Sırt Ağrısı Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir? Neler İyi Gelir?

1
81

Milyonlarca insnaımız sırt ağrısından muzdarip. Tedavide işe yaramayan tedavi yöntemlerini denemekten bıkmışlar. Belli bir acı türü için olmayan eşyaları satın almaktan bıkmışlar.

Sırt ağrısının birçok nedeni vardır. Bazı insanlar spor, iş veya oto kazalarında yaralananlar gibi zamanla gelişir. Nüfusun büyük bir kısmı bütün gün bir masanın ya da bilgisayarın arkasında duruyor ve çoğumuz aşırı hareketsiz yaşam tarzları yaratıyor … Çünkü sırtlarımız tamamen sıkıştırılıyor ve kalçalarımız aktif değil.

Sırtlarımız ve kalçalarımız aktif olmadığında, zayıflar, bu da disklere, sinirlere, kaslara ve daha fazlasına baskı yapar.

Sırt Ağrısı

Ayrıca, 19 yaşından başlayarak, omurganızdaki kendiliğinden hidrasyon fonksiyonu ve sırtımızdaki diskler her geçen gün düzenli olarak azalır. Demek ki… disklerin çekirdeği yalnızca ihtiyaç duydukları besinleri, imbibrasyon adı verilen bir süreçle yağlayabilir ve besleyebilir.

Sırt ağrısının belirtileri

 1. Kas ağrısı
 2. Çekim veya bıçaklama ağrısı
 3. Bacağınızı yayan ağrı
 4. Sınırlı esneklik veya sırtın hareket aralığı
 5. Ne zaman doktora görünmelisin?

Çoğu sırt ağrısı genellikle 2 hafta içinde evde tedavi ve kişisel bakım ile rahatlatılabilir. Eğer değilse, doktorunuzu görmelisiniz.

Nadir durumlarda, sırt ağrısı ciddi bir tıbbi sorun olabilir. Sırt ağrınız varsa doktorunuza danışın:

Mesane problemlerine veya bağırsak sorunlarına neden olur
Ateş
Bir kazaya girdikten sonra ağrı meydana geldi – düşme, sırtınıza darbe veya başka bir yaralanma
Tüm bunlar biraz korkutucu gelse de… geri duruş aslında vücudunuzda sahip olabileceğiniz en kolay düzeltilmiş sorunlardan biridir. Doğru sırt postürü kesinlikle elde edilebilir.

Sırt Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

 • Sırt ağrısı bazen günlük aktiviteler, ağır ve yorucu kaldırma ve yanlış duruş nedeniyle olabilir.
 • Kas veya Ligament Strain – Ağır nesnelerin tekrar tekrar kaldırılması veya ani bir hareket, kasları ve omurga ligamentlerini gerebilir. Sırttaki sabit suş da kas spazmlarına neden olabilir.
 • Şişkin veya yırtılmış diskler – Diskler, omurgadaki kemikler arasındaki tampon görevi görür. Diskin içindeki yumuşak materyal yırtılabilir ve bir sinir üzerinde baskı yapabilir ve sırtta ağrıya neden olabilir.
 • Artrit – Osteoartrit de alt sırtını etkileyebilir. Omurgadaki artrit, omuriliğin çevresindeki boşluğun daralmasına yol açabilir.
 • İskelet düzensizlikleri – Sırt ağrısına, omurganın anormal eğrilmesinden de kaynaklanabilir.
 • Osteoporoz – Biz yaşlandıkça, Osteoporoz’a daha eğilimliyiz. Kemiklerin gözenekli ve kırılgan hale gelmesi durumunda, maymunun omurgasının sıkışması gelişebilir.
 • Sebep ne olursa olsun, insanlar farklı bir acıyla başa çıkıyorlar. Sırt problemleriniz olduğunda, favori aktivitelerinizin keyfini hızla önleyebilirsiniz. Ve bazı insanlar için, sırt problemleri çok daha kötüdür ve onların yürüyüş gibi gerekli günlük aktiviteleri yapmasını engelleyebilir veya engelleyebilir.
Bunları da Okumalısın  Vaser Liposuction Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır? Tüm Detayları

Sebep ne olursa olsun, insanlar farklı bir acıyla başa çıkıyorlar. Sırt problemleriniz olduğunda, favori aktivitelerinizin keyfini hızla önleyebilirsiniz. Ve bazı insanlar için, sırt problemleri çok daha kötüdür ve onların yürüyüş gibi gerekli günlük aktiviteleri yapmasını engelleyebilir veya engelleyebilir.

Bir önceki yazımız olan Altın iğne Nedir? Faydaları Nelerdir? Gerçekten işe yarıyor mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir:

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

1 YORUM

 1. merhaba arkadaşlar siteniz gerçekten hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım Sırt Ağrısı Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir? Neler İyi Gelir? 22:57:25 te okudum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here