Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? 10 Yaş Gençleştiren Makyaj

0
116
Zayıf Gösteren Makyaj tüyoları
Zayıf Gösteren Makyaj tüyoları

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır insanı iyi hissettirir, her iki yüzünde de kusurları kapatır. Yüz hatlarımız, gerek estetik olarak gerek farklı, geçici olsa da, bu teknikle mümkündür. Yüzümüzü zayıf gmsteren ve kilolarımızı saklayan makyaj sonrası ustalıkla uygulanmış yüz tipinize uygun makyajınız, aynadaki makyajımızı bize memnun edebilir ve yüzümüzü güldürecek sonuçlar elde edebiliriz. Zayıf, makyaj tekniklerini bir kez daha hatırlamaya ne dersiniz?

Yüzü ince göstermek için allık nasıl sürülür dolgun gösteren makyaj tekniklerini ve yüzü incelten makyajın nasıl yapıldığını açıklayacağız. Sizlerde yüzü küçük göstermek için zayıf göstermenin yollarını arıyorsanız bu içerik ve video ta size göre.

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Açık olmayan ve ışık gölge geçişlerindeki kemik yapısı, girintiler ve çıkıntılar belirsiz olacaktır. Yüzdeki makyajın en önemli unsuru, girintilerin ve çıkıntıların çıkarılmasına işaret eder. Elmacık kemikleri, ön kemiği, mandibula’nın diğer kısımlarının daha belirgin olması için ince yüzlü, kemikli ve zarif bir görünüm kazandırır. Elmacık kemiklerini vurgulamak için parlak ve parlak olmayan herhangi bir çizgisi yoktur.

  • Yüzünüzün ince ve elmacık kemiklerinizin çıkık görünmesini mi istiyorsunuz? Uygulayacağınız bu taktiklerle hem ince bir yüze, hem de mükemmel bir makyaja sahip olacaksınız.
  • Öncelikle elmacık kemiklerinizi ve çene kısmınızı ön plana çıkarmalısınız. Bunun için bir açık, bir de koyu fondötene ihtiyacınız var.
  • Şimdi yüzünüze en uygun fondöteni uygulayın. Ardından 1,5-2 ton koyu olan fondöteni yumuşatmak istediğiniz bölgelere dokundurun.
  • Yüzünüzün üst bölümünde kulak kenarınızdan başlayarak alnınızın iki tarafına gölgelemeler yapın.
  • Şimdi kulak memesinden başlayarak yanak çukurundan buruna doğru kavisli bir gölgeleme yapın. Bu işlem elmacık kemiklerinizi belirginleştirecek ve yüzünüze daha anlamlı bir ifade katacak.
  • Yuvarlak yüzlerde elmacık kemiği üzerinden yanlara, yani gözün dış ucuna doğru, aşağı bölümde ise yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak biçimde sürülmelidir.
  • Kullanmanız gereken allık bronz olmalıdır. Bu tip yüzlerde dikkatin orta bölüme çekilmesi gerektiği için rujunuz koyu, kaşlarınız ve gözleriniz ise çekik olmalıdır.

Allık fırçanız ile elmacık kemiğinizin alt kısmına doğru allık fırçanız ile 1-2 tondan kapatın. Ancak, göz altı aydınlatıcı, çok dikkatli olmayan beyaz ve parlak tonları seçin. Daha doğal bir görünüm için bu işlem 1 ton kadar açık ten rengine kadar fondöten ile düzenleyebilirsiniz.

Daha açık tonlarda kullanılacak olan allık terracotta yapısı, yüzünüzü daha belirgin hale getirecek ve daha ince gösterecektir. Bu nedenle, koyu pembe, kırmızımsı allık sizi daha fazla kilolu gösterir. Bu yüzden daha açık tonları kullanmanızda fayda var.

Kaşlarınız ince ise, sizi aşırı kilolu bir hata sahip olduğunuzu gösterir. Kaşlarınızı kaş kaleminiz ile doğal veya kalın bir hat kazandırın.

Saçınızın üst kısımlarını biraz kabartın ve saçınıza biraz dolgunluk hissi verin. Bu daha uzun yüzünüzü gösterir ve bu nedenle iyidir.

Yüzünüzün etrafındaki saçlara açık değil, daha koyu renkli balyajla koyulaştırınız.

Zayıf gösteren yüz makyajının hilelerinden en önemlisi de saçlarınızdaki görüntüdür. Saçlar sizi daha zayıf gösterebilecek en iyi araçtır. Yüzünüzdeki geniş çizgileri gizleyebilir.

Yüzünüzün daha zayıf görünmesini sağlayan makyaj teknikleri, elde edebileceğiniz inanılmaz sonuçları sizlerde şahit olabilirsiniz.

 

Zayıf Gösteren Makyaj
Zayıf Gösteren Makyaj
[Toplam:2    Ortalama:4/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here