Uçucu Yağlarla Gözlerinizi Rahatlatma İpuçları

0
85

Neredeyse herkes bir noktada kabarık gözlerle veya ‘çantalar’ ile uğraştı. Özellikle acı verici bir konu olmasa da, genel güveninizi azaltan sinir bozucu bir deneyim olabilir. Ne yazık ki, aynı zamanda zamanın proaktif adımları ile her zaman telafi edilemeyen bir ikilemdir.

Uçucu yağ üretimi nasıl yapılır evde uçucu yağ üretimi türkiye, uçucu yağ volatile lavanta ve uçucu yağların yapısı konusunda ve yağ asitleri konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Kabarık gözlerin birçok nedeni olabilir ve çoğu zaman hiçbir yerde görünmez. Stres, dinlendirici uyku eksikliği, sinüs enfeksiyonları, soğuk algınlığı, alerjiler ve su tutulumu (tuzun aşırı tükenmesi gibi) bu soruna katkıda bulunabilir. Neyse ki, bazı esansiyel yağlar ile kabarık, kabarık görünümlü gözleri çare çok kolaydır.

Kabarık gözleri tedavi etmek için piyasada bir ton pahalı ticari ürünler vardır. Ancak bu ticari ürünler, sağlığınız üzerinde ciddi olumsuz etkilere yol açabilecek birçok kimyasal bileşen içerir – özellikle yaşlılar, gebe / emziren kadınlar gibi yüksek riskli bir kategoride bulunuyorsanız, önceden var olan bir sağlık durumunuz varsa veya alerjik reaksiyonlara eğilimlidir.

Bazen doğal ev ilaçlarının ötesine geçmek gerekir. Bu en iyi doğal sağlık uzmanı Dana Arcuri tarafından açıklanır: “… İlaç için zaman ve yer vardır, fakat ilk cevap, ne de tedavi şeklidir”. saklayın, uçucu yağlarla biraz doğal şifa deneyin.

Neden Uçucu Yağlar Önemlidir?

“İnsanoğlunun bildiği her hastalık veya rahatsızlık için, Tanrı’nın iyileştirmek için burada bir bitki yarattığına inanıyorum. Sadece doğal şifa için özellikleri keşfetmeye devam etmeliyiz. ”

-Vannoy Gentles “Şifalı Bitkisel Yağlar” adlı kitabında Fite.

Uçucu yağlar, özellikle cilt ile ilgili olanlar – yanıklar, döküntüler, kesikler, sıyrıklar, akne, kaynar ve çok daha fazlası gibi çok sayıda hastalık için tarih boyunca kullanılmıştır. Bu yağların sakinleştirici etkileri ve çok düşük yan etkiler riski vardır. Olumsuz reaksiyonlar not edildiğinde, hafif ve kısa süreli olma eğilimindedirler.

Kabarık gözlerin azaltılmasında özellikle yararlı olan uçucu yağlar arasında lavanta, Almanya papatyası, biberiye ve çay ağacı bulunur. Bunların neden özel gözenekli yağların kabarık gözlerin hafifletilmesinin yanı sıra bunları nasıl kullanacağınız konusunda da harika olduğunu bir göz atalım.

Lavanta Esansiyel Yağı Özellikleri

Lavanta, aynı adı taşıyan bitkinin yapraklarından çıkarılan çok kullanılan bir bitkidir. Holistik tıpta, anksiyeteden saç dökülmesine ve akneden hazımsızlığa kadar her şey için kullanılmıştır. Nedeni, eşsiz sakinleştirici etkilerinde yatmaktadır. Lavanta esansiyel yağı benzersiz yatıştırıcı etkileri, kasları gevşetmek ve cildi sakinleştirmek için bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Aşağıda, bu yağı kabarık gözler için evde kullanmanıza yardımcı olabilecek iki tarif vardır.

Tarif # 1

25 damla esansiyel lavanta yağı, 1/4 bardak tatlı badem yağı ve bir balmumu organik balmumu ile bir kapak içeren küçük bir kapta birleştirerek lavanta göz serumu oluşturabilirsiniz. Kullanmak için parmağınızın ucuna biraz dab sürün ve yatağınızdan önce gözünüzün altına hafifçe sürün. Bir gecede ayrıl ve sabah yüzünü yıka.

Tarif 2

Durulanması gerekmeyen yumuşak bir çözelti, 4 damla lavanta esansiyel yağı, 2 ons cadı elağı ve 2 ons distile su ile yapılabilir. Hava geçirmez bir kapta karıştırın ve saklayın. Islatılmış bir pamuk top ile küçük bir miktar uygulayın ve gününüze gidin.

Radha Güzellik Lavanta Esansiyel Yağı% 100 Doğal, 4 oz.

 • Fransa’dan% 100 Doğal Lavanta Yağı – 4 fl oz.
 • Kullanım kolaylığı için damlalık ile paketlenmiş
 • Rahatlama, huzurlu uyku duygularını teşvik etmeye ve gerginliği azaltmaya yardımcı olur

Papatya Esansiyel Yağı Özellikleri

Papatya, bir bitki olarak, genellikle sakinleştirici etkileri ile bilinen çaylar yapmak için kullanılır. Bu bitkiden elde edilen yağ, cildin iyileşmesinde son derece yararlı olduğu bilinen bir antienflamatuar bileşik olan azulen içinde inanılmaz derecede yüksektir. Kabarık gözlerinizi hafifletmek için nasıl kullanabileceğinizi görmek için aşağıdaki iki tarife göz atın.

Tarif # 1

Durulanması gerekmeyen yumuşak bir çözelti için 2 damla papatya esansiyel yağını 2 ons cadı ile birleştirin. Islanmış bir pamuk topu ile uygulayın. Kendinizi hissedeceğiniz soğuk, karıncalanma etkisi sağlıklı ve çalışmanın kanıtıdır.

Tarif 2

Evinizin etrafında döşenen uçucu yağa sahip olmayın, ancak şimdi hızlı bir şekilde düzeltmeye mi ihtiyacınız var? Buzlu suya iki çay poşeti on dakika boyunca ıslatın ve çay poşetlerini gözünüze koyun. Çay poşetlerini çıkarmadan ve yüzünüzü soğuk suyla yıkadıktan sonra geriye yaslanın ve on beş dakika dinlenin.

Roma Papatya Esansiyel Yağı – Jojoba’da% 100 Saf (% 30 /% 70 Oranı), En İyi Terapötik Sınıf – 10ml

 • Piyasadaki en UNIQUE ve AMAZING SMELLING Papatya (Roman), bizce. KESİNLİKLE hayran değilseniz, üreticiden tam bir geri ödeme, Şifa Çözümleri, soru sorulmamış!
 • SUPERIOR DENEYİMİ: Eğer sadece Chamomile (Roman) ‘ı ilk kez deniyorsanız ve yeni favori yağınız olarak kalıcı Şifreye geçmiyorsanız, Şifa Çözümleri, paranızı iade edecektir.
 • SAF + GÜÇLÜ KALİTE TESTİ VE KONTROLLERİ: Damıtma tesisi GMP, ISO 9001 ve Kosher sertifikalı, FDA Kayıtlıdır. Satın aldığınız TÜM yağların bu niteliklere sahip olduğundan emin olun * YORUMLARIMIZIZI DENETLEYİN !! * Bizim düşüncemiz yağımız organik ve EN NADİR, EN İYİ KOKULU VE TÜM Papatya (Roma) (Anthemis nobilis) ETKİLİDİR.

Biberiye Uçucu Yağı Özellikleri

Biberiye esansiyel yağı, topikal olarak uygulandığında anti-bakteriyel, anti-mikrobiyal, yatıştırıcı ve tahriş edici etkiler içerir. Bu, sadece göz altındaki şişlikleri azaltmak için değil, aynı zamanda kuru cilt ve akne için de büyük yapar.

Tarif # 1

10 damla biberiye esansiyel yağını 10 damla E vitamini, 10 damla jojoba yağı ve 1 çorba kaşığı tatlı badem yağı ile birleştirerek sakinleştirici bir göz yağı oluşturabilirsiniz. Karışımı gözünüzün altına yavaşça masaj yapın ve on beş ila yirmi dakika bekletin. Soğuk su ile durulayın ve yüzünüzü normal şekilde yıkayın.

Tarif 2

1/4 fincan organik sızma hindistan cevizi yağı, 5 damla biberiye esansiyel yağı, 5 damla lavanta esansiyel yağı ve 2 çorba kaşığı tereyağı tereyağı birleştirerek bir gece göz kremi oluşturun. Hindistan cevizi yağını otuz saniye mikrodalgada. Diğer malzemeleri çıkarın ve ekleyin. İyice karıştırın ve sertleşmesine izin vermek için buzdolabında saklayın. Soğuk algınlığı şişmeyi kolaylaştırdığı için, ürpertici size ek faydalar sağlayacaktır.

Çay Ağacı Esansiyel Yağı Özellikleri

Çay ağacı yağı şişlik, virüs ve bakteriyel enfeksiyonlarla mücadelede faydalıdır. Geniş etkinliği nedeniyle uzmanlar tarafından “şişede ilaç dolabı” olarak sıklıkla dile getirilmiştir. Çay ağacının birçoğu hoş görünen kafur gibi kokulu bir kokusu vardır.

Tarif # 1

Rahatlarken gevşemek için iki adet soğutulmuş salatalık dilimleri alın ve gözünüze koyun. Her bir salatalık dilimi üzerine, yüzünüzden uzağa bakacak şekilde bir damla çay ağacı yağı yerleştirin. Salatalık ısınmaya başlayana kadar veya en az yirmi dakika beklemelerine izin verin. Aynı anda zihninizi rahatsız etmek için favori rahatlama müziğinizi çalmayı deneyin!

Tarif 2

On damla çay ağacı esansiyel yağını 1/4 fincan shea yağı ve 1/4 fincan organik hindistan cevizi yağıyla birleştirerek bir gece kremi hazırlayın. Hindistan cevizi yağını mikrodalgada 20 saniye ısıtın, diğer malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı kapalı bir kaba koyun ve sertleşmesi için buzdolabına koyun. Yataktan önce uygulayın. Uyandığında, yüzünüzü nazikçe soğuk suyla yıkayın ve normalde yaptığınız gibi yıkayın.

Uçucu Yağ için Nasıl Önlem Alınmalı?

Her ne kadar uçucu yağlar genellikle günlük kullanım için güvenli olsa da, burada akılda tutulması gereken birkaç hızlı önlem vardır:

 • Eğer alerjiye eğilimli iseniz veya yukarıdaki tariflerde listelenen ürünlerden hiç birini kullanmamışsanız, yüzünüze herhangi bir şey koymadan önce dirseğinizin içine bir alerji testi yapın.
 • Karışımı gözünüze sokmaktan kaçının. Çoğu topikal ürünlerde olduğu gibi, bu durum hafif ila şiddetli tahrişe neden olabilir. Yağ gözünüze kaçarsa, en az bir tam dakika boyunca ılık suyla iyice durulayın.
 • Tüketim için güvenli olmayabilirler, yukarıda listelenen tarifleri yemeyin.
 • Özellikle ciltte hassas olanlarda tahrişe neden olabileceğinden, cildinize seyreltilmemiş uçucu yağlar kesinlikle kullanmayın.
 • Hamileyseniz, hemşirelikte veya önceden var olan sağlık durumunuz varsa, ev reçetelerini kullanmadan önce her zaman doktorunuza danışın, yukarıdaki tariflerde listelenen bazı temel yağlar veya içerikler sizin için güvenli olmayabilir.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here