Home / Sağlık / Spirulina nedir ve nasıl kullanılır?
Spirulina nedir? Faydaları nelerdir? - Sağlık Haberleri

Spirulina nedir ve nasıl kullanılır?

Spirulina nedir?

İnsanlığın ilk zamanlarından beri bezinler ayrı bir merak konusu olmuştur. İlerleyen zamanlarına doğru insanlar, daha sağlıklı besinlere kavuşmak adına çaba sarfetmişlerdir. Sağlıklı beslenmeyle ilgili olarak insan hayatı uzayıp kısalmış veya kısalıp uzamıştır.Sağlıklı beslenme organik olan besin maddelerini ve mineralleri etkileyecektir.

Spirulina nedir ne işe yarar spirulina nedir zararları spirulina zayıflatırmı spirulina kullananlar spirulina fiyatı spirulina tablet spirulina ne işe yarar spirulina faydaları vardır.

Besin maddelerini oluşturan kriterler ne olursa olsun her zaman akılda tutulması gereken değer bitkilerin besin maddelerin, organik ürünlerin ne olduğudur. Neyin doğal olduğu sorusuna cevap aranması, zamanla besinlerin daha uzun ve sağlıklı bir şekilde saklanmasını gerektirmiştir. Bu içgüdü insanın gözlerini otlar ve yiyeceklerle açarak ilgi ve merak uyandırmasına neden olmuştur. Spirulina adı da son zamanlarda sıkça ihtiyaç duyulanlardan biri.

Şeker otu bitkisi bir başka adıyla stevia bitkisi de bu konuda bahsettiğimiz gibi detaylıca anlatmıştık.

Spirulina nasıl kullanılır?

Spirulina bir bitkidir. Bilimsel topluluğun sorusu, Spirulina’nın yapabileceğimiz cevap şeklinde son derece şifalı olduğu belirtilen bir tür deniz yosununun keşfidir. Spirulina bir besin takviyesi, protein, mineraller, vitaminler ve çeşitli gıdalar ile öne çıkıyor. Ve bu içerik tamamen doğal, daha sonra etkilenmemektedir. Bu sprilunan vücuttaki emilim miktarlarını arttırdı.

Dünyanın her yerinde sıcak ve alkali sularda, bir alg türü olan Spirulina, mavi algler, bu aileden geliyor. Meksika ve Orta Afrika Spirulina tabletinde son derece yaygın olan, çeşitli vitaminlerin adıyla bilinen bir süper yiyecek vücudunun saklandığı yerdir.

Spirulina kullanımı

Spirulina, ıspanak ve lahana gibi bir bitkidir. Dengeli beslenme, her öğünden önce yarım saat önce 2 Spirulina tablet alabileceğinizi düşünebilirsiniz.

Spirulina kilo verme

Spirulina ile kilo vermeyi planlıyorsanız, 45 veya 60 dakika önce 3-4 parça yemek alabilirsiniz. Spirulina tabletindeki protein içeriği, iştahınızı dolgunluk hissi vererek inhibe ettiğinden, daha az yiyerek kilo vermenin daha kolay olduğu belirtilmektedir.

Gıdaların ağırlıklarını 1,5 – 2 saat sonra tüketmek istiyorsanız, 3 hatta 5 tablet almanız önerilir. Kolayca çözünen toksinler, Spirulina tabletlerine ek olarak bertaraf için bol miktarda su ile birlikte alınmalıdır.Bol su ile tüketebilirsiniz.

Spirulina Supplementation kullanımı

Spirulina tablet metabolizması ile ilgili şikayetler ve kalp problemleri için önerilen gıda takviyesi. Yüksek kolesterol, diyabet, kilo verme gibi problemleri anlatan depresyon, stres, anksiyete, duygusal ve zihinsel problemler gibi dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu için iyi olduğunu belirtti.

Spirulina tabletlerinin ana uygulama alanları şöyledir

 • Bağışıklık sistemini güçlendirmek
 • Diyabet
 • alerjik reaksiyon
 • demir ve kalsiyum takviyeleri
 • dongusel tansiyon
 • Depresyon
 • arsenik zehirlenmesi
 • performansı artırmak için egzersiz için
 • hafızayı güçlendirmek
 • zayıflık
 • Kalp hastalığı
 • sindirim düzenlenmesi
 • Yaraların hızlı iyileşir

Demir Eksikliğinin 10 Belirtisi ve Tedavisi – İbrahim Saraçoğlu Kürü

Spirulina’nın yararları

Ancak, Spirulina, Spirulina tablet kullanıcıları, bunun geri kalanını okumak, kronik yorgunluk şikayetleri çok iyi gelmiyor diyor. Yine, kullanıcılar Spirulina’nın karaciğerinizde hepatit C için iyi olduğunu söylüyorlar.

Kilo kaybı için Spirulina kullananların konusuna ayrılır. Spirulina kilo kaybında yaşayanlar gibi tabletleri kullanarak, bunu asla söyleyen pek çok kişi vardır. Yolda sprilunan ağırlığına katkıda bulunan yeterli bilimsel kanıt yoktur.

Spirulina nedir? Faydaları nelerdir? – Sağlık Haberleri
Mucize Gıdalar Sağlıklı, Doğal, Organik Gıda Alışveriş Sitesi
SPİRULİNA NEDİR? – YEŞİM ATAÇ PERFORMANS KOÇU
Spirulina nedir, nasıl kull anılır? – HTHayat
Spirulina nedir? Faydaları nedir? | Şifalı Bitkiler

Bir önceki yazımız olan Karabasan nedir? Karabasan Gelmesin İstiyorsanız Bunu Yapın! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Mutlaka Okumalısın

kol uyuşması neden olur

Kol Uyuşması Nedenleri – Neden Kolunuz Uyuşur?

Kol uyuşması nedenleri iyi bir işarettir ve bedensel olmayan tepkilerimizden biridir. Sol kolumuzun uyuşması, özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir