneyin ve pratik yapın, pratik yapın! Memnuniyet garantili!

Poledans Kursu

Pole dansı, aynı zamanda zinde ve seksi hissetmenizi sağlayan eğlenceli bir egzersiz. Yığılmış topuklu ayakkabılar ya da daha geleneksel antreman ekipmanları giyiyor olsanız da, Pole dansı genel güveninizi artırırken kas inşa etmenize yardımcı olabilir. Sadece profesyonel olarak kurulmuş bir direğe pratik yaptığınızdan emin olun, böylece yaralanmayacaksınız!

Poledans Nasıl Yapılır?

1- POLE DANS BAŞLANGIÇ

poledans nasıl yapılır (1)
poledans nasıl yapılır (1)

1- Bir yer seçin. Daha fazla spor salonları, pole dans sınıflarını formda kalmak için yaratıcı bir yol olarak sunuyor. Bir teklif edip etmediklerini görmek için kendinize bir çağrı yapın. Ayrıca, Pole dans dersleri verdiği bilinen fitness merkezi zincirlerinin bölgenizde olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Birçok bağımsız öğretmen, yerel spor salonlarında ve dans stüdyosunda da pole dans sınıfları sunmaktadır, bu yüzden, size yakın birinin ders verip önermediğini kontrol etmeye değer.

  • Size bu zorlu aktiviteyi öğretecek birini bulamazsanız, o zaman evde kurmak için bir direk satın alabilirsiniz
2– Evden Pole dansı. Kendi evinizin rahatlığında dans etmek istiyorsanız, talimatları takip ettikten sonra evinize takabileceğiniz serbest duran bir direk alın. Direk, tavanınıza ve zemine tam olarak oturtulmalı ve etrafta dolaşmanız için çok fazla alan sağlayan bir yere sabitlenmelidir. Kullanmadan önce kutbun güvenliğini test edin.
poledans nasıl yapılır (2)
poledans nasıl yapılır (2)
3– ildinizi ve kollarınızı ortaya çıkaran kıyafet giyin. Pole dansına hazırlanırken kollarınızı ve bacaklarınızı ortaya çıkaran rahat kıyafetler giyin. Cildinizi sabitlemek, bu hareketleri güvenle gerçekleştirebilmeniz için kollarınızda ve bacaklarınızda direğe daha iyi tutunmanızı sağlar. Direk ile rahatsanız ve seksi hissetmek istiyorsanız topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Dans etmek için yeni iseniz, direğe iyi bir tutuş sağlamak için spor ayakkabı giyin.
  • Daha iyi ayak tutamakları için, çıplak ayakla gitmeyi deneyin.

poledans nasıl yapılır (3)

4- Pole dansı yaparken vücut yağından veya losyondan kaçının. Pole dansına başlamadan önce vücudunuza herhangi bir yağ veya losyon koymaktan kaçının. Bu sizi direğe kaydıracak ve hatta tehlikeli olabilir. Bir önceki s4- eanstan birikmiş olabilecek herhangi bir yağ veya gresden kurtulmak için kullanmadan önce kutbu silin.
poledans nasıl yapılır (4)
poledans nasıl yapılır (4)

5- Uzat Eğer sınıf veya egzersiz başlamadan önce. Diğer egzersiz türlerinden önce yaptığınız gibi, Pole dansına başlamadan önce ısınmak için hafif bir gerginlik yapmalısınız. Düz durun ve sonra ayak parmaklarınıza dokunmak, boynunuzu ve omuzlarınızı döndürmek için eğin ve her bir hamstring üzerinde hoş bir gerginlik hissedene kadar ayak parmaklarınızla bir ayağınızı geriye doğru çekerek ayaklarınızın ucunu çekerek atın.

