Siyah Bugulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

1
170
siyah bugulu göz makyajı
siyah bugulu göz makyajı

Siyah Bugulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? diye bir çok mail aldık. Sizlere dumanlı göz makyajı nasıl yapılır sorusuna detaylıca bilgi vereceğimiz makalemizi videolar ile de destekledik. Siyah dumanlı göz makyajı günlük ve gölgeli olarak yapıldığında resimli anlatımını da sizler için yapmış olacağız.

Siyah göz makyajı, gözlerde puslu ve gizemli bir görünüm ile derin ve etkileyici bir etki oluşturmak için en kolay yollardan biridir. Tabii ki, siyah ile göz makyajı için kendi yöntemleri ve püf noktaları vardır. Bunu doğru uygular ve makyaj tekniklerini iyi anlarsanız, gözlerinizi büyülü bir ifade vererek tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Siyah göz makyajı için gerekli olan malzemeler; siyah göz kalemi, siyah veya koyu gri göz farı, siyah rimel ve sahte kirpikler gereklidir.

Siyah göz makyajı, adından da anlaşılacağı gibi, göze vurgu yapan ve göze hitap eden bir çeşit makyajdır, çünkü makyajın az miktarda olması ve diğer seviyelerde kullanılacak olan göze çarpan yüzdesinin bir avantajı vardır. Mat temelini bir baz olarak uygulayabilirsiniz ve üzerinde şeffaf bir fondöten içeren bir kapatıcı veya yüzünüzün oluşturduğu çizgileri kapatmak için kullanabilirsiniz.

Siyah göz makyajı nasıl yapılır?

Siyah göz kalemi ile alt kirpiklere ve bütünün köklerine ince bir çizgi çizin. Üst kirpiklerin kökleri ve göz kapaklarınızı aynı çerçeveden ve tüm karanlık göz farı içinden çekin ve kaş üzerinde yumuşak vuruşlarla uygulayın. Kemiğin alt kenarına homojen olarak dağıtın. Kirpiklerin altına ve kirpiklere sürdüğünüzde kirpiklerinizin altını siyah rimel ile doldurarak göz makyajınızı tamamlayın. Şeftali, veya doğal tonlarda mat pembe bir allık sürebilir, ya da  cildinizin rengiyle eşleşen bir bronzlaştırıcı ile konturleyin.

Siyah göz makyajı ile Gece Gündüz Hazırsınız

Gerçekten siyah göz makyajı, çok içten ve güçlü bir etki yaratan çok kolay bir şekilde yapılan gündüz ve gece makyajı çeşididir.

Siyah Smokey göz makyajı nasıl yapılır

Dumanlı Siyah göz makyajı ve göz renginin her iki gözünden bir çerçeveye döküldüğü, keskin bir ifadeyle güçlü ve istikrarlı bir his yaratacaktır. En açık hile için siyah Smokey göz makyajı, siyah kalem ve siyah göz kalemi ile üst ve alt Kirpiklerinizi açıklığa kavuşturmaktır. Siyah gözlüğünüzü alt kirpiklere sürüyorsunuz, pamuklu çubukla dağıtarak ya da ince bir fırçayı siyah göz farı içine batırın ve kirpiklerinizi kaynatmaya yetecek kadar hafifçe çekerek, alt sınırını yavaşça indirerek, görüntüyü yakalayabilirsiniz.


Dumanlı Siyah gölgeyi sadece gözünüze bırakan göz kapaklarınıza uygulayacaksınız. Kirpiklerin kirpikler veya maskaralara yoğun ve dramatik bir görünüm kazandıracak son adımı hayata geçireceğiz. Smokey göz makyajı ve detaylar için mükemmel olan siyah sahte kirpikler.

Siyah göz makyajı önerileri

Çünkü siyah göz makyajının uygulayabileceğiniz allık ve ruj, dudaklarınızı solgun, donuk tonları alır ve uçucu olmalıdır. Doğal tonlarda ve çıplak rujda bir dudak parlatıcısı veya renksiz göz farı kullanın. Önce göz makyajınızı tamamlamanız gerekir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here