  • Ellerinizi uzatmak için parmaklarınızı avuçlarınızdan uzağa bakacak şekilde geri çekin. Parmaklarınızı ve bileklerinizi direğe tutturmak için ısınması gerekecek.
2- SARILMA HAREKETLERİNİ YAPMAK
poledans nasıl yapılır (5)
poledans nasıl yapılır (5)

1- Baskın elinle direk tut. Baskın elinizin kenarındaki direğin arkasında biraz durun. İç ayağınızı direğe yakın bir yere yerleştirin. Direk başınızı yaklaşık olarak yükseklikte tutmak için baskın elinizi kullanın. Kolunuzun düzleşmesine izin verin, böylece ağırlığınız direğe asılı kalacak. Bu süre boyunca diğer elinizi aşağıda tutun.

poledans nasıl yapılır (6)
poledans nasıl yapılır (6)
2- Pole etrafına kadar sallan. Dış bacağınızı düz tutun. Dışarıya doğru döndürün ve direğin etrafından sonuna doğru ilerleyin, iç ayağınızı aynı anda döndürün. Hareketinizi daha zarif hale getirmek için dizinizin hafifçe bükülmesine izin verin.
poledans nasıl yapılır (7)
poledans nasıl yapılır (7)
3- Direkleri bacağına tut. Dış ayağınızı diğer ayağın hemen arkasına yerleştirin. Ağırlığınızı arka ayağa aktarın ve iç bacağınızı direğin ön tarafına takın. Dizinin hemen arkasında iyi bir kavrama yaptığınızdan emin olun.
poledans nasıl yapılır (8)
poledans nasıl yapılır (8)
4- Vücudunuzu geriye doğru kaydırın. Bitirmek için, vücudunuzu geriye doğru eğin, daha derin bir kemer için elinizi alçaltın. Esnekliğin devreye girdiği yer burasıdır. Sırtınızı sadece kendinizi rahat hissettiğiniz bir noktaya kadar eğin ve bacağınızla ve elinizle iyi bir kavrama yaptığınızdan emin olun.
poledans nasıl yapılır
poledans nasıl yapılır
5- Kalkmak. Vücudunuzu düzleştirin ve bacağınızı direğe doğru alın. Bir sonraki hareketi yapmaya veya egzersiz rutinini bitirmeye hazırlanın. Temel sarma hareketi, Pole dansına yeni başlayanlar için mükemmel bir harekettir ve daha karmaşık hareketlere büyük bir geçiştir.
3-TEMEL TIRMANIŞ HAREKETLERİ
poledans nasıl yapılır (9)
poledans nasıl yapılır (9)
1- Direkle yüzleş. Karşıya bakarken direğe bir ayağı uzanın. Baskın elinizle direğe tutun
poledans nasıl yapılır (10)
poledans nasıl yapılır (10)
2- Bacağını direğin etrafına sar. Bacağını tutan elinizle vücudunuzun aynı tarafındaki bacağınızı alın. Sonra, diğer elinizi etrafa sardığınız sırada bacağınızı direğe getirin. Ayağını esnetin ve diğer taraftaki dizinizle kutunun bir tarafına yerleştirin. Bu bacağını gerçekten kendini direğe tutturmak için kullanmalısın, ve diğer ayağın üzerine inmek için sağlam bir temel oluştur.
poledans nasıl yapılır (11)
poledans nasıl yapılır (11)
3-Diğer bacağını direğin etrafına sar. Şimdi, vücudunu ellerinle yukarı kaldır. Serbest bacağınızı çevirin ve ayağın arkasını ilk ayağın arkasına takın. Bacak dizini direğe yerleştirin, böylece her iki dizinizle direk üzerinde sıkı bir tutuşunuz var. Bacaklarınız artık direğe tırmanırken kullanabileceğiniz bir platform yaratacaktır.
poledans nasıl yapılır (12)
poledans nasıl yapılır (12)
4-Ellerinizi ve dizinizi 1 metre (30 cm) direğin üzerine getirin. Kendinizi düzeltmek için kendinize yer açmak için ellerinizi 1 metreden (0,3 m) direğe doğru hareket ettirin. Sonra dizlerini yukarı kaldır. Dizlerinizi bir ila iki fit yukarı çekmek için karın kaslarınızı kullanın.
poledans nasıl yapılır (13)
poledans nasıl yapılır (13)
5-Direkleri bacaklarınızla sıkın. Dizlerinizi bükdükten sonra biraz geriye yaslanın ve sonra bacakları kaslarınızla sıkın. Vücudunuzu direğe doğru hareket ettirirken vücudunuzu düzeltmek için bacak kuvvetinizi kullanın.
poledans nasıl yapılır (14)
poledans nasıl yapılır (14)
6- Tırmanana kadar bu adımları tekrarlayın. Direğinizin üst kısmına veya konfor seviyenizin sonuna ulaşana kadar bu adımları birkaç kez daha tekrarlayın. Bu hareket harika bir antrenman yaparken direğe tırmanmanıza yardımcı olacaktır. Artı, süreçte seksi görüneceksin
poledans nasıl yapılır (15)
poledans nasıl yapılır (15)
7- Kutuyu aşağı kaydırın. Basit itfaiyeci sürgüsünü kullanarak aşağıya kayabilirsin, bu da sadece kaydırak kollarınız ve bacaklarınızla direğe tutunmak anlamına gelir. Ya da, direğe elinizle tutun ve bir an için bacaklarınızı serbest bırakabilirsiniz. Onları önünüze getirin ve bacaklarınızı yere indirirken kalçalarınızı sallayın. Bu yöntemin ustalaşması biraz daha uzun sürecek, ancak harika görünecek ve hissedilecek.
4-İTFAİYECİ TİPİ DÖNDÜRME HAREKETLERİ
poledans nasıl yapılır (16)
poledans nasıl yapılır (16)
1- Kutuyu iki eliyle tut. Direğin yanında durun, böylece zayıf tarafınıza daha yakın olacak. Ardından, ellerinizi kutunun üzerine yerleştirin, böylece bir beysbol sopası gibi kavrayın ve ellerinizi 30 metreden biraz daha uzak tutun. Elinizi direğin en üstüne ve en alttaki dış tarafa yerleştirin. Alt eliniz göğüs seviyesinde olmalıdır.
poledans nasıl yapılır (17)
poledans nasıl yapılır (17)
2- Direğin etrafında dön. Direk ayağı ile 1 adım atın. Ardından, hızınızı artırmak için direğin etrafındaki bacağı sallayın. Bu, direğin etrafında rahatça dönebilmek için yeterli hız ve güce sahip olacaktır.
poledans nasıl yapılır (18)
poledans nasıl yapılır (18)
3- Direğe bahar. Kollarınızı ellerinizle yukarı çekin, böylece kollarınız vücudunuzun tüm ağırlığını destekliyor. Bunu yaptığınız gibi, iç ayağınıza atlayın ve her iki dizinizle direğe tutun. Direk üzerinde sıkı bir kavrama yaptığınızdan emin olun, böylece kayma yapmazsınız.
poledans nasıl yapılır (19)
poledans nasıl yapılır (19)
4- Pole etrafında dönün. Direğe elinizle ve dizlerinizle devam edin ve direğe yaslanmaya başlayın. Pole etrafında dönerken eğilmeye devam et. Eğilmeye devam etmenize izin vermek için direğe yayılma kuvvetine izin verin.
poledans nasıl yapılır (20)
poledans nasıl yapılır (20)
5- Dönüp inerken dik dur. Her iki ayağa inene kadar direği indir. Kollarınız ne kadar yüksekse direk üzerine yerleştirilirse, yere ulaşmadan döneceğiniz süre uzar. Bir kez iniş yaptığında, kalçalarınızı geriye doğru hareket ettirin ve ayakta durun. Bu alıştırmayı tamamladınız.
[Toplam:6    Ortalama:5/5]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here